Sedm sester

Sedm sester https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311880/bmid_sedm-sester-RKx-311880.jpg 4 421 140

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. A tak se nejstarší ze sester, půvabná překladatelka Maia, ocitne v Brazílii, kam ji souřadnice z otcova dopisu zavedou. Maia během pátrání po pohnutých osudech žen ze své rodiny propadá víc a víc kouzlu rodného Ria, ale i kouzlu svého sympatického průvodce. Cesta do minulosti jí pomáhá smířit se s nešťastným rozhodnutím v mládí, které po léta tajila…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Víkend

The Seven Sisters , 2014

bezzink
25.08.2020 4 z 5

Mam opravdu rada knizky, kde se prolina minulost a pritomnost a rozpletaji se rodinna tajemstvi. Coz mi tato kniha poskytla, takze za me doporucuji. Nicmene ze zacatku jsem se nemohla poradne zacist a prezdivka “Tata sůl” me fakt iritovala. Plus pokud jsem spravne cetla mezi radky, myslim, ze tusim tu tajnou nit ustredni zapletky, ktera bude vysvetlena v 7. knize. Nemam rada, kdyz nejakou zahadu rozlustim predcasne, tak snad se mylim, ale to se uvidi az v 7. knize. :)

meduuzka
19.08.2020 3 z 5

Na začátku jsem se nemohla začíst. Když u jsem se začetla, tak začalo nové vyprávění, tentokrát o prababičce. VYprávění se poté střídá. Co jsem nepochopila, jaký význam mělo vracet se do minulosti až k prababičce a rozvíjet její příběh. Ta nijakým způsobem neovlivnila svou vnučku, že dala své narozené dítě k adopci.
Jako dva samostatné příběhy to bylo čtivé.
Po dočtení prvního dílu jsem si říkala, že si určitě přečtu další. Ale v popisku knihy bylo napsáno, že se opět budu vracet do minulost k předkům. Tak nevím, zda po ní sáhnu.

Sabča817
02.08.2020 5 z 5

Skvělý dobrodružný román obzvlášť pro ty, co si rádi odpočinou od vražd a intrik. V příběhu nechybí ani láska a tajemno. Můžu jen a jen DOPORUČIT! :-)

janasim
16.07.2020 5 z 5

Před psaním tohoto komentáře jsem si musela nechat chvili odstup, napětím a očekáváním mě neskutečně mrazilo. Moc ráda bych se dozvěděla o životech mých předků, bohužel v době, kdy mi o nich mohl nékdo vyprávět, mě to nezajímalo a teď už je pozdě. A právě proto byla tato kniha přesně pro mě. Je nesmírně čtivá, vtáhne vás a nemáte šanci neprožívat životy hlavních postav. Některá tajemství nejsou ještě vysvětleny. Knihu velmi doporučuji. To nejspíš v sedmém díle. Takže hurá do druhého.

Ahmose
30.06.2020 5 z 5

Po tejto som siahol na odporúčanie kamarátky a mnohých dobrých recenzií, ale bol som veľmi skeptický, pretože som očakával klasický klišoidný, presladený, idealizovaný romaná určený hlavne ženám. Na moje veľmi veľké prekvapenie táto kniha nie je ani jedno z toho. Samozrejme romantická dejová linka tu hrá hlavnú rolu, ale ani zdaleka to nie je ten typ čo už na strane päť viete ako to dopadne, je vidieť, že autorka má všetko premyslené a aj keď som si zhruba v polovici myslel, že som to prekukol dopadlo to celkom inak.
Postavy sú veľmi sympatické a prostredie exotickej Brazílie sa dokonale hodí na letné čítanie. Drobné nedostatky kniha určite má, ako napríklad miestami sa vyskytujúce klišé frázy, ale to môže byť čiastočne vina aj prekladu. Nebolo to však tak časté aby som kvoli tomu strhol celú hviezdičku. Mimochodom kniha sa hodí aj do ČV2020 - Kniha, ve které se odehrává svatba nebo pohřeb. Odporúčam !!!

Terka1975
30.06.2020 5 z 5

Krásný román na léto, který vás přenese do prosluněné Brazílie v 20 letech 19. století. Za mě první kniha od této autorky a i když začátek mi trval dlouho, pak už jsem se nemohla odtrhnout, čtení k létu, příjemné a odpočinkové. Ocenila jsem, že v románu jsou použita dobová fakta a jména skutečných postav, což dodalo knize na autenticitě. Těším se na příběhy dalších sester.

Květ
28.06.2020 4 z 5

Čtivý a odpočinkový román pro ženy, ve kterém se prolíná současnost s historií. Jedná se o první díl ze série. Nechybí pozvolné odhalování tajemství, láska i hořkost, naděje, zklamání a tíha životních dilemat. Potěší určitě každou romantičku a i já se těším na další díl. (3,5)

helenkan
18.05.2020 4 z 5

Tak nevím jak to napsat. Ráda čtu příběhy kde se prolíná přítomnost s minulostí. A i tenhle se mi líbil. Jen se mi nečetl zrovna moc dobře.O prababičce se mi zdál moc zdlouhavý a přítomnost s Maiou zase zrychlená a ošizená a pak najednou konec. Momentálně ani nemám chuť na další díly. Možná......

EvikU.
15.05.2020 5 z 5

Příběh mě moc bavil. Vlastně to byly 2 příběhy které se knihou prolínaly. Možný SPOILER: Obě dějové linky jak Maie tak její prababičky Izabel se mi líbily. Mám ráda historické knihy a navíc tahle kniha moc čtivě napsaná. Každá doba má své pro a proti. Ale neumím si představit, že bych si musela vzít někoho z rozumu. A takových sňatků bylo asi dost. Na druhou stranu dnes je to velká láska a za 3 roky rozvod a nemůžou se vůbec cítit.. možná to, že k sobě začali lidé chovat lásku postupně a měli k sobě i úctu mělo něco do sebe. Dokázali hledat kompromisy a ne jen pálit mosty. No nic. To jsem zase někde jinde. Kniha je zajímavá, dojímavá, čtivá a moc se těším na další díl. Doporučuju.

alexis818
09.05.2020 5 z 5

Krásná kniha,tak mě uchvátila,že chci okamžitě druhý díl .Prostě skvělé čtení.

L.Helena
20.04.2020 5 z 5

Opravdu povedená kniha. Doufám, že i ostatní díly této série budou stejně dobré. Už aby znovu fungovaly knihovny!

bigben
06.04.2020

Taková pěkná červená knihovna v této neveselé době....ale nevím, jestli dám ještě další díly

rakakan
07.02.2020 5 z 5

Už se těším na nové dva díly

hzd
11.01.2020 5 z 5

Krásná knížka hned se pustím do dalšího dílu.

4xbabča
28.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, krásný romantický příběh a pohodové čtení pro chvíle odpočinku. A těším se na pokračování.

kneslova
16.12.2019 3 z 5

Tak jako už někdo přede mnou ,u této knihy si připadám jako u sledování mexické telenovely , a to není pro mne. .

akdar72
16.12.2019 5 z 5

Jako první jsem četla druhý díl. Těším se na další pátrání ostatních sester. A co ta sedmá? Co ten kousek destičky s vyrytým textem??

ANDY28
07.12.2019 5 z 5

Překrásné

Kaaj
15.11.2019

Nejhorší z mého pohledu byl právě tento úvodní 1.díl. Dál je to čím dál lepší a lepšejší :-) ....

cérka
05.11.2019 2 z 5

Hodnocení této knihy pro mě není v žádném případě jednoduché. Kniha mi nesedla a ač jsem ji poctivě dočetla, celou dobu si říkám: ne, toto opravdu ne. "Brazilské telenovely" nepatří k mým oblíbeným žánrům a při četbě této knihy jsem si bohužel připadala jako u jejich sledování.
Táta Sůl? To jakože Sůl (táta) nad zlato? Ač mám pohádky ráda, tak příště raději v klasické podobě :)
Historická část mně přišla jako ta lepší polovina knihy, byla uvěřitelná, ta současná bohužel ne.