Sedm sester

Sedm sester https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311880/bmid_sedm-sester-RKx-311880.jpg 4 421 140

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. A tak se nejstarší ze sester, půvabná překladatelka Maia, ocitne v Brazílii, kam ji souřadnice z otcova dopisu zavedou. Maia během pátrání po pohnutých osudech žen ze své rodiny propadá víc a víc kouzlu rodného Ria, ale i kouzlu svého sympatického průvodce. Cesta do minulosti jí pomáhá smířit se s nešťastným rozhodnutím v mládí, které po léta tajila…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Víkend

The Seven Sisters , 2014

Marsí5
09.12.2022 5 z 5

Na tuto sérii mě přivedla zákaznice, do které bych nikdy neřekla, že bude něco takového číst :-D
Velmi pěkný a dobře zpracovaný námět. Knihy se velmi dobře čtou, dozvíme se něco z historie, podíváme se po světě a do několika rozdílných kultur. Každá ze sester je povahově jiná, dozvídají se o sobě něco nového, mění se a potkávají další zajímavé postavy :-)
Nejedná se o přeslazenou červenou knihovnu , kde každý příběh probíhá jako přes kopírák.
Tohle jsou opravdu seriózně napsané knihy na úrovni :-)

tinka1974
20.11.2022 4 z 5

Po delší době jsem zase vzala do ruky román zamilovaný. Už jsem se na to těšila. A nezklamal. Není to nějaké SUPER, ale je to velmi příjemné čtení pro dlouhé večery. Mám moc ráda příběhy, kde minulost prolíná do budoucna. Příběh tří generace žen, a každá prožila něco krásného a něco smutného. Navíc se děj odehrává i kolem sochy Krista. Kamarádka Wiki se nezastavila, jak sem si ověřovala fakta. Těším se na další díl. Další životní příběhy a doufám že i nějaká noví fakta, která mi rozšíří obzor. Ráda bych přes zimu dala celou sérii. ale to se ukáže.

Ivan F
17.11.2022 3 z 5

Limonádové čítanie, na ktoré som sa nechal nalákať, nakoľko som o ňom počul samé chvály typu: "Nie je to žiadna romantika ani červená knižnica, hoci sa tam z obojeho niečo nájde. Uvidíš, bude ťa to baviť". Bavilo by ma to viac, ak by to bolo kratšie, a ak by boli pasáže venované výstavbe sochy Krista dlhšie. Ako celok je to neuveriteľné, preto by som to označil ako rozprávku pre dospelých so silnou potrebou poláskania duše čitateľa/ky. Z niektorých romantických častí som mal dojem, že ak stlačím stránky knihy, tak mi zostanú prsty zalepené od salka, tak boli presladené. Možnože je v dnešnej dobe takýchto kníh potreba, aby nám pohladili to jemné v nás, no stačilo by (teda pre mňa určite) držať sa známeho porekadla, že menej býva niekedy viac. Ako plus hodnotím to, že kniha podnietila moju zvedavosť a vyhľadal som si informácie o hore Corcovado, vláčiku voziaceho turistov, výstavbu samotnej sochy atď. Priznám sa, že to ma bavilo viac, ako príbeh prvej zo siedmych sestier.

pat4157
30.10.2022 5 z 5

Pravda, začátek se trochu vlekl, ale ta jízda potom... jo, líbilo se a hodně.

mil
26.09.2022 3 z 5

Takový průměr. Místy zdlouhavé. Více mě bavila linka ze současnosti. Téma původu sochy Christa bylo zajímavé.

Renike
13.08.2022 5 z 5

Na to, že jsem se dlouho nemohla začíst do knihy - příliš dlouhý začátek, druhá půlka mě o to víc zajímala. Je to pozoruhodný první příběh velké rodinné ságy - fikce, kde je historie zakompovaná překrásně a také skutečné historické postavy. Strašně ráda čtu knihy, ve které o něčem novým něco dozvím - tentokrát to byla socha Krista Spasitele v Rio de Janeiro i jeho autor Paul Landowski. Kniha ke konci zůstala otevřená a nezbývá mi nic jiného, než pokračovat s druhým dílem :)

Micha-Él
04.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Fakt, že drtivá většina děje z minulosti je prozrazena v anotaci, alespoň v mých očích knize hodně uškodil, což mi je líto. Myslím totiž, že pokud bych tu "chytrou" anotaci předem nečetla, byla bych z románu mnohem víc nadšená. Moc se mi líbil i tak, ale v podstatě jsem jen čekala na to, až se k danému okamžiku dostanu. Knížka je přitom krásně promyšlená. Umístění historické linky do vzniku sochy Krista Spasitele v Riu a s tím související popis bohémské Paříže v čele se skutečnými osobnostmi té doby považuju za brilantní. Také linka ze současnosti mě bavila, nejvíc se mi líbil Maiin přerod v energickou a sebevědomou ženu. Na druhé straně bych ale pár výtek měla. Například tu, že se mi v obou linkách příběh zdál dost naivní a možná zbytečně přeslazený. Nebo, že mě trochu zklamalo Maiino tajemství z mládí. Každopádně na tento můj úhel pohledu mohla mít vliv zmíněná anotace, která toho zkrátka prozrazuje víc, než by měla. Smekám pomyslný klobouk před Lucindiným příjemným stylem psaní, ale protože mi k jedinečnosti děje něco chybělo, hodnotím 4*. Autorku obdivuju za originální nápad spojit děj s mytologií souhvězdí Plejád a vytvoření postavy taťky "Sůl", kolem něhož budeme jistě záhady rozplétat v následujících dílech.

Evka27
26.07.2022 3 z 5

Celkově bych asi hodnotila 3 - 3,5*. Román byl dost vleklý a navíc mi nebyla moc sympatická hlavní hrdinka. Zkusím ještě další díl. Zatím to nezatracuji.

JIVaJaH
18.07.2022 5 z 5

Příjemné, poutavé čtení.

Jiparis
12.07.2022 5 z 5

Další díl o hledání svého původu a opět zajímavé, dojímavé a se šťastným koncem.
Moc pěkně napsáno.

lidunka1
10.07.2022 4 z 5

Narozdíl od Olivovníku byla tato kniha až příliš romantická. Ale autorka psát umí. A čtení je to příjemné.

Zdenas5
08.07.2022 4 z 5

Pěkný romantický odpočinkový příběh. I když je děj lehce předvídatelný, nemohla jsem knihu chvílemi odložit. Zajímavá je linka o tvoření Ježíšovy sochy pro Rio. Knize ubíralo na kráse celkem dost tiskových chyb. Určitě se pustím do dalšího dílu.

Evaho73
21.06.2022 4 z 5

Podľa slov samotnej autorky „Sedem sestier“ NIE JE historická kniha, ale ide o prepracovaný rozsiahly milostný príbeh, ktorý čitateľa vezme na emocionálnu cestu s dvoma ženami, ktoré náhodou pochádzajú z rôznych období. Autorka používa skutočné historické detaily tak, aby sa hodili k zápletke, a na základe toho majú čitatelia po celom svete možnosť sa pri čítaní aj  niečo naučiť.
Práve tento zámer mne osobne učaroval asi najviac, ale kniha mala aj svoje slabé stránky, ktoré mi ju nedovoľujú ohodnotiť na plný počet.
Asi najviac mi prekážal síce prepracovaný opisný štýl, ktorý dotváral úžasnú atmosféru, no zároveň bol až príliš vleklý, miestami dokonca nudný a obidve dejové línie tým stratili na dynamike.

petrulkaa
21.05.2022 5 z 5

Krásný příběh založený na legendách o souhvězdí Sedm sester. Adopce šesti miminek, hledání původu, zamilování, záhadné úmrtí či neúmrtí, podrobnosti o stavbě sochy Crista v Riu, to vše tvoří napínavý příběh od začátku do konce, prostě nádhera. Už se těším na další díl o druhé ze sedmi adoptovaných sester.

katerina.l.
07.02.2022 5 z 5

Jsem nadšená, příběhy jsou krásně propracované, miluji knihy, kde se prolíná víc časových rovin, a tady je ještě další linka příběhu - postupně se v dílech potkávají i osudy sester. Krásně propracované, opravdu! Jediné, co autorce vytýkám, a to mě opravdu ruší - jak jsou pořád sestry unavené a všichni je neustále posílají odpočívat. Fakt mi to vadí a doufám, že Sestra Luna, na kterou se chystám hned dnes, bude čilejší.. Od prvního dílu jsem zvědavá, jaký úkol autorka dala Mari, a co sakra ten Táta Sůl?? Těším se na každý nový díl a těším se na rozkrytí celé série :).

evineckY
12.01.2022 5 z 5

Je to první a moc krásný příběh. Samozřejmě 2 časové linky, které se ke konci protnou a nevím, která se mi líbila více. Sice ta starší je tak trošku jako mexická telenovela, ale to mi nevadí. Zatím se rozvíjí zajímavá zápletka, ale nejraději bych teď sáhla po posledním dílu.

Danka22
25.12.2021 4 z 5

Zaujalo mě téma. Šest sester, kterým zemřel jejich adoptivní otec a ony se tak konečně dozvědí něco o své minulosti. Nejstarší je Maya. Ta se za svým osudem vydává až do Rio De Janeira, tak nalezne nejen svoji babičku, ale zjistí i osud své prababičky, které je strašně moc podobná.
Knihu jsem četla v angličtině. Děj je čtivý, zajímavý a zaujme snad každého. Líbí se mi, jak autorka skloubila práci na soše Ježíše s láskou jednoho sochaře a mladé bohaté ženy. Dál už nebudu prozrazovat, ale stojí to za to. Má to styl a šmrnc.

broskev28
07.11.2021 3 z 5

Autorku znám z knihy Půlnoční růže, proto jsem se pustila i do této rozsáhlé série.
Podobně jako uvádí komentář Hedviga (a mnohé další), i já jsem zpočátku s příběhem bojovala a nemohla jsem se začíst. S příchodem brazilské linky se to sice malounko zlepšilo, ale nebýt zajímavé historie stavby monumentální Kristovy sochy, asi bych taky knihu hodnotila jako knižní verzi nejmenované brazilské telenovely.
Teď jen doufám, že další díly budou čtivější a že je ocení především naše romantické čtenářky. Vzhledem k tomu, že doposud byl objasněn pouhý zlomek mnoha naznačených tajemství, věřím, že se máme na co těšit.

sissque
15.10.2021 5 z 5

"Umenie by malo byť dostupné všetkým. Je to maliarov dar pre ľudské duše."
"Život bez lásky je ako Francúz bez vína alebo ľudská bytosť bez kyslíka."

Nádherný a citlivý příběh.
Přála bych si, aby po knihách Lucindy Riley sahalo více čtenářů, byla to skutečně výjimečná spisovatelka, která mi svými romanticko-historickými příběhy naprosto učarovala.

Příběh je rozdělen do dvou časových období – konce 20. let minulého století a současnosti.

Nejprve se společně se sestrami D'Aplièse ocitáme po smrti jejich adoptivního otce v domě na břehu Ženevského jezera.
Ten každé ze svých dcer zanechal odkaz, pomocí kterého se mohou dopátrat své minulosti.
V první části série se seznamujeme s nejstarší sestrou Maiou, krásnou samotářkou, která je láskou zklamaná a celý život, na rozdíl od ostatních sester, žije právě v sídle svého otce.
Její postava mi byla hodně blízká, oblíbila jsem si ji a prožívala vše společně s ní.

Druhá linka se odehrává v letech 1927 až 1929.
Pěstování kávy v Brazílii, bohémský život v Paříži, umění dané doby, výstavba sochy Krista Spasitele na kopci Corcovado v Riu, postavení ve společnosti a hlavně láska.
I když Bel ohromila Paříž, já jsem si více zamilovala Rio de Janeiro.

Osudu některých postav mi bylo líto, jiné dopadly lépe a potěšila jsem se z nich.
Tak už to v životě chodí.

Prolínání minulosti a současnosti, romantika, historie – jsem přesně cílová skupina.
Styl vyprávění Lucindy Riley mi sedí.

Čtení jsem si moc užila a vypila přitom spoustu šálků čaje English Breakfast od Twinings, který miluji stejně, jako hlavní hrdinka Maia.

Příští zastávka bude Norsko s Ally a sama jsem zvědavá, jak mě ten přechod do úplně odlišné krajiny bude bavit.

Veronica.Faye
26.09.2021 5 z 5

Kedy naposledy ste sa dokázali naplno ponoriť do príbehu? Mne sa to stalo pri počúvaní audioknihy Sedem sestier. V tejto prvej knihe sledujeme príbeh Maie a jej cestu za poznaním jej pôvodu. A veru bude to zaujímavá cesta. Autorka vyskladala pútavý príbeh a pripravila si pre nás cestu do Ria a za spoznaním histórie Brazílie ako takej. Kapitoly boli primerane dlhé a v prípade audioknihy bola skvelo zvolená rozprávačka príbehu – Zuzana Kapráliková. Vedela veľmi dobre a kvalitne pracovaťs hlasom pri jednotlivých postavách, skvelo ich odlíšila a jej počúvanie ma neskutočne bavilo. Klobúk dole. Keď sme pri tej minulosti, páčilo sa mi, že v príbehu sa dej pohybuje medzi dvoma časovými obdobiami. Prítomnosť s Maiou a minulosť s Isabellou. Postupne sa nám takto vyskladal celý príbeh, ktorý do seba zapadal a odokryl nám, čím si prechádzali jednotlivé generácie. Čo musím vyzdvihnúť sú opisy okolia, či už v Ženeve alebo v Riu. Tiež sa mi páčil opis Paríža. Vedela som si to živo predstaviť. O to viac ma potešilo, keď som si začala niektoré veci okolo stavby hľadať na internete a našla som, že meno staviteľa sochy z príbehu je reálne a našla som aj fotky z príprav sochy. To mi pomohlo vžiť sa do príbehu ešte viac. Ja mám totiž veľmi rada, ak si viem konkrétne veci z príbehu aj reálne dohľadať a pozrieť. Kniha sa mi ako celok veľmi páčila, užívala som si počúvanie a prežívala jednotlivé udalosti spolu s postavami. Je to moja prvá kniha od Lucindy Riley a musím povedať, že vie skvelo narábať s textom a postavami a vytvorila naozaj pútavý príbeh, plný emócii. Ak máte radi knihy s romantickou linkou, cestou do minulosti a radi objavujete nové miesta, túto knihu Vám vrelo odporúčam. Ja som si ju celú, od začiatku až do konca, užila . Dovolím si ju zaradiť aj medzi jednu z najlepších kníh za tento rok. Teším sa na ďalšie príbehy ostatných sestier.