Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3442 910

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

m_martina
19.10.2022 5 z 5

Takové lehčí čtení se občas hodí. Nic náročného nečekejte, ale kniha svůj účel splnila.

Kopretina
15.10.2022 5 z 5

Kniha mě dostala! Měla spád, myšlenku i napětí. Každou volnou chvilku jsem po ní sáhla. I téma důležité. Bezva.

burilltomas
06.09.2022 4 z 5

Super jako seriál:)

LenkaKa
01.09.2022 4 z 5

Viděla jsem nejprve seriál, takže jsem se docela rychle zorientovala a některé věci věděla dopředu, ale i tak je to dobré čtení.

Šura
01.09.2022 4 z 5

Poutavé psaná kniha, kterou chcete dočíst na jeden zátah. Měla jsem tendence podívat se dozadu, ale vydržela jsem to. Mé tipy na vraha i zavražděného byly liché. Překvapivě dobré.

lištička123
22.08.2022 5 z 5

Knížka se skvělou zápletkou. Do konce nevíte, jak vše dopadne. Výborná knížka.

Damaj
20.08.2022 3 z 5

Trvalo mně dlouho než jsem se do knihy dokázala začíst, ale na druhou stranu mě stále něco ke knize přitahovalo, abych ji neodložila. Nakonec jsem ráda, že jsem ji dočetla, docela zajímavá a neočekáváná zápletka, kdy čtenář do posledních stránek neví, kdo zemřel, jak, kdo je vrah... Jinak osudy a charakteey všech postav jsou v knize popsány bravurně.

Awča
20.08.2022 5 z 5

Knihu jsem slupla během deštivého dne, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Moc pěkně vykreslené postavy i prostředí matek děcek školou/školkou povinných.
Skvělé jsou i komentáře vedlejších postav k různým situacím.
Rozuzlení bylo napínavé a nečekané, závěr mě potěšil.

joanb
28.07.2022 5 z 5

Napínavá knížka s pěkně popsanými charaktery. Středobodem je násilí - domácí, sexuální i školní. Konec mě překvapil. Doporučuji přečíst těm, kdo mají rádi krimi.

Majký_
27.07.2022 4 z 5

Parádní jednohubka, která se čte sama. Kdo touží po knize s napínavým dějem, zajímavými postavami, krátkými kapitolami a tudíž rychlým spádem, nebude zklamán. Do četby jsem se pustila zhruba rok po zhlédnutí seriálové adaptace, která je podle mě velmi vydařená.

Kopretinka784
25.07.2022 5 z 5

Druhá kniha této autorky mě nezklamala. Čekala jsem nějakou "červenou knihovnu". Ale kdepak. Neobvyklé komentáře na konci kapitol mě hnaly kupředu, kdy už se tedy něco semele. Takže přečteno v krátkém čase. Teď bych se podívala na filmové zpracování a sehnala nějakou další autorčinu knihu.

Make20
22.07.2022 4 z 5

Kniha mě moc bavila. Ze začátku jsem tedy měla trochu problém s tím, kdo je kdo (v knize je mnoho postav). Ale později jsem se v tom zorientovala. Příběh byl napínavý až do posledního konce, s napětím jsem držela palce své oblíbenkyni a doufala, že to s ní dopadne dobře. Kniha byla podle mého názoru lepší než seriál.

JancaMia
20.07.2022 3 z 5

Na to, jaké bylo okolo knihy haló, musím říct že moje pocity jsou smíšené řemeslné je kniha napsaná velice dobře, nicméně na první dojem působí prvoplanove, povrchně, afektovane. Byt mi o deset let méně asi budu nadšená, takhle slabej průměr.

veriszv
07.07.2022 4 z 5

V knize jsou perfektní charaktery, které jsou propracované a uvěřitelné. Moc se mi líbila myšlenka, která se knihou nese, a to, že nikdy nevíme o druhých všechno, i když je známe sebelíp. Takže soudit a dělat závěry o druhých je prostě vždycky zcestné.
V některých místech je kniha možná trochu zdlouhavá a je tam pár věcí, které by se daly vyškrtnout, takže na někoho to může trošku ztrácet spád…
Nicméně já jsem byla spokojená a určitě chci další příběh z pera této autorky!

krevetinka
22.06.2022 2 z 5

(SPOILER) Neskutečně se mi pletly postavy. Všechny mi přišly ploché, nevýrazné, stejné. Až na Celeste a jejího manžela, pochopitelně. Na to, jak jednoduchá byla zápletka, mi to přišlo šíleně utahané, zbytečné. „Výpovědi“ na konci kapitol jsem v půlce začala přeskakovat, protože to bylo jen takové nesmyslné a nedůležité pindání, že mi brzo došlo, že to nemá ani cenu číst.

Bakana
05.06.2022 5 z 5

Líbil se mi seriál a líbila se mi teď i kniha. Rozhodně je to kniha pro ženy a o ženách - muži moc nevyhledávají knihy, kde se příčina všeho odehrává v hlavách a srdcích lidí a takové ty staré křivdy nechápou už vůbec. Zato mně bylo moc sympatické, jak hlavní hrdinky nebyly vůbec dokonalé. Přesně ty samé myšlenky a pocity by se honily v hlavě i mně (např. na místě Madeline), ačkoliv by si člověk stokrát mohl vyčítat, že jsou hloupé, malicherné a kdo si toto vůbec je schopný pomyslet asi nebude dobrý člověk.

Prske
18.05.2022 5 z 5

Tohle bylo fakt skvělé! Chvíli jsem se bála, že to bude tuctový a prvoplánový ženský román, ale bavila jsem se celou dobu :)

Margherita_N
13.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Nechápu, proč si Jane toho chlápka, se kterým měla dítě, prostě za 0,01 vteřiny nevygooglila, a místo toho stěhovala rodinu tam, kde jí před šesti lety řekl, že bydlí, aby tam na něj mohla jako náhodou narazit. Není to trochu na hlavu? Co kdyby tam dávno nebydlel? Mohla si to aspoň ověřit, než chlapečka vytrhla z jeho prostředí.

Jinak ten motiv, kdy někde blbě začnete, aniž byste za to mohli, a už se to s vámi táhne, protože nejste dostatečně silná osobnost, to si umím docela dobře představit. Rychlý odsouzení a předsudky, toho jsem si užila hodně a strašně to nesnáším. Ještě že jsou i lidi jako Madeline, pravý kamarádky, jsou ale dost vzácný.

Madeline je vůbec střela - nic si nenechá líbit, brání vždycky slabší, a přitom je u toho vždycky oháknutá a upravená, protože jí to prostě dělá radost. A pracuje v kultuře. Moje oblíbená postava! Mimochodem začala jsem koukat na seriál a Reese Witherspoon je skvělá (jako vždycky).

Konec… ten jsem asi čekala „horší“. Hrozný je, že se stala tragédie, ale ty vějičky celou dobu podle mě trochu napovídaly, že obětí bude někdo jinej.

Celkově - snad do čtvrtiny knihy jsem si říkala, že je to hrozná blbost, navíc tak nepřirozeně napsaná… Pak, když tušíte detektivní zápletku, už je to lepší.

kopeceli
17.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Tohle se může stát každému…
Ženě, muži, dítěti.

Po pomalejším rozjezdu, kdy autorka čtenáře potřebovala dobře seznámit s postavami, s prostředím, se tempo trochu zrychlí a vztahy postupně rozplétají. Přestože jsou téměř všechny postavy hodně vyhraněné, nepůsobí přehnaně, až mě překvapilo, jak působí reálně. Příběh sám mě potěšil tím, jak dopadl.
V životě nejčastěji vyhraje násilník, proto mi tahle kniha udělala moc dobře.

V úvodu jsem se dobře bavila charakteristikou ženských postav očima muže, protože to bylo velmi přesné.

jana277
05.04.2022 4 z 5

Obávala som sa, že to bude sladký ženský román a nebol. Kniha milo prekvapila, veľmi dobre sa čítala, príjemná oddychovka. Veľmi sa mi páčil vykreslený náhľad na dáku konkrétnu situáciu z pozície zúčastnených, rôznych divákov. Niekto videl reálne, niekto, čo chcel, alebo si myslel, že vidí....