Sestra ve stínu

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Také Star zanechal otec dopis se stopami vedoucími k její rodině. Mlčenlivá, hloubavá Star se po nich ale obává vydat. Nespokojenost s vlastním životem ji však nakonec přiměje k činu. Pátrání po minulosti ji ze všeho nejdřív zavede do svérázného londýnského antikvariátu… Sto let předtím se energická a cílevědomá Flora snaží bojovat osvou nezávislost ve světě, kde jedinou její nadějí na úspěch je sňatek. Je spokojená se životem na Esthwaitském sídle v Jezerní oblasti. Tíživá finanční situace zchudlé aristokratické rodiny ji ale nakonec zavede do londýnského sídla pověstné intrikánky a milenky krále Edwarda Alice. A Flora, už tak rozpolcená mezi láskou a povinností k rodině zjišťuje, že se stala jen figurkou v Alicině podivné hře. Pochopí to až ve chvíli, kdy se dozví nejhlubší tajemství matčiny minulosti… Sestra ve stínuje třetím dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413160/sestra-ve-stinu-6bo-413160.jpg 4.721

Sedm sester 3.

Vydáno · Víkend

The Shadow Sister · 2016

Kniha Sestra ve stínu

Toňula

Po každé přečtené knize od Lucindy Riley je mi autorka bližší a smekám před její schopností vyprávět příběhy zasazené do různých prostředí i historických období. Kromě umění vtáhnout čtenáře do děje prokazuje hlubokou znalost prostředí, znalost historie a navíc přidává obrovský lidský rozměr. Každá z jejích knih jsou malým skvostem a už se nemůžu dočkat pokračování příběhů sedmi sester.

matula1977

Další nádherné pokračování příběhů o sestrách, vždycky si říkám, co ještě může autorka vymyslet, čím nás překvapí, že přece nemůže vymyslet tolik zajímavých a krásných příběhů, ale ano, může.

pip11

Dala jsem si pár dní pauzu po předchozích dvou dílech, abych se měla na co těšit. Příběhu Star jsem se nemohla dočkat, a taky že to bylo báječné! Skvělé vyprávění o Floře a Star mě naprosto uchvátilo, nemám co vytknout. Styl psaní Lucindy je senzační, je to tak čtivé, že knihu nedokážu odložit. Moc se těším, až vyjdou zbylé díly série, už aby to bylo :) Rozhodně doporučuji.

luckach

skvělé...

astra3

Tak to byl moc hezký příběh. Už se těším na příběh další sestry. Doporučuji.

JajinkaBeck

Nádherný příběh. Vlastně příběhy. Ze začátku jsem měla mírnou obavu, že mi Star ani Flora nepřirostou tak docela k srdci (nejsem zrovna fanda nemluvných putěk a zvířátek), ale z obou žen se vyklubovalo mnohem víc, než se na první pohled zdálo. Přiznávám, že pokaždé, když se příběh "přehloupl" směrem dopředu nebo dozadu, mrzelo mě, že opouštím aktuální hrdinku, ale zároveň jsem se už těšila, co nového se událo u té druhé. Zvlášť Flora se ukázala být neskutečně silnou ženou, která přežila (dvojitou) ztrátu milovaného muže, milované sestry, domova, dvě války a v neposlední řadě i nezvedené dítě. Před ženou jejího charakteru nezbývá než smeknout. Star se po celou dobu spíš hledala a ačkoliv to vzhledem k její situaci bylo celkem pochopitelné, ke konci mi to už maličko lezlo na nervy. Naštěstí šlo ale jen o pár stránek, kdy mi její váhání a pochybnosti už doopravdy vadily. Co mě taky trošku zklamalo, bylo finální propletení obou příběhů, respektive návaznost osudů obou žen či jak jinak to pojmenovat. Ale to zklamalo i Star a jak je poté jasně řečeno - člověk prostě nemůže mít pokaždé to, co by si představoval.

pavpaz

Opět naprosto nádherné čtení. Nemohla sem se odthnout o knížky. Oba příběhy se mi moc líbily. Miluju prolínání dávné minulosti se současností.Už teď se nemůžu dočkat na další příběh další sestry.

zuzana2599

Pětihvězdičkové čtení !! Já jsem knihou nadšená, Lucinda Riley je jednou z nejlepších vypravěček, miluji její knihy ! V této knize, která je o třetí adoptované sestře Star, se mi líbily oba příběhy, které kniha obsahuje. Příběh Star, která hledá svoji rodinu a také sama sebe, ale snad nejvíc překrásný sto let starý příběh Flory, který byl nesmírně dojemný a silný !! Skutečně jsem četla jedním dechem a čtení si užívala !! Bravo, paní Lucindo !!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

adopce pátrání v minulosti

Lucinda Riley
irská, 1971

všech 8 knih autora

Kniha Sestra ve stínu je v

Právě čtených2x