Očistec

Očistec https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414048/ocistecR8cSYs-KWz-.jpg 5 139 70

Sedmé nebe série

Druhý díl andělské ságy Sedmé nebe s sebou přináší zpřelámané emoce, drama, napětí a plno hořkých zvratů, které vás nenechají vydechnout. Nebe hoří a padá dolů. „Je lehké milovat světlo. Ukaž mi svoji temnotu.“ Na Elaine čekají těžké chvíle, při kterých si sáhne až na samotné dno. Není však jediná, kdo si prochází očistcem, na jehož konci možná pro nikoho nenastane spásné vykoupení. Nebezpečí narůstá a v ohrožení života není jen Elaine, ale také všichni její spojenci. Nahradí romanci tragédie? Co je to za informaci, jejíž prozrazení by přineslo zkázu celého světa? Čeho se dopustila osudová Svatá trojice provokatérů? A ta nejdůležitější otázka: Kdo je Caleb Raven?... celý text

Jeninas
14.07.2019 5 z 5

Očistec je od počátku dynamičtější a jak autorsky tak editorsky mnohem lépe zvládnutý než předchozí díl. Autorka úctyhodně vyrostla a při prvním opětovném setkání s Adamem mě utvrdila v tom, že tenhle člověk musí někde existovat. Nebo se vážně dá vymyslet tak opravdová postava?
Hlavní zápletka, to je osobní očistec jak pro Ellie, tak pro Kassiela a já jen tleskám, jak pěkně je to vybalancované. Sice jsem stejně jako Ellie tušila, jak to ve skutečnosti je, a pak už na ni v duchu řvala, aby se konečně probudila, ale zároveň jsem si užívala jejich ostych i špičkování.
Kassiela jsem si oblíbila mnohem víc než předtím, stal se skutečnějším a také přitažlivějším. Je to především chlap a navíc nesmírně zamilovaný ;)
Zároveň je postupně odtajňována hloubka příběhu, ze které se mi až tají dech. Proto knihu doporučuji všemi hvězdami, opravdu si je zaslouží.

paper.firefly
13.07.2019 5 z 5

Při přečtení první věty jsem se až do samotného konce knihy od tohoto až děsivě nádherného a procítěného příběhu nemohla odtrhnout, ale zároveň jsem si musela dělat krátké přestávky, protože moje líné mozkové buňky někdy z té dokonalosti byly tak omráčené, že potřebovaly čas na zpracování. :)
Děj a samotné postavy mě neustále odzbrojovaly svým posunem. Nevím, jak to přesně popsat, abych u toho nevyzradila část děje, a proto se raději do toho ani nebudu pouštět.
Nemohu opomenou kouzelné sarkastické hlášky, přenádherné citáty a myšlenky hlavních postav.
Jsem si jistá, že autorka této knihy je plná lásky a ve své duši ukrývá tak jasné světlo, které přímo bije do očí při každém slově, co jsem od ní osobně zatím měla tu čest přečíst.
Navíc při komunikaci s paní Michálkovou přes e-mail, kdy jsem ji prosila společně s mou kamarádkou o zaslání knihy, mi přišla opravdu moc přátelská a oplývala skvělým humorem. :)) Knihy přišli nádherně zabalené společně s věnováním a s malým překvapením. :)
Ještě jednou bych tak chtěla poděkovat autorce, že je tak hodná a vynakládá své úsilí a lásku pro vytvoření této nádherné tetralogie, za krásně napsané věnování a za vytvoření tak dokonalých osobností, jakými jsou Ellie, Kassiel a Adam. xxx

Verunka4444
08.07.2019 5 z 5

Druhý díl jsem dnes obdržela poštou i s věnováním a hned se do ní jdu pustit,nečekám zklamání,protože to snad není ani možné,paní Michálková je fantastická spisovatelka,kdo nečetl Sedmé Nebe,rozhodně doporučuji.

Peťa2110
07.07.2019 5 z 5

Veľmi málo píšem hodnotenia, skôr vôbec. Ale tu mi to nedá, nenapísať. Ked som začala čítať 1 diel Sedme nebe - nevedela som do čoho idem, čo mám očakávať. Povedala som si že skúsim aj keď Anjelských sérií už je viacero, ale mám túto tému rada. Z knihy som bola viac ako prekvapená, bola úžasná - čítala sa sama. A druhý diel som dychtivo očakávala - nesklamal práve naopak bol ešte o niečo lepší a napínavejší. Knihy ma nútili čítať stále ďalej len ťažko sa odkladajú. Sú skutočne čtivé a ja môžem len vrelo odporúčať. Teraz už len prežiť čakanie na pokračovanie - nemôžem sa dočkať. Ak neviete po čom siahnuť, skúste - budete sa smiať aj plakať, kniha vás vtiahne do deju a nepustí až do konca. Ešte dlho po prečítaní vám ostane v pamäti....

Lenka.
06.07.2019

Dnes jsem dočetla a pokračování bylo pro mě opět velmi emotivní.Autorka mě svým příběhem strhla do děje,že jsem se nemohla od něj odtrhnout.V knize je tolik lásky,napětí,tajemna,ale i vtipného humoru.Hlavní hrdinka Ellie je stejně vyjímečná,jako autorka....máte můj velký obdiv :-).Už se moc těším na další díl!

Emily19
05.07.2019 5 z 5

České knihy nemám moc v oblibě, ale tahle série mě nadchla. Napínavé až do konce, kvůli kterému jsem se rozbrečela. Nemůžu se dočkat až vyjde třetí a zároveň poslední díl.
Všichni hrdinové (hlavně Ellie a Kassiel) se mi zaryli do srdce a navždy v něm zůstanou.

Kaja01
03.07.2019 5 z 5

Naprostá bomba! Stejně skvělá kniha jako je Sedmé nebe, možná se mi i líbila o trošku víc. Vše jsem plně prožívala s hrdiny (hlavně s Ellie) a když jsem se zaposlouchala do písniček ze seznamu, navodilo mi to ještě lepší atmosféru. Rozuzlení na konci mě překvapilo a nemůžu se dočkat dalšího dílu... :-)

TinaStar
01.07.2019 5 z 5

Stále v sobě zpracovávám pocity z dnes dočtené knihy - jsem uchvácená! Příběh graduje, nenechá vás v klidu, jiskřivý (mě blízký) humor, napětí i akce, romantika, citace písniček, nečekané zvraty. Přemýšlím co napsat, abych nevyzradila důležité momenty z děje a tak napíšu asi tolik - dobrou knihu poznáte srdcem, máte chuť se v průběhu čtení smát, plakat, bát, modlit, vše prožíváte s hlavními hrdiny tak hluboce, že se vám o tom i zdá. A tak s čistým svědomím říkám, tohle je opravdu hodně dobrá knížka ;-)

M.B.
28.06.2019 5 z 5

Jedním slovem nádhera. Miluju tuhle andělskou sérii. Konečně byl odhalen důvod výjimečnosti Ellie a děj se posunul zase o něco dále. Popravdě jsem tento posun nečekala a tleskám autorce. Chytře vymyšleno. Potřebuju nutně další díl :)

alexisia
27.06.2019 5 z 5

Krásne pokračovanie Siedmeho neba, Očistec plný prekvapení. Keďže si knihu mnohí ešte len začnú čítať, nebolo by vhodné sa rozpisovať o príbehu, a vyjadriť svoje pocity, lebo by bolo veľa vypovedané. Môžem iba knihu vrelo odporúčať. Teším sa na ďalší diel Inferno, a dúfam, že bude čoskoro.