Sedmé nebe

Sedmé nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356341/bmid_sedme-nebe-0rD-356341.jpg 4 228 126

Sedmé nebe série

Co když je svět, ve kterém žijeme úplně jiný? Co když před námi skrývá temná a děsivá tajemství? Co když kolem nás žijí jedinci, kteří do našeho světa nepatří a byli do něj vyhoštěni za svá provinění? Co když žijeme ve světě, kde si padlí andělé odpykávají své tresty a bojují o své duše? Co když se věčný boj mezi nebem a peklem odehrává i na Zemi? Před osmnáctiletou Elaine Riversovou se odkryje střežená opona a ona uzří svět takový, jaký skutečně je. Dostane se do smrtelného nebezpečí, ale po celou dobu je tu někdo, kdo ji neúnavně ochraňuje. Její strážný anděl Kassiel, jeden ze sedmi nejvyšších archandělů. Jedná se o první díl love story fantasy ságy, která je prosycená nečekanými zvraty, napětím, propracovanými charakteristikami, tajemnými zákoutími a strhujícími rozuzleními. Nic nemusí být takové, jaké se na první pohled může zdát. Hloubka příběhu je mnohem spletitější a složitější a její odtajnění se dozvíte v dalších dílech.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Má kniha.cz

Sedmé nebe , 2017

AniDi
18.02.2021 4 z 5

Krásný příběh, ačkoliv hodně podobný sérii Pád. Čtivě napsáno.

LilianaFalcon
18.10.2020 3 z 5

Autorka má pěkný styl, i když některé věci se tam žalostně často opakují. Úvod byl moc zdlouhavý a připomínalo to spoustu jiným YA knížek.
Ale jinak se mi to moc líbilo. Třeba hodiny psychologie a některé detaily, se kterými se jinak autoři takovýhlech knížek neobtěžují.

DreamerX9
10.09.2020 4 z 5

Souhlasím, že kniha je spíše pro mladší čtenáře (teen, YA) a úzkostně to připomíná sérii Pád. Ale i přesto je kniha krásně napsaná a především svět andělů dává knize kouzlo.

Soňa887
29.07.2020 5 z 5

Překrásná kniha.vsem doporučuji

zinon
30.06.2020 4 z 5

Právě dočteno a toto jsou mé první dojmy po přečtení. Začátek knihy byl takový hodně kostrbatý. Mám ráda v knihách omáčku kolem, která příběh dokresluje, ale tady to bylo takové strohé a ze začátku až na výměny slov mezi Elaine a Adamem jsem se docela nudila. Pak mě ale upoutal příběh, který se mi moc líbil a knihu jsem si opravdu užila. Říkám si, že je škoda, že se příběh neodehrává třeba v Praze, to by bylo pro mě zajímavější. Jinak hodnotím kladně a vrhám se na další díl....protože mě to opravdu bavilo :)

Mady584
13.06.2020 5 z 5

Musím říct, že tato kniha mě velmi zaujala, byla krásně napsaná a rozhodně by se měla proslavit víc.

Culda
11.06.2020 4 z 5

Myslím si, že je málo známá, protože je to dílo české autorky a to je škoda. Neotřelé téma mě zaujalo a četla jsem do konce s napětím jaké je to vlatně to veliké tajemství okolo hlavní hrdinky. Za mě ....určitě není na škodu si to přečíst.

venacava
26.04.2020 5 z 5

Být to kniha napsaná původně v angličtině byla by do pár měsíců světoznámá a obdivována. Ja jsem ráda, že můžu doporučit dílo české spisovatelky.
Děj je svižný a několikrát jsem se smála tak až jsem brečela.. Za to plný počet bodů... Skvělé, děkuji.

AAAMarket
14.04.2020 5 z 5

Tato kniha má opravdu vše. Jsem v napětí co bude dál????Ellie a Kassiel je dokonalost sama.I Adam jako nespoutaný rebel si Vás dokáže získat. Každou chvilku jsem byla něčím překvapená a těšila se na to co bude dál. Doporučuji!!! Adri máte můj obdiv. Děkuji

Zlatovlas
12.04.2020 5 z 5

Tady bylo vse,co ma kniha mít...Napětí, tajemno,romantiku,charismatickyho chlapa (Kassiel forever)...A kdyz k tomu pripoctete sķvely jazyk,který vás vtáhne do děje,cítíte se po přečtení fakt jak v Sedmým nebi :) Doporucuju!

Evik2812
11.04.2020 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala od prvních stran, poutavá, romantická, dobrodružná. Hodně se mnou rezonovala. Děkuji a doporučuji všem, kdo má rád anděle a tajemno.

barbb8k
10.04.2020 3 z 5

Knihu jsem si naprosto užila. Zanechala ve mě spoustu pocitů, opravdu hooodně štěstí, ze začátku i nenávist, ale ta časem vyprchala a v jednu chvíli velkou vlnu smutku.
Určitě jsem se zamilovala do hlavního shipu a začala jsem mít ráda i člověka, kterého jsem ze začátku opravdu neměla ráda.
Takže za mě určitě strašně krásná knížka. A to je od české autorky.

7807
06.04.2020

Knížka se čte jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnou a už se těším na další díly...

misatrix
05.03.2020 2 z 5

Chápu celou myšlenku, presto nemam rada "lásku na první pohled". Kdyz jsem četla o citech hlavni hrdinky, okamžitě mi v mysli vyvstala veta ze Stmívání - "kdo by odolal takové míře zbožňovani". Chápu, ze on ji znal déle a tudíž sila jeho vztahu byla vice věrohodná. I když jeho charakter je vystaven hlavně na teto neomezené lásce. Z ceho ale vznikla jeji laska? To netusim. Me osobně se mnohem vice líbí Adam, myslim, ze jeho charakter je nejlépe propracovaný.

Romik99
03.03.2020 5 z 5

Tato kniha mi doslova vzala dech. Spát jsem chodila pozdě a vstávala jsem dříve, abych ji mohla dočíst. Takový děj jsem, musim říct, ještě nikde nepotkala. Je zajímavé, že se tam odráží i náboženství, víra a samotné názory autorky.. Nelituji, že jsem knihu koupila.

Medvedice764
28.02.2020

Musím říct,že jsem se nemohla odtrhnout od celé série.Autorka mě vtáhla do děje a já nutně potřebovala příběh dočíst do konce.Prožívala jsem dobrodružství,lásku,smutek i dobrou náladu s každou postavou co v příběhu byla.

kneslova
16.02.2020 3 z 5

Tak tohle mě nebavilo, předvídavé, pro teenagery, nemohla jsem to dočíst, bohužel.

martii7299
23.01.2020

Po přečtení prvního dílu jsem trochu rozpačitá z celkového hodnocení knihy (94%), ale možná to bude tím, že nespadám úplně do cílové skupiny čtenářů.
Příběh je velice čtivý, strany lehce ubíhají jedna za druhou a kniha vás vtáhne do děje a odmítá pustit. Měla jsem přečteno za dva dny a celkově musím knihu hodnotit kladně, ale s odstupem a zamyšlením nad celkovým obsahem knihy to na 5* určitě není. Spisovatelka nešetří vtipem a opravdu jsem se občas smála i nahlas, ale postavy nejsou příliš detailně propracované a postrádá jakýkoliv děj, když pominu povedený závěr. Chtělo by to více děje i v průběhu celé knihy, zvlášť, když spisovatelka předvedla, že akce bude její silnou stránkou. Přišlo mi, že celou knihu soustředila jen na vztah dvou osob a zapomněla k tomu přidat i příběh, trochu vysvětlení druhého světa, takže když jsem knihu četla "jedním dechem", trochu se začínala opakovat..
Také velká škoda, že česká autorka zvolí cizí jména a příběh lokalizuje do oblasti SF, kde možná ani nikdy nebyla. :)
PS. Vícedílné knihy by neměly končit takovým přeslazeným happy-endem, nevyvolává to v člověku zvědavost rychle shánět další díl. :)

Celkově bych knihu ohodnotila tak 3,5* a určitě přečtu i další díly :)

marketa4469
19.01.2020 5 z 5

Kdybych mohla, dám ještě více hvězdiček. Chvíli jsem ji odkladala, dokud jsem neměla tu správnou atmosféru. A je opravdu neuvěřitelná. S chutí se začnu do dalšího dílu a počkám na dotisk dalších.. Krásný příběh u kterého se opravdu občas člověk zastaví a zapremysli. A ještě je to od české spisovatelky! Doporučuji :-)

Adýsek
18.01.2020 4 z 5

Úžasné! Jsem hrozně ráda, že až budu tuto knihu s radostí všem doporučovat můžu říct, že ji napsala česká autorka, které opravdu tleskám a děkuji za krásné časy strávené u této knihy...