Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3437 909

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

bezzink
16.04.2017 3 z 5

Me prvni setkani s Liane dopadlo prumerne. Bylo to vcelku ctive, vcelku vtipne, vcelku smutne, zkratka od vseho neco, ale nic neslo do hloubky. Tema i zpracovani bylo zajimave a jsem si jista, ze odhaleni toho, kdo koho zabil, nemelo byt vubec sokujici nebo prekvapive. V podstate od vypraveni Jane to do sebe zapadlo, teda aspon pro me. Nejednalo se o odhaleni zlocinu na konci, ale o odhaleni zlocinu v prubehu. Za me 3 hvezdy. Tesim se na Shailene Woodley :) Kdo nevidel The Descendants, at to napravi!

Julinka679
14.04.2017 5 z 5

Konečně jsem měla možnost si knihu přečíst a jsem nadšená :-) Postavy mi byly sympatické a hodně jsem samu sebe našla v Madeline :D Spisovatelka skvěle vybrala postavy Jane (svobodnou matku), Madeline (neřízenou střelu :D) a Celeste (bývalou právničku, které ubližuje vlastní manžel). Oproti knize minisérie s Shailene Woodley, Reese Witherspoon a Nicole Kidman obsahuje dost přidaných scén a v některých případech přímo nepotřebných. Minisérie není tak skvělá jako kniha, ale může snad někdo odolat Nicole, Reese a Shailene? Doufám, že ne :-)

Hanjimka
13.04.2017 2 z 5

Nic moc, slabý a uměle natahovaný příběh.

Dakarianna
12.04.2017 2 z 5

Na sedmilhářky jsem se těšila. Ale vadilo mi, že příběh byl lacině natahován a konec zdaleka nebyl uspokojící (prostě žádný šok, nic).

Klára90
12.04.2017 3 z 5

Mě kniha zas až tak nenadchla, i když špatná taky nebyla. Střídaly se mi u ní rozporuplné pocity, chvilku mě hrozně moc bavila a chvilku vůbec. Začátek byl pro mě úplně matoucí, trvalo než jsem se začetla, pak už to ale šlo. Konec byl překvapivý, ale bůh ví jak šokující zase ne. Příběhy tří hlavních hrdinek byly zajímavé, fandila jsem jim, postavy mi byly sympatické. Ke knize se už však nevrátím a uvidím, jestli vyzkouším ještě nějakou autorčinu knihu, zatím mě to moc neláká.

Denčaa
10.04.2017 5 z 5

Naprosto strhující kniha. Děj je tak propracovaný, že člověk až uvěří, že je to všechno pravda a takový příběh se udál. A nebo kdo ví, třeba se i něco podobného zrovna děje. Postavy mají dokonale lidské chraktery, až se člověk může vidět jako v zrcadle. Chybování, emoce, problémy a také...tajemství. Příběh taky pěkně znázorňuje, když se rodiče svým ratolestem věnují až příliš a uvěří jim každé slovo. A co se naopak může stát, když váš příběh je přednější, než dušička dítěte. Moriarty opět nezklamala.

hankapimi
08.04.2017 3 z 5

Příběh tří nejlepších kamarádek Celesty, Madeline a Jane, jejich partnerů i jejich dětí se poodkrývá postupně. Líbily se mi perfektně vykreslené charaktery hlavních hrdinek. Jejich všední život i poodhalená minulost nutí čtenáře číst dál, aby se konečně dopátral, co a komu se vlastně stalo. Přehnané chování některých matek bylo "šokézní" a pořádně mě vytáčelo... Závěr byl velmi zdařilý, překvapil mne .
Seriál Sedmilhářky HBO je zásluhou vynikající Nicole Kidman a výborné Reese Witherspoon celkem koukatelný...Obě jsou to skvělé herečky !

Toňula
08.04.2017 4 z 5

Druhá kniha,kterou jsem od autorky četla, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na její styl a způsob vyprávění (prolínání výpovědí postav s dějem,který předcházel), ale brzy jsem byla vtažena do děje a jen jsem si užívala příběh vyprávěný z několika úhlů pohledu. Zajímavá knížka, určitě sáhnu i po dalších.

Siwan
07.04.2017 3 z 5

Chtěla jsem si nejdřív přečíst knihu, než se podívám na seriál. Seriál kvalitně obsazený, takže jsem se dost těšila i na knihu.
Za prvé musím říct, že jsem měla z počátku problém s formou prolínání dějových rovin. Nevím proč, ale je to hrozně divně napsané. Prostě jsem se do toho nemohla dostat. A to mám za sebou Atlas mraků, který mě vůbec nerozhodil.
Nicméně i přesto - zápletka excelentní, charaktery opravdu parádně propracované, má to švih, protože je v tom něco ze života každé matky. Jakobychom se zvenčí dívaly na to, jak žijeme jeden život s dětmi a jeden bez nich. Líbilo se mi to, i přes počáteční problémy s formou. Rozhodně si přečtu i další knihy autorky.

JankaV80
07.04.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a nejsem zklamaná (určitě od této autorky vyhledám i jinou knuihu), i když musím přiznat, že jsem čekala něco trochu víc. Na příběhu se mi líbilo, že je psaný z pohled tří žen, kamarádek. Každou z nich něco trápí, každá má své malé tajemství. Jejich životní příběh se prolíná, pomáhají si, jedna druhou v případě potřeby vyslechne, všechny mají děti a starosti s tím spojené - a to mě na tom bavilo. I když se člověk na začátku knihy dozví, že někdo umřel, nespěchá, nechává příběh, aby sám vypověděl, co se stalo.
I když se kniha četla pěkně, nepatří k těm, které mě svým dějem nepohltily. Nicméně je to velmi příjemná oddychovka, která nezklame.

betule3
06.04.2017 5 z 5

Toto byla moje první kniha od této autorky a musím říct, že nádherná , přečetla jsem ji jedním dechem. Děj je zajímavý a poutavý. Jediné, co bych vytkla je, že ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách a ději. A konec mi přišel až moc uspěchaný. Ale jinak opravdu povedená kniha a rozhodně není od této autorky poslední. :)

MiliKry
06.04.2017 5 z 5

Po prvních pár stránkách jsem váhala jestli knihu neodložím, bylo tam spousta jmen a chaos, ale hecla jsem se a jsem ráda, protože knížka se skvěle četla a přečetla jsem ji téměř jedním dechem.

Bablu
05.04.2017 5 z 5

Skvělá knížka, moc mě bavila a těším se na seriál, co podle ní natočili. Jen mi přišlo, že je od půlky knihy jasné, jak to skončí a to mám (co se týká detektivních zápletek) opravdu dlouhé vedení :-) Každopádně jsem se stala po této knize fanynkou a jdu si hned vybrat další.

Cyonerix
05.04.2017 5 z 5

Moje první kniha od Liane Moriarty, kterou jsem přečetla. Jsem velká fanynka Zoufalých manželek, takže se zřejmě dalo předpokládat, že budu knihou nadšená. Líbilo se mi, že se příběh podobně jako například u Dívky ve vlaku točí okolo více postav. Postupné odhalování různých polopravd a tajemství dodalo čtení zajímavý šmrnc a člověk se mohl jen stěží od knihy odtrhnout. Díky poutavému příběhu jsem měla velká očekávání od závěru. Bohužel musím říct, že jsem byla velice zklamaná. Konec mi připadal strašně nudný a suchý. Po celou dobu příběhu děj velice příjemně gradoval a díky prolínání časových rovin výpovědí čtenář popustil uzdu fantazii a očekával šokující a tragický konec. Mé hodnocení ovšem tento malý detail nijak neovlivní, dávám plný počet hvězdiček za čtivý a vtipný příběh. :)

kiraa
04.04.2017 5 z 5

Má první Moriarty a naprosté nadšení. Styl, který je mi ušit na míru. Temné i komediální. Již na samém začátku jsem došla k životnímu poznatku ... přehnaně aktivní matka je tisíckrát horší hrozbou než kdejaký masový vrah. :)

mattonka
04.04.2017 5 z 5

Dnes ráno jsem dočetla cestou do práce :) Kniha se mi líbila, je čtivá. Velmi se těším na zpracování HBO.

tomickova.k
04.04.2017 4 z 5

Moje první přečtená knížka od této autorky a myslím, že rozhodně není poslední :) Knížka mě bavila od začátku do konce i přesto, že se tam chvilkami jen tak klábosilo. Tři ženy, jejich tři životní osudy a každá z těchto žen bojuje s nějakými svými démony (ex-manžel, domácí násilí, ztráta sebevědomí). Všechny tři hrdinky mi byly sympatické a působily na mě jako čtenáře reálně. I když jsem tušila, kdo zemře, tak pro mne byl závěr velmi překvapující, především ohledně pachatele vraždy a odhalení pravé identity otce Janina syna. Příběh napsaný čtivě a svižně, způsobem, který vás nenechá se ani chvíli nudit.
Teď po přečtení se chystám mrknout i na seriálové zpracování, které mě doufám nezklame vzhledem k hereckému obsazení a hodnocení na ČSFD :)

mariva
03.04.2017 3 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla, ale asi se nikdy nestane mojí oblíbenou. Počáteční chaos a množství postav se sice postupně začne rozplétat, ale většinu času jsem četla jen ze zvědavosti, kdo koho vlastně zabije. Všechno podstatné se postupně dá vytušit, takže závěr jen potvrdí čtenářovo očekávání. Není to až tak špatný příběh, jen těch matek, otců a dětí mohlo být trochu méně.

hanča34
02.04.2017 5 z 5

I ten seriál na HBO se dá sledovat, ale kdo nečetl knihu, je v nevýhodě. Perfektní je Nicol Kidman jako Celeste.

MatesBBB
25.03.2017 5 z 5

Skvělá knížka! Bavila jsem se od první stránky až po poslední.