Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297802/bmid_sedmilharky-MAg-297802.jpg 2 199 64

Sedmilhářky jsou dvě a mají jasná pravidla! Marika je systematická, zodpovědná, pracovitá, dochvilná a její život se ubírá správným směrem. Berenika je chaotická, roztěkaná, nedochvilná, líná a její život se každý den změní tak o sto osmdesát stupňů. Přičemž si tyto své vlastnosti mohou kdykoliv vyměnit. Velmi často a rády to také dělají. Sedmilhářky mluví nahlas, zlobí, hodně milují, pijí spoustu kafe a taky docela dost vína. Mají stejné oči, stejné kluky (a to doslova!), stejné krémy, stejnou školu, stejné sny, stejnou tchyni a stejnou chalupu. Vychovávají celkem tři nevlastní a jedno vlastní dítě. Zatím… Deník je plný (ne)skutečných zážitků o tom, jak žijí, co dělají, čím se baví dvě Sedmilhářky, které nedodržují žádná pravidla, rychlost, předpisy, předbíhají ve frontách, zvoní na cizí zvonky a zapomínají dětem vyměňovat pleny… Věříte tomu? Přečtěte si 7lhářčí deník a uvidíte, jak to s nimi prostě je. Nudit se rozhodně nebudete! Ministryně sedmilhářství varují: „Tato kniha způsobuje neposednost, záchvaty smíchu, tvrdošíjnost a bezvýhradní lásku k dobru!“... celý text

kaca3606
kaca3606
22.03.2017 odpad!

jako bych četla statusy na facebooku, takové čtení pro mně není, kdybych tu knihu nedostala jako dárek(úplně mimo) tak bych jí v životě neotevřela.Přečetla jsem pár stránek a tím to končí.

IvetaZ
IvetaZ
06.03.2017 2 z 5

Došla jsem na 32. stranu, víc už nezvládnu. Jsem stejného věku jako pisatelky, ale nějak to nechápu. Jak už bylo napsáno, jsou to takové výkřiky a nic z toho. Grafika skvělá, za tu dávám 2 hvězdičky.

Verrrunka
Verrrunka
17.02.2017 2 z 5

Škoda, že to byly vesměs takové zmatené výkřiky do tmy. Holky jsou občas docela i vtipné, ale celé to nemá moc koncept, je to vlastně jen takové tlachání o ničem. Ilustrace jsou fakt nádherné!

Lemurak
Lemurak
16.02.2017 2 z 5

Mám bohužel pocit, že kdyby nebyly autorky herečkami, nikdo tyto texty nevydá. Několik z nich je povedenějších, dohromady to ale celé působí plytce, nanicovatě. Ani redaktorka neodvedla dobrou práci, na některých místech chybějí čárky a ukončující závorky. Velmi povedená je ovšem grafika.

bubblebut
bubblebut
15.02.2017 4 z 5

Četba se mi protáhla na delší dobu, nemohla jsem se dostat do děje. Naopak některé kapitoly byly vtipné a taky se mi líbil pohled a názory Bereniky na různé věci

Vlastina67
Vlastina67
27.01.2017 odpad!

Nebavilo mě to ani trochu. Knížku jsem nedočetla, protože by to pro mě byla ztráta času a ten mohu věnovat čtení lepších knih. Plně souhlasím s komentářem netty - mluví mi z duše.

netty
netty
22.01.2017 odpad!

Mně to nebavilo. Bylo to, jako bych se ocitla v nějakém psaném seriálu o dvou pubertálních a rádobyvtipných holkách. Nic mi to nedalo, jen mi to vzalo čas, který jsem s knihou strávila. Bezduché tlachání o ničem, to si můžu rovnou zajít stoupnout do fronty v Albertu a dozvím se podobné věci, jako jsem se dočetla zde. A předpokládám, že podobnost obalu s knihou P.S. od Geislerové je čistě náhodná, že.

Karloska
Karloska
21.01.2017 3 z 5

Dávám tři hvězdičky. Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne. Lehké čtení, při kterém jsem se i zasmála. Nijak zklamaná nejsem!!

lenkaabooks
lenkaabooks
17.01.2017 3 z 5

Lehké čtení o dvou pětadvacítkách, známých z filmového světa. Jedna je trochu více zodpovědnější, druhá trochu více ztřeštěnější. Knihu doprovází povedené ilustrace.

harena
harena
16.01.2017 1 z 5

Tak to mě opravdu neoslovilo. Blogy knižně? To mě opravdu nezajímalo, nedočetla jsem. Už po pár stránkách si říkám "Bože, co to je?"
Ale je to můj problém, chtěla jsem si půjčit Sedmilhářky od Liane Moriarti, ale omylem objednala toto. Ale grafika dobrý, tak tedy jednu hvězdičku.

natalie8531
natalie8531
14.12.2016 2 z 5

Dvě hvězdičky za grafiku.

Brambu
Brambu
11.12.2016 1 z 5

Nevím co je to teď za módu vydávat blog knižně, ale tohle vážně nebylo nic pro mne. Naprosto ničím mě to neoslovilo a neobohatilo mě to. Zklamání, bohužel. Dočetla jsem to jen ze setrvačnosti.

adevis
adevis
10.11.2016 4 z 5

Kniha mě bavila, jen mi čtení dost trvalo. Chtěla jsem si ji šetřit, protože podobnou knihu od A. Geislerové jsem zhltla za jeden den.
A dobře jsem udělala, jinak bych měla nejspíše horší hodnocení.

MartinkaSl
MartinkaSl
08.11.2016 4 z 5

Super oddychovka, vtipné, lehké čtení. Osobně jsem se víc ztotožnila s Berenikou, protože máme více společného. Jedna hvězdička nahoru určitě za ilustrace !

Laura99
Laura99
30.10.2016 5 z 5

Lehké, vtipné,příjemné čtení. Bavilo mě se ke knize vracet, těšila jsem se na chvíli, kdy budu moct začít číst. Nevím proč nepříjemná kritika, není to román, je to běžný život, postřehy, střípky, myšlenky... Je fajn, že to autorky napadlo vydat a těším se na nějaké pokračování. A za zmínku stojí ilustrace, velmi se ke knize hodí, výstižné, moderní,něžné. Děkuji

bookcase
bookcase
16.10.2016 4 z 5

Náhodou fajn oddechové a vtipné čtení.

LadyVonMortuary
LadyVonMortuary
12.10.2016 3 z 5

Nepotěší, neurazí

bronulka
bronulka
05.10.2016 1 z 5

Kniha pro mě byla zklamáním a naopak musím říct, že Kafe a cigárko je o dost lepší. Na knihu jsem se celkem těšila a když jsem si v ní listovala i v knihkupectví, asi jsem zrovna narazila na "lepší" část. Ze začátku jsem se do čtení doslova musela nutit, ke konci to už bylo lepší, ale chybí mi nějaká "úroveň" příspěvků.

fayne
fayne
18.09.2016 4 z 5

Mnohokrát lepší jak knížka Marušky Doležalový ( a to holky několikrát v knížce zmiňují, jak na její blog nemají, ale hodně se liší a to se mi líbí), jejich humor je mi bližší, jako bych četla sebe, fakt jsem se smála od začátku do konce. A se čtením pokračuji na jejich blogu, skvělá oddychovka :-)

Marselle
Marselle
15.08.2016 3 z 5

Tuto knihu jsem přečetla velice rychle.
Je napsaná příjemným stylem a humornou formu doplňují i veselé obrázky.
V běžných denních starostech Mariky a Bereniky se najde spousta z nás, a přiznejme si že i my řešíme vše s kamarádkami a přáteli přes sociální sítě.
Tuto knihu doporučuji jako příjemné odreagování třeba na dovolenou, nebo jen tak ke kafíčku.

Autoři knihy

Marika Šoposká