Sedmikráska

Sedmikráska https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142245/bmid_sedmikraska-YnM-142245.jpg 4 54 14

Podivuhodný, širý svět německých pohádek vás čeká v téhle knize, již pohádka o Sedmikráce půjčila své jméno.Dále jsou tu pohádky" O živé vodě, O ptáku Nohovi, Jeníček a Mařenka, Žabí král i Sněhurka. Jsou zde i méně známé pohádky jako: Sedlák mudrcem nebo o Líném Honzovi. Petiškovi pohádky budete číst s chutí a bez dechu. Mnohým se i zasmějete.... celý text

haki34
17.04.2023 5 z 5

knihobudková...podobnou už máme doma od Richarda Bambergera (slovensky), tak jsem byla zvědavá...a mile překvapena. Hezké pohádky, kde se vyskytují princezny, chytří Honzové, zvířátka, nějaké ty čarodejnice, vojáci...no prostě, jak má být ve správných pohádkách. Jsou tak ty známé jako Jeníček a Mařenka, či Locika (alias Šalatienka v slovenskej verzii), soužití partičky zvířátek, která vyhnala zlé loupežníky z domečku, zlobivý skřítek a princezná zlato přadoucí...no a nejvíc potěšilo soužití datla, klobásy a myši :D Kdo toto vymyslel :D
Já doporučuji !

radusak9806
17.11.2021 4 z 5

Němci se s tím někdy skutečně necrcaj.

Len2očka
21.03.2021 5 z 5

Sedmikráska patřila k mým prvním knížkám,co jsem jako malá začala vnimat a zbožňovala jsem pohádky v ní.Jako dospěla jsem jí koupila svým dcerám a historie se opakovala.

téravokudlaná
29.01.2021 5 z 5

V této knize jsou hezké pohádky pěkně zpracované a ilustrace od Pavla Hubičky prostě krásné...

draka
26.07.2020 5 z 5

Velmi krásně převyprávěné pohádky od Eduarda Petišky, skvělého vypravěče. Knihu mně věnoval strýc, když jsem byl ve druhé třídě, ale četl jsem ji až později malé sestřičce. Měl jsem pohádky rád tehdy i dnes a tyhle nejsou výjimkou. Ilustrace Jiřího Trnky ještě umocňují kouzlo knihy. Krásné i veselé pohádky vrací do doby dětství.

Kiwi328
06.03.2019 5 z 5

Tuhle knížku jsem dokázal( a ještě dokážu) číst celý den. Jelikož čtu rychle oceňuji délku knihy. Ilustrace- akorát další plus. Perfektní kniha na dobrou noc.
VŘELE DOPORUČUJI

Hani77
04.01.2019 5 z 5

Tuhle knihu pohádek jsem měla jako malá opravdu moc ráda.

Marekh
07.04.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila a určitě doporučuji tuto knihu pro děti. Některé pohádky byly pro mne známé, jiné neznámé. Líbily se mi také ilustrace.

Citáty pohádek, které mne oslovily:

pohádka KONEC OBRA JORDÁNA: Překročili při trhání ostružin bludný kořen, a kdo bludný kořen překročí, ten tak brzy cestu domů nenajde.

pohádka PASÁČEK:

"Kolik vteřin má věčnost?"
"Na konci světa stojí diamantová hora, je hodinu cesty vysoká, hodinu široká a hodinu hluboká, K ní přilétá každých sto let ptáček a brousí si na ní zobáček. Až bude celá hora obroušená, uplyne první vteřina věčnosti."

mot33
27.01.2018 4 z 5

Klasické německé pohádky převyprávěné do českého jazyka.Akorát tak na večer před spaním na dobrou noc.

Kate_Hall
24.09.2017 2 z 5

Takové normální pohádky, mnoho z nich jsem neznala za což jsem ráda. Někdy se ale zdlouhavě četly.

Elulilinka1
13.07.2017 3 z 5

Klasická kniha německých pohádek. Mě se ale strašně pomalu četla a musím přiznat že jsem občas některé příběhy vynechala.

LuthyLaura
26.12.2016 5 z 5

Sama jsem ji měla v dětství ráda, nyní čtu příležitostně synkovi večer před spaním. Nádherná klasika.

Luccy78
07.08.2015 5 z 5

Moc hezké pohádky pro děti, knížka provázela mé dětství a moc ráda na ní vzpomínám..

Selinute
22.11.2012 4 z 5

Milé pohádky s krásnými ilustrace Jiřího Trnky. Děti je rády četly.