Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297802/bmid_sedmilharky-MAg-297802.jpg 2 199 64

Sedmilhářky jsou dvě a mají jasná pravidla! Marika je systematická, zodpovědná, pracovitá, dochvilná a její život se ubírá správným směrem. Berenika je chaotická, roztěkaná, nedochvilná, líná a její život se každý den změní tak o sto osmdesát stupňů. Přičemž si tyto své vlastnosti mohou kdykoliv vyměnit. Velmi často a rády to také dělají. Sedmilhářky mluví nahlas, zlobí, hodně milují, pijí spoustu kafe a taky docela dost vína. Mají stejné oči, stejné kluky (a to doslova!), stejné krémy, stejnou školu, stejné sny, stejnou tchyni a stejnou chalupu. Vychovávají celkem tři nevlastní a jedno vlastní dítě. Zatím… Deník je plný (ne)skutečných zážitků o tom, jak žijí, co dělají, čím se baví dvě Sedmilhářky, které nedodržují žádná pravidla, rychlost, předpisy, předbíhají ve frontách, zvoní na cizí zvonky a zapomínají dětem vyměňovat pleny… Věříte tomu? Přečtěte si 7lhářčí deník a uvidíte, jak to s nimi prostě je. Nudit se rozhodně nebudete! Ministryně sedmilhářství varují: „Tato kniha způsobuje neposednost, záchvaty smíchu, tvrdošíjnost a bezvýhradní lásku k dobru!“... celý text

hellena1523
25.12.2018 odpad!

Mě by jenom zajímalo, kde všechny ty herečky z Ordinací, Ulic atd. přišly na to, že mají talent na psaní...?
A už vůbec nechápu vyhňástaného mamlase, který to vydá. Je mi líto, ale jemnější výraz pro někoho, kdo uráží skutečně talentované lidi vydáváním podobných exkrementů, neexistuje! Kde je nějaká soudnost? Kde je úcta k literatuře? Kde je aspoň špetka vkusu, kterou by takový člověk měl mít?
Málokdy označuji knihy jako odpad, ale tohle naštěstí není kniha, to je skutečně odpad, který měl zůstat někde na webu pro skalní fanynky autorek. Kdybych se měla rozhodnout mezi oslepnutim a čtením jen této knihy do konce života, zvolím raději společnost černých brýlí a bílé hůlky!

Malíček
21.10.2018 1 z 5

Opakovala bych komentáře pode mnou, takže jen jednou větou: Tohle bylo sakra špatné.

boeink
12.10.2018 1 z 5

Popletl to Ježíšek. Je jasné, které Sedmilhářky mi měl donést, ale donesl tyto. Nechtěla jsem Ježíška naštvat, tak jsem je dočetla. Při větším úklidu mi spadly přímo do kyblíku s vodou, takže teď mají nejen ošklivý obsah, ale i ten původně pěkně vyvedený obal.

cori
08.09.2018 2 z 5

Totální omyl. Nechápu, k čemu bylo potřeba vydávat blogové žvanění dvou kamarádek jako knihu. Jako aktuální blog o jejich momentálních náladách a zážitcích pro skalní fanoušky dobré, ale číst si v roce 2018 o tom, jak se v roce 2014 vzájemně ujišťují o svém nehynoucím kamaradství a o tom, jestli mají zadek či prsa akorát, je utrpení.

LiLinka
30.07.2018 3 z 5

Obě herečky mám ráda, ale jejich blog jsem nikdy nečetla. Jelikož jsem jako většina lidí na tomto portálu milovnice knih, musela jsem si pořídit i tuto. Má moc pěkné tvrdé desky, velmi povedené ilustrace, které jsou holkám opravdu podobné a přitom velmi jednoduché. :) Od zápisků na blog jsem neočekávala žádné literární veledílo, takže jsem ani nemohla být zklamaná. Příjemné oddechové čtení na volné chvilky (poutavé čtení na jeden zátah to není, ale to se očekává).

Kopretina_aku
01.07.2018 1 z 5

Nedočetla jsem. V půlce jsem zjistila, že absolutně nechápu smysl této knihy, proč se vlastně něco takového vůbec knihou stalo a co by to čtenáři mělo dát?

Život-s-Kačí
08.05.2018 3 z 5

Na knize mě nejvíce zaujal vzhled. Grafické zpracování je opravdu hezké. S obsahem je to už horší...
Nemohla jsem se pořádně začíst. Čekala jsem víc, a proto jsem byla zklamaná.

martiline
22.04.2018 odpad!

Já snad "odpad" ještě nikdy nedala ...
Ale tohle nešlo. Knihu jsem si zamluvila v knihovně ... ale samozřejmě jsem to spletla, chtěla jsem Sedmilhářky od Liane Moriarty ... no co, tak jsem se začetla do téhle. Začetla se vlastně ani nedá říci ...
Nedočetla ...

StihOMam
13.04.2018 1 z 5

Chcete knizku z knihovny, rychle nahodite par titulu a omylem se vam do rukou dostanou Sedmilharky, ktere Liane Moriarty rozhodne nenapsala. Pak zjistite, ze vlastne ani nemate v ruce "plnohodnotnou" knihu - damy prominte - ale omylem ctete blog. Do tretice omylu rano ve spechu sahnete v 5:53 po knize na nocnim stolku a letite na salinu. Co uz. Precteno. Ale jak hodnotit knihu, ktera knihou neni, obsah, ktery temer chybi, hlavni postavy, ktere jsou hereckami, a proc to cele srovnavat a vyzdvihovat na uroven literarnich del?
Kdyz si sahnu do svedomi, musim udelit alespon hvezdu za snahu publikovat, ale jinak je to blog kazdym coulem a z toho proste kvalitni literatura asi nevzejde.

Zozol.ka
26.03.2018 1 z 5

Čekala jsem trošku něco jiného :(

Joseef
21.02.2018

Ač kniha spíše pro ženy,pobavila i mně -)Vřelé dopuručení:-))

popeluška
09.01.2018 5 z 5

Mě Sedmilhářky moc bavily :-) četly se lehce a oddechově. Každému kniha sednout nemusí, ale za mě ano,super počteníčko :-)

Torino
07.01.2018 2 z 5

Když se člověk naladí na vlnu Mariky a Bereniky, tak se mu tato kniha líbí :-) Vzhledem k tomu, že jsou to původně příspěvky z blogu, tak to není žádná hluboká literatura. Ale i tak se člověk musí zahloubat a zamyslet. Můj oblíbený příspěvek je od Bereniky o její první lásce, to bylo až dojemné.

MoničkaBerucha
27.12.2017 odpad!

kniha naprosto o ničem

PetraSedláková
30.11.2017 odpad!

Kniha absolutně o ničem...to se číst opravdu nedá...

Tejuš
24.11.2017 2 z 5

Musím se přiznat, že knížku jsem nedočetla úplně až do poslední strany. Jako blog super, ale číst všechny příspěvky takhle najednou po sobě.... Samozřejmě se to čte svižně, ale nijak mě kniha neoslovila ani moc nepobavila.... Ze začátku jsem myslela, že to odložím hned, po zhruba polovině knihy začal být text alespoň trochu hustší, ale ani tak mě to moc nebavilo. A to mám obě herečky moc ráda a jsou mi sympatické.
Ale jednu hvězdu navíc si určitě zaslouží ilustrace, ty se povedly!!!

Sídlištník
14.11.2017 odpad!

Nemohu si pomoct, ale tohle se moc nepovedlo.

Horalka5
17.07.2017 odpad!

Četla jsem kvůli doporučení a díky zápůjčce od kolegyně. Dvě postpubertální holky si píší maily o ničem. Ok, že si na to založili blog, ale vydat to i knižně a myslet si, že to bude mít úspěch? Smutné

hajrys
04.07.2017

Já jí prostě nedám žádnou hvězdu. Třikrát jsem jí dala šanci, ale ani jedinkrát se mi nepodařilo přečíst víc než jen pár stránek.

Sali88
01.06.2017 odpad!

Pripadalo mi ze ctu spise smsky, nez knihu.Nic horsiho jsem necetla.Knihu bych nevyhodila, ale tohle je pro me.opravdu odpad.

Autoři knihy

Marika Šoposká