Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3437 909

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

SilviiM
09.02.2021 4 z 5

Napínavě napsaný příběh, nemohla jsem se dočkat konce, abych se dozvěděla, jak to celé bylo. :)

Eliška750
08.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Bavila mě a krásně se četla, takže byla hned přečtená.

pety679
07.02.2021 5 z 5

Za mě skvělá, bála jsem se, že budu srovnávat se seriálem, ale předčila moje očekávání.

Jessica007
30.01.2021 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale vytrvala jsem, pak už mě bavila mnohem víc. Takže jsem ráda, že jsem ji neodložila.

ber-tram
21.01.2021 4 z 5

Proč »sedmilhářky«? Proč »malé lži«? Ani přeložený, ani původní titul mi nehraje s textem. Individuální pohled na věc vede při nedostatku informací přirozeně k tomu, že objektivní realita je v každých očích nějak zkreslena. Jen ne k tomu, že vědomě lžu, když své smyslové percepce šířím dál...?! Byť nemluvím »pravdu«.
Snad proto je kniha přitažlivá, že se míjí s názvem. Děj není umělou sérií intrik a úkladů, ale pásmem všedních mezilidských konfliktů, frustrací a nedorozumění, které už dávno nejsou tabuizované, ale stále mají moc ublížit. 2/21

Monya.grch
17.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla až po shlédnutí seriálu a líbila se mi, moc pěkně napsané.

DivaTerka
03.01.2021 4 z 5

Po prvních asi 150ti stranách jsem se konečně začetla, na začátku mě asi mátlo větší množství postav a časté přeskakování z jedné na druhou. Ale potom jsem se zorientovala a nebyla schopná se od knihy odtrhnout. Věřím, že v kombinaci se seriálem by to bylo ideální :) Velmi zajímavé téma, skvělé rozuzlení, stálo to za to! :)

alzbeta2843
31.12.2020 4 z 5

Ďaľšia z kníh, ktorá poukazuje na to, že nikdy nemôžte vedieť, čo sa deje za zatvorenými dverami. Myslím, že knihu by som ocenila viac i pár rokov neskôr. Teraz som ju vnímala len ako psychologický triler, ale myslím že kniha sa zaoberá i vzťahami medzi partnermi, rodičmi a deťmi a deťmi navzájom.

Nikusha
31.12.2020 5 z 5

Asi po třetině přečtené knihy jsem si zároveň pustila seriál. Nikdy jsem nebyla v seriálu popředu před knížkou, takže mi seroš akorát dokresloval detaily. Bylo fajn si zhmotnit postavy a člověk se v tom i rychleji zorientoval. Nakonec mě tahle kombinace moc bavila a bylo to pro mně fajn zpestření četby. Jinak příběh a zpracování super.

vercas945
26.12.2020 5 z 5

Výborně napsané, zajímavé. I když jsem seriál viděla dřív než jsem knížku přečetla, bavila mě stejně. Pokud můžu srovnat, tak vykreslení a charaktery postav se mi víc líbily v knize (chápu, že v seriálu se některé věci zkrátka přizpůsobili hercům, kteří byli do rolí vybraní, ale něco bylo vážně zbytečné), ale zase víc rozvedený konec ze seriálu mi v knize trošičku chyběl. Těším se, až si od autorky přečtu něco dalšího, snad stejně dobrého.

Kalima206
22.12.2020 5 z 5

Poprvé sem knihu odložila. Četla se mi hrozně špatně, nechápala sem souvislosti, přišlo mi to hodně postav najednou.
Potom sem shlédla filmové zpracování a to mne nadchlo natolik, že sem knihu vzala do ruky podruhé a světe div se, najednou to šlo! Dokonce natolik, že sem se díky filmu zorientovala a hltala jednu kapitolu za druhou :)
S velkou pravděpodobností si knihu někdy do budoucna přečtu znovu.

BiancoM
22.12.2020 5 z 5

Prvních pár stran jsem měla problém se chytit, ale potom jsem knihu nemohla odložit. Propletené příběhy žen napínavé. Kniha celkově v dobrém slova smyslu zajímavá. Určitě doporučuji.

LenkaKT
21.12.2020 3 z 5

Poslouchala jsem ve zpracování ČRO. Dramatizace je skvělá. Příběh sám mi zpočátku připadal jako nudná telenovela, ale nakonec jsem to poslechla na jeden zátah. Je to napsané velmi dobře a napínavé až do konce.

Isew
19.12.2020 4 z 5

Posloucháno na doporučení sestry, která byla nadšená. Načtené to bylo velmi dobře, snad jen Tomáš Pavelka zbytečně přehrával. Do příběhu to často nesedělo a mělo to rušivý efekt. Naštěstí tam nebyl příliš často. Ale zpátky k příběhu. Malé město, uzavřená komunita a malá tajemství, která vyústí v tragédii a připomenutí, že děti jsou odrazem dospělých. Autorce se podařilo vykreslit jednotlivé postavy tak, že jste dokonale znali jejich motivaci a vlastně nic nebylo překvapivé. Příběh zajímavý. Zkrátka dobrá kniha.

Amazonka72
13.12.2020 4 z 5

Další audiokniha z produkce Českého rozhlasu. Opět velmi dobré ztvárnění a dramatizace.
Knihu jsem nečetla, ale před více jak rokem jsem sledovala stejnojmenný seriál na HBO s hvězdným obsazením. A musím podotknout, že se autorům seriálů podařilo opravdu skvěle přenést tento knižní příběh na filmové plátno.
Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Byla napínavá, osudy jednotlivých žen byly velmi dobře popsány. Autorka se věnovala každé z nich a to velmi pečlivě. Někdy mi u našich autorů chybí právě to vykreslení jednotlivých postav, kdy mám pocit, že rozumím jejich jednání (protože o nich něco vím a dokážu se s nimi ztotožnit - či neztotožnit).
Zdánlivě ideální životy s sebou mnohdy nesou nevyřčená tajemství. A nebo potlačované pravdy. Téma domácího násilí - kolik úspěšných žen působících navenek šťastně, prožívá toto ponížení ve vlastní rodině?
Mám chuť si některou z dalších knižek autorky přečíst. Uvidíme, zda moji důvěru nezklame.

hanap
10.12.2020 4 z 5

Sedmilhařky jsem poslouchala jako audio, byl to krásný zážitek. Propletené osudy několika přítelkyň, jejich rodin.

Schamila
06.12.2020 4 z 5

Moc zvláštní příběh - popsaný s napětím, zápletkami a děsným koncem .... jj pýcha předchází pád - to se fakt může stát, doporučuji....

evelýny
06.12.2020 3 z 5

,,Zná někdo svoje děti doopravdy?
Dítě je malý cizinec. Neustále se mění."

Všichni něco tají, děti si jen hrají,
domněnky a klepy kralují.

Hon na čarodějnice začíná...

Večírek se chystá, pointa je jistá
K rozluštění chybí klíč...
Tajemství mě baví a lež má krátké nohy.
Nedojdeš s ní k cíli živ...

Kdo je ten, co vypadne z kola ven???

Dokonalé rodiny, dokonalé domy a v nich dokonale skryté 13. komnaty.
Kostlivci ze skříní pomalu vystupují - šikana a domácí násilí.
Pro mě zpočátku zdlouhavé a plytké, ale autorka ví, jak pozornost čtenáře upoutat. Pointa překvapivě jednoduchá, já čekala větší nářez.
Z mého pohledu to byl příběh jednoho slepičího dvorku a tam také zůstal.

Audiokniha, ČR Dvojka, hezký poslech.

P.S.: Moje něžná touha podpořena představou chlapa, stojícího u žehlícího prkna s žehličkou v ruce...

rozina351
05.12.2020 5 z 5

Tato kniha je prostě...dobrá! Ačkoli se jedná o nemaskovanou ženskou literaturu, celým příběhem nás provází příjemná kriminální zápletka zjemněná přítomností dětských postav. Kniha je prostoupena vůní muffinů a kávy a děj se odehrává v příjemných kulisách australského pobřeží. Ženské postavy jsou vykresleny velmi realisticky a každá přináší silný příběh. Sedmilhářky jsou druhou knihou od Liane Moriarty, kterou jsem četla, a ani tentokrát jsem rozhodně nebyla zklamaná.

helenkan
05.12.2020 4 z 5

Tentokrát jsem poslouchala na ČRDvojce. Je to moje druhá od autorky a libilo se mi to. Jsou docela pěkně popsané situace a tajemství obyčejných lidi. A myslím,že každý z nás nějaké má. A tady se mi dokonce líbilo i rozuzleni celého příběhu. Kromě toho to bylo pěkně načtené. Bezva poslouchání.