Sestra ve stínu

Sestra ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413160/bmid_sestra-ve-stinu-6bo-413160.jpg 5 275 90

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Také Star zanechal otec dopis se stopami vedoucími k její rodině. Mlčenlivá, hloubavá Star se po nich ale obává vydat. Nespokojenost s vlastním životem ji však nakonec přiměje k činu. Pátrání po minulosti ji ze všeho nejdřív zavede do svérázného londýnského antikvariátu… Sto let předtím se energická a cílevědomá Flora snaží bojovat osvou nezávislost ve světě, kde jedinou její nadějí na úspěch je sňatek. Je spokojená se životem na Esthwaitském sídle v Jezerní oblasti. Tíživá finanční situace zchudlé aristokratické rodiny ji ale nakonec zavede do londýnského sídla pověstné intrikánky a milenky krále Edwarda Alice. A Flora, už tak rozpolcená mezi láskou a povinností k rodině zjišťuje, že se stala jen figurkou v Alicině podivné hře. Pochopí to až ve chvíli, kdy se dozví nejhlubší tajemství matčiny minulosti… Sestra ve stínu je třetím dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Víkend

The Shadow Sister , 2016

zdenaR
18.02.2024 4 z 5

Další díl nezklamal, opět velmi čtivé, poutavý děj, příběh zasazený do různých prostředí i historických období.

prochajda
19.11.2023 4 z 5

Pátrání po svém původu třetí sestry v londýnském antikvariátu přinese Star nejen novou rodinu, ale hlavně samostatnost. Dějová linka Flory z počátku 19.století a její spojení s anglickým králem Eduardem VII. a paní Keppelovou byla rozhodně zajímavá. Mně se ovšem první dva díly o sestrách Maiy a Ally líbily více, tak jsem zvědavá na další pokračování.

85098211
10.10.2023 5 z 5

Zase další nádherný příběh, který se mi dostal až pod kůži, srovnatelně s první knihou této vynikající série. Protože osud třetí sestry, Star, byl prostě skvělý! Tentokrát se mi - podobně jako většině čtenářek přede mnou ;-) - líbily obě dějové linky, tedy jak ta ze současnosti, tak i ta z minulosti, kde se čtenář seznámí s Florou, která je sice energická a cílevědomá, ale její cesta životem bude zasypána nejen růžemi, ale (a to hlavně) trním. Ale co má právě tato sympatická žena společného se Star, mladou dívkou, která právě ztratila svého milovaného adoptivního otce? To už samozřejmě prozrazovat nebudu ;-). Star na začátku tak trochu váhá, podobně jako její druhá sestra Ally v předchozí knize, i když samozřejmě z jiného důvodu, než se vydá po stopách své minulosti a svého původu. Ale jakmile dorazí do Anglie a ocitne se ve svérázném londýnském antikvariátu s jeho ještě podivnějším majitelem, už není úniku...
Knihu jsem poslouchala opět jako audio v němčině a jen těžko se mi odkládala. Autorka je totiž jedním slovem výborná vypravěčka, proto jí za sebe prostě nedokážu odolat a již nyní se nemohu dočkat příběhu další, čtvrté sestry...

Gibis
08.10.2023 5 z 5

Příběh třetí sestry Asterope se mi zatím ze série líbil nejvíce. Obsahuje má nejoblíbenější témata...knihkupectví, antikvariát, anglický venkov, Londýn na počátku 20. století...mé knihomolské srdce plesalo :) Krásný romantický příběh, který skvěle sednul do mé podzimní nálady. Těším se na další sestru!

pegasek
06.09.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila,vlastně jsem se nemohla vůbec od ní odtrhnout.Cely příběh mě chytil od prvních písmenek což se stává jen zřídka.misto 5 ti hvězdiček bych dala 10

kusma
01.09.2023 5 z 5

Tento díl se mi zatím líbil nejvíc. Zajímavé byly obě časové linky a seděly mi i všechny postavy. Výborný díl a romantické počtení.

mfajmanova
15.08.2023 5 z 5

Opět krásný příběh další ze sester. Tento mě bavil zatím asi nejvíc, ale už se zase těším na další. Líbilo se mi, že oproti druhému dílu už nebylo na začátku knihy tolik opakovací omáčky a celkově měla knížka hezký spád.

Lolila
03.08.2023 4 z 5

Ďalšie príjemné oddychové čítanie. Páčili sa mi obidve linky - historická aj súčasná.

Holly.W
13.07.2023 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že tahle okouzlující série tak dlouho unikala mému vědomí!
Autorka píše opravdu skvěle, čtivě, zajímavě, nemám co bych vytkla.
Oba předchozí díly byly úžasné, ale sestra ve stínu byla ještě o malinko lepší. I proto, že hlavní hrdinka - málomluvná, zadumaná Star, která miluje knihy, vaření a přírodu mi tolik připomínala mě samotnou.
Příběh se tentokrát odehrává v Londýně a na okouzlujícím anglickém venkově. Příběh Star a jejího postupného nacházení sama sebe, svého smyslu žviota a poslání se prolíná se stejně zajímavým příběhem Flory. Jak jsou tyto dvě ženy spojeny se čtenář dozví, jak jinak, než v závěru knihy.
Překrásná. Těším se na další díl!

adorjas
04.06.2023 3 z 5

Ďalšia "oddychofka"- opäť ma súčasná linka bavila viac, pretože tie historické sú na jedno brdo. Téma Anglicko, kráľovské škandály a spol.

Micha-Él
05.05.2023 5 z 5

U Lucindy se mi nestává, že bych se nemohla začíst, ale v příběhu Star jsem se úplně začetla až kolem třetiny. Nakonec musím opět uznat, že román je nádherný. Je sice obsáhlý, ale také mnohovrstevnatý a důmyslně propletený. Vyskytuje se tu poměrně dost postav, a čtenář proto musí pozorně sledovat vztahy mezi nimi. Já jsem s tím problém neměla, navzdory tomu mi všechno přišlo přehledné a přesně vysvětlené. Víc mě chytil děj s Florou, nicméně ani ten se Star nebyl vůbec k zahození. Spíš to možná bylo způsobeno tím, že Star mi v tomto díle nebyla úplně sympatická. Chvílemi mě rozčilovala tou svojí nerozhodností a málomluvností. Což se mi zdá zvláštní, protože právě díky jejím vlastnostem "sestry ve stínu" jsem na ni byla zvědavá. To je ovšem jen pocit, ve výsledku se mi oba příběhy velmi líbily. Zajímavé mi přišlo, jak název hezky vystihuje postavení Star a Flory v sourozeneckém vztahu. V neposlední řadě (jako vždy) chválím krásné popisy krajin, večírků i vzájemných vztahů a lahodící styl psaní, který je pro Lucindu tak typický. Pomyslnou třešničkou na jejích literárních "dortech" je, že se čtenář dozví různé zajímavosti o dané zemi a její historii, tentokrát tedy o edvardiánské Anglii. Román se silně dotknul mého srdce a jsem ráda, že jsem si jej přečetla. Série Sedm sester je zkrátka jedna velká, brilantně promyšlená a sepsaná, záhada. Právě pasáže o řecké mytologii a Plejádách mě vždycky zaujmou. Na závěr mě potěšil příjemný posun v životě Star. Těším se, jak se s osamostatněním popasuje Cece. :-)

Safrika
28.04.2023 4 z 5

Velice pekne,moc se mi libilo,konecne se Star osamostatnila, takze parada. Uz se tesim na dalsi dily,ktere mam doma.

Tamirai
15.04.2023 5 z 5

Táto časť ma milo prekvapila. Veľmi sa mi páčila aj minulá aj súčasná linka. Krásne čítanie a celá táto séria je magická :)

asam
22.03.2023 4 z 5

Mnoho postav a někdy jsem ztrácela souvislost- kdo ke komu patří. Ale to je asi jen mojí nepozorností při čtení
Oddychové čtení.

EllisIsland
08.03.2023 1 z 5

(SPOILER) Pozor, následující odstavec opravdu prozrazuje část děje.
Otec, patrně mdlého rozumu, Flory a Aurélie se rozhodne Aurélii provdat za Archieho, zchudlého šlechtice a domluví se s ním na prodeji vlastního sídla, aby si on, Archie, mohl za jeho peníze opravit svoje zchátralé panství. Archie se však, když již je sídlo prodáno, rozhodne, že si Aurélii nevezme, neboť je zamilován do Flory a ta jeho lásku sice opětuje, ale odmítá. Na její naléhání však Aurélii přesto o ruku požádá. Aurélie si není jista jeho láskou a má spoustu jiných nápadníků, kteří jí nadbíhají, avšak na radu Flory Archieho žádost o ruku přijímá. A? Voilá ..... velké překvapení ..... všichni jsou nešťastní! Toto a mnoho dalších podobně absurdních zápletek zcela mimo mísu, najdete v této velmi obsáhlé knize. Současnice a závislačka Star na tom není o mnoho lépe. Jsem si jista, že účastníci tohoto příběhu hromadně utekli ze sanatoria pro choromyslné, a schválně činí stupidní a nesvéprávná rozhodnutí, aby čtenáře pobavili. Řeknu vám upřímně, že něco tak blbého, už jsem dlouho neslyšela. Kdybych knihu neposlouchala jako audio a neskládala si u ní puzzle, mohla by vzplát v kamnech jasným plamenem :-). Asi správci Databáze knih omylem otočili čísla v hodnocení :-), jinak si to nedokážu vysvětlit.

m_martina
24.02.2023 5 z 5

Příběh obou žen Star i Flory se mi zase moc líbil. Obě linky byly svým způsobem zajímavé. Dávám zase pět hvězd a hned otevírám další díl.

Nale
05.02.2023 3 z 5

Třetí kniha a stále nevím, jestli se mi série líbí nebo ne.

Po Levandulové zahradě a Půlnoční růži je to zkrátka slabé. Styl psaní je pořád nádherný, stránky ubíhaly rychle, ale nedokázala jsem si zamilovat jedinou postavu. Nikdo mi nepřirostl k tělu a příběh byl příšerně zdlouhavý až nudný. Vlastně se tam nic moc nedělo. Ani konečný wow efekt se na konci nekonal (jako u Levandue i Růže, kde mě knihy zanechaly s pusou dokořán). Na druhou stranu se mi líbilo prostředí Anglie. Těšila jsem se na literaturu, ale kromě klasických knih, které známé z maturitní četby, tam byla zmíněna jen okrajově, přestože se současnost točila kolem knihkupectví.

Přestože jsem myšlení Star i Flóry z části chápala, obě byly jednoduše na facku. Na konci se mi ale líbilo jak Star vzala život do vlastních rukou a konečně začala dělat, co chce ona.

Jsem zvědavá na příběh CeCe a hlavně Tiggy, protože mi připadají ze všech sester nejzajímavější. Pokračovat rozhodně budu, pořád doufám, že se to zlepší.

akdar72
19.01.2023 4 z 5

Příjemné oddechové čtení.

tinka1974
17.01.2023 5 z 5

Příběh se četl sám. Linka Flory byla krásná. Jinak se to napsat nedá. Obsahovala všechno, co člověka v životě může potkat, ale jí to nezlomilo. Naopak vždy posunulo dál. Star, to bylo jiné. O hledání svého původu, své lásky a místa v životě, rozhodování se jen sám za sebe. A Maus. Z potkana se nám přeměnil ve šťastného muže. To vše se stane, když jdete za svou hvězdou. Těším se na další díl, jak se k osamostatnění postaví CeCe a brala bych pokračování tohoto dílu, třeba po deseti letech. Ale to se bohužel nestane.

Termaap
27.12.2022 5 z 5

Do přečtených knih si právě přidávám i třetí díl Sedmi sester, který jsem rovněž jako oba předchozí poslouchala v audioknižní verzi v podání Zuzany Jurigové Kapralikové. Na její sluchu lahodící slovenštinu jsem si už u této série tak zvykla a tak mi sedí, že si osudy dalších sester nedovedu představit zhltnout jiným způsobem.

Příběhy sedmi sester jsou, co se týče počtu stran, vcelku obsáhlé. Audioknižní zpracování trvají přes dvacet hodin! Zajímavé ale je, že jsem se nenudila ani chvilku a vlastně vůbec nemám pocit, že by kniha obsahovala nějaké zbytečné pasáže a tzv. “vycpávky”. Naopak mě děj z obou časových rovin držel v příjemném očekávání a hezky plynul.

Jak jsem již psala v komentáři u předchozího dílu, i zde musím ocenit propracovanost a absenci nesrovnalostí, které by jistě mohly snadno nastat, vzhledem k postupnému odkrývání osudů jednotlivých sester.

Jak už vyplývá z prvního odstavce, i nadále plánuji zůstat autorčinou věrnou čtenářkou a těším se nejen na příběh Cece, ale především na závěrečné rozuzlení záhady s nejmladší sestrou.