Sedm stupňů do pekla

Sedm stupňů do pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39567/sedm-stupnu-do-pekla-39567.jpg 3 24 7

Hlavní postavou a vypravěčem je Petr Martin, kapitán čs. armády. Příběh Sedm stupňů do pekla se odehrává v Olomouci, kde je Martinova posádka. Náhodně se setká s mladou začínající herečkou, která chce vypátrat pravdu o dávném zmizení svého otce a následné smrti své matky. Přitom rozpoutá síly, které ohrozí nejen ji, ale i kapitána Martina, jenž se jí snaží pomáhat a chránit ji. V Předpovědi minulosti je Petr Martin již ve výslužbě. Kvůli kamarádovi, který mu pomohl zařadit se do civilního života, se dostane do různorodých vztahů se skupinou lidí, kteří mezi sebou na život a na smrt bojují o majetek.... celý text

rafan65
17.05.2019 5 z 5

Moc dobrá kniha

sazamala
28.07.2018 4 z 5

První část se mi četla lépe a víc mě zauja než ta druhá.V druhé mi hlavní hrdina přišel jako nějaký ztroskotanec.Ale jinak pěkné a pohodové čtení.

Vojslava
06.10.2016 3 z 5

Dojem z oněch dvou detektivních novel je stejně šedivý a nevýrazný jako doba, kdy se to celé odehrává. Ne že by byly nejasné motivy nebo provedení, ale zdání papírovosti počínaje případy a konče hlavním hrdinou je nejsilnější známkou průměru. Rozhodně z české detektivky tohoto období znám i lepší kousky.

kika 13
07.09.2016 3 z 5

Povídky dobré čtení.

Ben Nevis
29.08.2016 3 z 5

Hezký výlet nazpět do komunismu. Nedivím se, že leckterým lidem chybí pracovní morálka pana Martina.
Autorka je asi zamilovaná do neudržovaných vil, protože oba příběhy spojují staré nemovitosti a emigrace. Kdysi tato témata měla nádech zakázaného ovoce, dneska zbyl jenom průměrný detektivní příběh s nesympatickými postavami.

Prateri
03.01.2014 4 z 5

Povídky moc ráda nemám, protože sotva se člověk začte, tak je konec. Ale tyhle se mi líbily.Ta druhá - Předpověď minulosti - se mi líbila víc.

Katuska001
30.08.2013 4 z 5

Dva pěkné detektivní příběhy, kde detektivem se náhodně stává účastník příhod Petr Martin. Místy mě povídky hodně strhly.