Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3437 909

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

loudomar
06.05.2017 4 z 5

Kniha pozvoĺně vykresluje jednotlivé postavy. Jejich skryté myšlenky, neřesti, touhy, obavy. V podstatě 80 % knihy je spíše popisného charakteru, který je ale psaný velmi čtivě a nezabředává do klasického nudného výčtu informací. Navíc postupné odkrývání jednotlivých postav napomáhá vykreslování celého hlavního příběhu. Závěr knihy byl rychlozvratý a né příliš očekávaný a za to 4 hvězdy.

LuckaH2
05.05.2017 5 z 5

Jasne, par prvnich stranek mi dalo nez jsem pochopila minulost a pritomnost, ale pak se z toho stala prednost knihy. Tema je mi blizske,kazdy muze mit tajemstvi,nikdy nevime co se skryva za sousedovym novym autem. Nevytvaret si domenky,nedat na prvni dojem... kniha se mi cetla dobre, byla jsem hodne zvedava, jaka vrazda se stala

Jančislava
05.05.2017 5 z 5

Moje druhá kniha od této spisovatelky a opět velká spokojenost. Pěkně popsané postavy, lehký a srozumitelný styl psaní, zajímavý příběh. Jdu na další knihu a spisovatelku přidávám do oblíbených.

Živa23
04.05.2017 5 z 5

Super kniha. Moc se mi líbila.

crazyslunicko
04.05.2017 5 z 5

Přečteno za jeden den. Oddechové čtení. Velice zajímavá zápletka s překvapivým koncem. Neřekla bych, že je to špatná kniha. Bylo to pro mě velice příjemné a jednoduché čtení. Jsem sice zvyklejší na delší, protáhlejší a rozsáhlejší knihy, ale tahle mě velice mile překvapila a ráda bych si přečetla pokračování.

SakuraLuci
02.05.2017 4 z 5

Nejdříve jsem trochu litovala, kniha nane působila dost zmateně... Nechtělo se mi k ní vracet... Nicméně od poloviny knihy jsem se nadchla a nakonec ji přečetla za 3 dny. Závěr se mi moc líbil, některé situace jsem předvídala ale i tak, palec nahoru

adorjas
01.05.2017 2 z 5

Ženský román. Chápem jej popularitu, 2 hviezdičky.

lucie5503
01.05.2017 5 z 5

Super téma, zápletka, příběhy... Jen když jsem knihu odložila, neměla jsem nutkavou touhu ji otevřít znova. Ale i tak plný počet za čtivost :)

Elza_Nofka
27.04.2017 3 z 5

Dlouho jsem byla zmatená, ze všech těch jmen, ale přikládám to nevhodnému zpracování e-boo k verze. Kniha se mi četla ale jinak vcelku dobře, po chvilce jsem se zorientovala. Samozřejmě opět tu jsou nějaká ta klišé, ale v dnešní době bude rarita získat originální titul. Tak po půlce se to lehce rozjelo a já začala tušit, i když samozřejmě "vraha" jsem tipla špatně, ale konec už byl pro mě jako rychlo film..asi už jsem to chtěla mít za sebou. Nicméně Sedmilhářky byly po knize Tři přání druhou knihou, kterou jsem od autorky četla trošku pokrok tam byl :-) Jako kniha na dovolenou ideální :-)

P.S.: Souběžně s knihou jsem si pustila i seriál,protože mě zajímalo ztvárnění a všechny tři hl.protagonistky mám ráda, ale nějak se s ním nedokážu ztotožnit, ale jsem teprve u 4.dílu. A dabing? Tak ten mi nejde vůbec přes uši, obzvlášť dabing Eda.

LahoferRose
26.04.2017 5 z 5

Prvních asi 30 stránek byl takový chaos, že jsem si říkala, proč jenom jsem o tuhle knihu tolik stála. Ale jak jsem si zvykla na styl psaní a trochu se rozkoukala, bylo to zajímavé. Ano, svět dokonalých matek a rodičů kteří se navzájem často znají a zajímají se o školní aktivity, to je hodně americký model. Pocity každé z postav byly uvěřitelné, některé myšlenky velmi trefné. U knihy jsem se několikrát zasmála, svět drbů je zachycen skvěle, zvláště v reflexích při výslechu. Zajímavé pojetí, kdy jsem až do konce skutečně netušila nejen to, kdo je vrah, ale ani to, kdo je oběť! Takže hurá na Na co Alice zapomněla. Už se těším.

pink_ivy
23.04.2017 4 z 5

Tři zajímavé hlavní postavy, tři pohledy na svět, tři osobní tragédie. Autorka má velmi čtivý styl psaní, kapitoly jsou navíc krátké, takže mě to neustále nutilo číst dál a dál a pak jsem se skoro ani nenadála a přečetla na ráz sto stránek.

Svým způsobem jednoduchý příběh, který ale autorka rozepsala tak, že vás nenudil. Bylo to i poměrně věrohodně popsané, při některých scénách se mi až tajil dech. 4*

DoDidDone
23.04.2017 3 z 5

Prvních dvě stě stránek jsem se nudil a vážně přemýšlel o odložení knihy. Pak se to naštěstí rozuzlilo a kniha začala být zajímavá. Celé je to překvapivé a konec zamotá hlavu. Autorku jsem si ale neoblíbil a nechci od ní číst už nic. Nelíbí se mi její postavy, které jsou vlastně pokaždé stejné (četl jsem od ní ještě Tři přání a připadá mi, jako bych četl nějaké pokračování). Dále tam jsou pak klasické, nerealistické a americké zápletky. Tohle není pro mě!

zdenaR
21.04.2017 4 z 5

Příjemná oddechová kniha, dobrá autorka,doporučuji i její další knihy (Manželovo tajemství, Na co Alice zapomněla)

Naďulka
20.04.2017 odpad!

Velké zklamání, obsah knihy nezáživný, stále jsem čekala, že se rozvine, ale nic. Už v polovině knihy jsem chtěla čtení ukončit, ale vydržela jsem do konce - žádné překvapení se nekonalo. Již druhá kniha od této autorky, která mě zklamala...

pepa7462
20.04.2017 4 z 5

Skvělá kniha, která mě z větší části velmi bavila. Bohužel některé části byly nudné a trochu i zbytečné, což ale knihu jako celek vůbec nepodkopává.

Baiba
20.04.2017 4 z 5

Příjemné překvapení. Po knize jsem sáhla po zhlédnutí prvního dílu seriálu, a skvěle jsem se bavila. Kromě ústřední zápletky, která po celou dobu udržuje čtenáře v napětí, je autorka opravdu vtipná. Ve svém sarkasmu je demokratická, neušetří nikoho od angažovaných matek v domácnosti po ty, co se snaží skloubit kariéru s rodinou. Jen toho konce je škoda, chyběla mi nějaká pořádná katarze, jakoby závěr dopsal jiný autor na objednávku "hlavně, aby čtenářky byly spokojené". Po této stránce dopadl seriál mnohem líp, dokonce bych řekla, že v některých momentech dokázal být drásavější a temnější než kniha.

Kája99
18.04.2017 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a byla jsem celou knihu zvědavá, kdo byl vlastně zabit. Nesmírně mě bavila postava Madeline a Jane, ty jsem si opravdu oblíbila :). Líbilo se mi i seriálové zpracování, ale na knihu prostě nemá. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky četla a už se těším na další.

Petra17
18.04.2017 3 z 5

Já jsem neustále čekala, kdy se konečně něco stane, do čtení jsem se nutila, nicméně příběhy jsou zajímavé, stejně jako téma :) Takže nekonec slabý průměr.

swayno
18.04.2017 4 z 5

Plusem knihy je příjemná čtivost. Děj takový jednoduchý, nicméně konec dojem z knihy trošku vylepšil. Prima odpočinková :)

Pet13
17.04.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bezvadná oddychovka. Těším se na další autorčiny knihy.