Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3443 910

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

SelenaDemi428
14.06.2017 5 z 5

Asi nejlepší kniha od této spisovatelky! Líbilo se mi prolínání děje s výpověďmi postav. Na začátku jsem se špatně orientovala ve jménech, kterých je tam doopravdy moc :D. Ale poté už to bylo v pořádku a knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

Micifuza
13.06.2017 5 z 5

Užasná kniha...skvělá zápletka a skvělý konec.Viděla jsem i seriál který se trochu lišil od knihy ale můžu taky včele doporučit.Skvělé herecké obsazení.

Zuzanka46
13.06.2017 1 z 5

Přečetla jsem necelých 50 stran a dál to nešlo... Do knihy jsem se vůbec nemohla začíst, nevěděla jsem kdo je kdo a ani autorčin způsob psaní se mi nelíbil. Bohužel

Ella_Ella
12.06.2017

Na knihu jsem se těšila, ale zprvu jsem měla zmatek v postavách a jménech. Ale od poloviny jsem knihu hltala a chtěla jsem jen číst a číst a zjistit, co bude dál. Rozuzlení příběhu bylo dobré, ale možná až příliš krátké vzhledem k předchozímu obsahu. Jinak doporučuji určitě. Jsem zvědavá na seriál.

Nefilim
07.06.2017 3 z 5

Spíše než knihu doporučuji televizní seriál, který postavám dodal větší hloubku a z oddechového čtení udělal o třídu kvalitnější drama.

takana
31.05.2017 5 z 5

Kniha byla docela dobrá.

Minoka
30.05.2017 5 z 5

Velmi čtivé, do poslední chvíle jsem byla napnutá. Líbí se mi autorčin styl vyprávění.

Verunka289
30.05.2017 3 z 5

Poměrně dost předvídatelná zápletka... kdo bude oběť jsem tušila už od půlky knížky. Jinak ale milá oddechovka.

marketa0224
30.05.2017 5 z 5

Skvělá, vynikající knížka. Doporučuji všemi deseti.

perpe2a
29.05.2017 4 z 5

dočteno... je to moje prvni kniha od této autorky a popravdě ze začátku se mi moc nelibila, ale potom... mi to skoro vyrazilo dech...ano, nakonec palec nahoru a určitě si přečtu i její další knihy

trynitrix
27.05.2017 4 z 5

Začátek byl pro mě hodně zmatený než jsem se začala v postavách orientovat ale postupem příběhu už jsem věděla a musela jsem číst dál a dál jak to dopadne co se vlastně stalo :-D
Knihu jsem dostala dárkem jinak bych ji sama od sebe asi nečetla a docela mě mile překvapila doporučuji.
A teď šup na seriál. :-D

caracol
21.05.2017 5 z 5

Za mne naprostá bomba! Knihu jsme přečetla v podstatě v jednom kuse jedním dechem. Bravurně psaná, člověk se cítí jako by byl jedním z nich, jako by tam přímo byl... je plná překvapení, rozhodně stojí za přečtení!

Ladiva
18.05.2017 3 z 5

Kniha pomerne vychválená, čakala som preto viac. Až tak ma neohúrila a záver bol dosť predvídateľný.

LiLLu
16.05.2017 2 z 5

bohužel ja jsem se nemohla začíst, nic proste nic mozna to jeste pride ale pochybuji...

Lucecitka
16.05.2017 5 z 5

Dnes dočteno a musím říct WOW - knížka je super napsaná, čte se to úplně samo, kdyby to šlo, dala bych to na jeden zátah, takhle mi to, díky povinnostem, trvalo 5 dní ;)
Konec by mohl být maličko lépe zpracovaný, ale i tak prostě za poslední dobu jedna z TOP knížek!
Hned jsem si stáhla i seriál, viděla jsem první díl a ten mě tedy neuchvátil, ale dám tomu ještě šanci :D

Devorah
15.05.2017 4 z 5

Na začátku knihy jsem byla zahlcena spoustou jmen, postav, netušila jsem, která je která, která je pro děj důležitá. Pak jak děj šel dál, už člověk věděl, kdo je kdo, tušil, dokázal odhadnout. Od poloviny knihy jsem byla přesvědčená, kdo bude obět, o vrahovi jsem neměla nejmenší tušení. Skvěle zpracováno, jak námět, tak styl vyprávění. Nicméně mě dorazil konec - takový nedodělaný, narychlo splácaný. Od té doby, kdy jsme se dozvěděli jméno vraha jako by spisovatelka chvátala mít tuto knihu už z krku, to jí doteď nemohu odpustit, proto jen 4 hvězdy.

mone
13.05.2017 4 z 5

První polovina knihy mě upřímně moc nebavila, druhá půlka byla výrazně lepší. Oceňuji, že mě autorka dokázala hned několikrát překvapit, a smekám klobouk předtím, že dokázala vymyslet takovou zápletku. Jsem ráda, že jsem to četla.

lea6493
11.05.2017 5 z 5

výborná zápletka, sympatické postavy. Toto se vážně nedalo odhadnout, že to takto se zamotá a vyústí.

Marticka79
09.05.2017 5 z 5

Výborná kniha, napínavá s tajemstvím, člověk tuší, že je něco v nepořádku. Opravdu pěkně napsané. Doporučuji a dávám plný počet hvězdiček. :-)

Vlajdula
08.05.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, moc mě bavila. Chvilku tajemno, chvilku thriller, chvilku romantika. Teď jdu na seriál