Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3437 909

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

radimch
11.08.2021 5 z 5

Zajímavě vymyšleno, celou knihu člověku vrtá hlavou co se na konci vlastně stane.

akdar72
22.07.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Naprosto mě pohltila, skvělé, úžasné...

renda03
26.06.2021 4 z 5

Knížka se mi v celku líbila. Přestože se v ní stále něco dělo, přišla mi trochu zdlouhavá. Není to typ knihy, kterou bych nedokázala odložit z ruky, ale čte se hezky. Zápletka je neotřelá a zajímavá.

Lucina88
21.06.2021

Poprvé za život se stydím. Že seriál byl lepší než kniha.

EmokeII.
15.06.2021 4 z 5

Výborná knížka. Nejdřív jsem byla trochu zmatená postavami, ale příběh byl pěkný a napínavý. Super.

Acquenta
15.06.2021 3 z 5

Příliš dlouhá kniha o životě rodičů jedné Americké školy. Vlastně jsem v ní ze začátku plavala. Mnoho jmen, mnoho příběhů , pořád ne a ne se začíst. Až ke konci, kdy vyšlo najevo , jaký problém má Celeste s Perrym , to bylo napínavější. Konec s Jane mě překvapil.

99jana99
07.06.2021 5 z 5

Nakonec plný počet hvězd, chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na komentáře rodičů na koncích kapitol,připadaly mi zbytečné. Příběh hlavních postav má spád, je čtivě napsaný, kniha mě moc bavila a těším se na další.

asam
24.05.2021 4 z 5

Nesnadná výchova dětí, rozvrácené vztahy v rodině, problémy s přáteli, ale především přetvářka a lži - to se řeší v celém příběhu. I když mi to dalo docela dost přemáhání dočíst do konce - zvědavost, jak to vše dopadne byla silnější - vydržte.
bestseller ? - no nevím. To je věc názoru.

Nika151
14.05.2021 4 z 5

Nemohla jsem se dlouho začíst, což u mě nebývá zvykem. Takže strhávám hvězdičku. Každopádně se mi líbilo, ze jsem nevěděla, jak kniha skončí. Myšlenky jednotlivých žen byly dobře popsané. Vadily mi komentáře ostatních lidi vyšetřovateli, které byly na konci každé kapitoly.

Daneta
09.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, pak jsem si vychutnávala postupně odhalovaná tajemství.

animovanej medv
28.04.2021 3 z 5

Knížka mě bavila jen tak trošku, spíš jsem byla hrozně zvědavá, kdo umře a kdo ho zabije.
Takže takhle knihu jsem dočetla jen proto, že jsem chtěla vědět, jak dopadne, ne protože by mě bavila od začátku do konce.

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky a úplně jsem si ji zamilovala. Knihu jsem četla jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout, stále jsem byla zvědavá co se dál stále. Seriál byl celkem dobře udělaný akorát bych dala možná trochu jiné obsazení herců a více bych se držela knihy. Knihu rozhodně doporučuji všem přečíst, stojí za to.

broskev28
10.04.2021 5 z 5

Tři přání ani Manželovo tajemství jsem nedočetla. Do třetice všeho dobrého jsem si domů přinesla Sedmilhářky a přečetla jsem je jedním dechem.
Neměla jsem v úmyslu zkoušet cokoli dalšího od této autorky, ale komentář marlowe mě přesvědčil, a já moc děkuju. Obecně smekám před pány, kteří se k četbě tohoto výsostně ženského čtiva odhodlali a kteří jsou jím též příjemně překvapeni.
Komentáře Bustedka a marara jsou ty, které mě oslovily nejvíce: nejen obsah, ale také styl téhle knihy byl skvělý - víme, že, ale nevíme kdo a kým. Postupné rozkrývání, komentáře účastníků (většinou výrazně odlišné ty dámské od těch pánských), skvělé nejen ženské, ale i mužské postavy (Nathan, Ed, Tom, ale i Perry), a pak ta velmi důležitá ingredience: humor! Kousavé poznámky, vtipné vsuvky, glosy na různá aktuální témata - já jsem se báječně bavila.
Tuhle knihu jsem měla potkat po Malém životě!

" . . . v tomhle světě existuje skutečná bolest, právě teď lidé trpí nepředstavitelná zvěrstva a člověk před tím nemůže úplně zavírat oči, jenže je nemůže ani doširoka otvírat, protože jak by pak mohl vést dál svůj život, když se mu čirou souhrou náhod poštěstilo žít v ráji? Je třeba si existenci zla uvědomovat, udělat to málo, co můžeme, a pak přehodit výhybku a myslet na nové boty."

NienorNíniel
21.03.2021 5 z 5

Tato kniha mě nadchla :) Je moc čtivá, postavy reálné a děj také. Situaci, kdy si jdou matky dětí ze stejné třídy po krku, si umím docela živě představit. Pocity hlavních hrdinek, jejich charaktery jsou tak úžasně propracované! Také se mi moc líbila věčná přítomnost mého milovaného moře. Eda a Toma jsem si moc zamilovala a hlavní postavy jsou také sympatické. Líbilo se mi, že se autorka nezaměřila jen na jednu z trojice kamarádek.

hlentilka
17.03.2021 3 z 5

Ze začátku rozpačitost, mnoho nových jmen, za každou kapitolou komentáře dosud neznámých postav. Druhá polovina knihy o 50 % lepší.

trudoš
15.03.2021 4 z 5

Liane Moriarty prostě ví, jak rozehrát společenské drama z předměstí a tvářit se přitom, že píše druhou Carrie. Člověk tak sleduje gradující rozepře a čeká na finální masakr, aby se pak vše skončilo zcela v mezích zákona. Bác ho, žádný thriller se nekoná. Já se díky tomuhle fíglu ovšem bavil celých čtyři sta stran. Kdybych však dopředu vědět o co půjde, asi bych se knize vyhnul obloukem. Školní šikana a s tím spojené rodičovské konflikty jsou něco, co bohužel nedokážu vnímat s odstupem. Tady ale autorka natolik šikovně žongluje slovy, že jsem i přes natahování zápletky trnul napětím. Vnitřně mě pak potěšilo, že se většina klíčových konfliktů řešila rychle, takže jsem nikdy nemusel dlouho čekat, než si Jane, Celesta a Madeline mezi sebou vyříkaly vše, co na jazyku měly. Svižné vyprávění navíc působí jako černočerná komedie, obzvláště v momentech, kdy různorodé postavy „nestranně“ komentují situace, o kterých se mylně domnívají, že vědí přesně, jak se odehrály. To je zkrátka ze života.

lenka.plaszova
12.03.2021 2 z 5

Viděla jsem nejdříve seriál na motivy této knihy, a jelikož se mi líbil, rozhodla jsem se přečíst si i knihu - většinou se mi knížky líbí víc. V tomto případě to pro mě ale bylo trochu zklamání. Kniha mě nenutila číst dál jedním dechem, chybělo mi tam asi napětí... Kdo ví, jestli by tomu bylo jinak, pokud bych jako první četla právě knížku.

VercaV
03.03.2021 5 z 5

Kniha byla perfektní. Děj originální, od začátku jsem tipovala jak to dopadne a konec me strašně překvapil. Samotný dej byl samé překvapeni. Bylo mi líto Jane ohledne syna a Celeste. Když Celeste si davala za vinu, co se ji dělo chtěla jsem zakricet do knihy, že nic z toho není jeji chyba, že za to nemůže. Kniha byla velmi emotivní a několik dni po přečtení jsem stala nad ní přemýšlela.

Peti
26.02.2021

Kniha, která vypráví o tom, že nic nemusí být takové, jak to z venku vypadá. A boží mlýny melou - konec mi přišel fakt trefný. Odpočinkové čtení.

sladkovka
22.02.2021

Po prvních přečtených stránkách jsem myslela, že knihu odložím, ale jsem ráda, že jsem vydržela a knihu jsem si až do konce užila.