Sedmikrásný čas

Sedmikrásný čas https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129878/bmid_sedmikrasny-cas-vQS-129878.jpg 5 9 2

První autorčina kniha pro děti zavádí na moravskou dědinu na počátku našeho století. Vypráví příhody sedmiletého děvčátka, které objevuje netušený svět kolem sebe, poznává lidi, seznamuje se s přírodou a dostává se i do vzdáleného města. Kniha se zrodila ze spisovatelčiných vzpomínek na domov.

mol378
mol378
26.07.2019 5 z 5

Je mi deset, jsou prázdniny a já se opřená o teplá prkna dřevěné garáže vonící rozpáleným karbolínem přenáším do bezčasí. Pozoruju první kapky deště v prachu, brodím se bahýnkem v teplé kaluži, hodiny sedím s kamarádkou na mezi a přemýšlíme, proč knihovna není sprosté slovo. Večer v podkroví poslouchám hromy a déšť na plechové střeše a dočítám o Petrušce... Ta knížka vás tam taky vrátí!

MichelleS
MichelleS
09.02.2016 5 z 5

Sedmikrásný čas byla oblíbená dětská kniha mojí mamky a i já si ji zamilovala hned při prvním čtení. V dětství jsem ji četla opakovaně, teď jsem to po dlouhé době zkusila v dospělosti a byla jsem překvapená, kolik si toho pamatuji. I já jsem prožívala některé věci jako Petruška, třeba přemýšlení o jménech květin nebo doslovném významu některých rčení (jedna bez dvou za osmnáct, druhá za dvacet nebo kde vás čerti nosí), hraní se stínem a ozvěnou, prach třpytící se v slunci. Toužila jsem po jabloňové světničce a po pokladu se sojčím pírkem, třpytivými knoflíky a malované truhličce.

Františka Pecháčková
česká, 1904 - 1991