Sedm sester

Sedm sester https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311880/bmid_sedm-sester-RKx-311880.jpg 4 421 140

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. A tak se nejstarší ze sester, půvabná překladatelka Maia, ocitne v Brazílii, kam ji souřadnice z otcova dopisu zavedou. Maia během pátrání po pohnutých osudech žen ze své rodiny propadá víc a víc kouzlu rodného Ria, ale i kouzlu svého sympatického průvodce. Cesta do minulosti jí pomáhá smířit se s nešťastným rozhodnutím v mládí, které po léta tajila…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Víkend

The Seven Sisters , 2014

knihomolka_eli
11.03.2024 5 z 5

Keď Tatko Slaný nečakane a hlavne dosť záhadne zomrie, nechá svojim šiestim adoptovaným dcéram indície na vypátranie svojho pôvodu.

V prvej knihe sa stretávame s najstaršou sestrou Maiou. Inštrukcie Tatka Slaného ju zavedú do Brazílie, kde postupne s pomocou sympatického spisovateľa Floriana odkrýva tajomstvá svojich predkov. Ľúbostný príbeh jej prastarej mamy Izabely ju zavedie do Paríža na začiatku 20.storočia.

Mladá Izabela je zasnúbená so šľachticom Gustavom. S priateľkou Mariou Elisou a jej rodičmi odcestuje krátko pred svadbou do Paríža. Otec jej priateľky, architekt Heitor da Silva Costa, pracuje na stavbe sochy Krista Spasiteľa, ktorá sa bude týčiť na vrchu Corcovado nad Rio de Janeiro a v Paríži hľadá sochára. Zaujme ho práca Paula Landowského. Izabela sa zoznámi s jeho asistentom Laurentom.
Netrvá dlho a Laurent Brouilly Izabelu očarí svojím šarmom. Aký bude jej ďalší osud? Vydá sa za Gustava alebo ostane s Laurentom?

Maia sa postupne dozvie tajomstvá svojej biologickej rodiny, no sama má také, o ktorých sa nehovorí ľahko. Musí sa vysporiadať so svojimi démonmi, prijať minulosť a nájsť samu seba.

Túto knižku som čítala v rámci rereadingu série pred prečítaním poslednej časti. Páčila sa mi rovnako ako pri prvom čítaní. Teraz som si viac všimala detaily :)

Veľmi sa mi páčilo striedanie dvoch časových liniek - Mainej zo súčasnosti a Izabelinej z minulosti.

Čo sa týka Tatka Slaného, okolo neho, jeho života a aj smrti, je neskutočne veľa otáznikov. Tiež si myslím, že je zvláštne ako málo o ňom jeho dcéry vedeli...
Som zvedavá, ako sa nakoniec celá séria skončí a či sa všetko objasní :)

,,Všetci sme v priekope, no niektorí z nás odtiaľ hľadia na hviezdy." (Oscar Wilde)

,,Nikdy nedovoľ strachu, aby rozhodoval o tvojom osude."

,,...manželstvo je založené najmä na vzájomnej tolerantosti a prijímaní chýb toho druhého."

,,Láska nepozná vzdialenosť, nerozlišuje kontinenty, má oči iba pre hviezdy."

Za možnosť zúčastniť sa na tejto štafete ďakujem jej organizátorke - Dominika Slniečko Usmievavá :)

zdenaR
18.02.2024 4 z 5

Oddechový román, velmi čtivý, zajímavý příběh.
Určitě budu pokračovat ve čtení příběhů jednotlivých sester.

iška
11.01.2024 4 z 5

Nejedná se sice o žánr, ve kterém bych hledala prvoplánovaně, ale tuto sérii přede mnou chválilo tolik známých, že jsem se rozhodla alespoň jeden díl přečíst. Prostě jen proto, abych byla v obraze. A musím uznat, že ve svém žánru určitě patří k těm lepším (alespoň co mohu soudit). Víc mi seděla ta současná linka, ta historická byla zdlouhavější. Ale zase tu bylo dost zajímavých historických reálií. Rozhodně to ve mně vzbudilo zvědavost a určitě nevylučuji možnost, že si z knihovny časem donesu další příběh.

items
30.11.2023 5 z 5

No...príbehy v Riu a Paríži super. Uveriteľné, poučné, ľudské, romantické no nie presladené, pekné čítanie, ktoré by som odporučil každému chlapovi :). Plný počet bodov.

Intro od Ženevského jazera ma však takmer odradilo od ďalšiho čítania a hodnotím ho ako "odpad".
Chlapík-miliardár s vlastnou jachtou a lietadlom, ktorý chodí kade tade po svete, adoptuje si dievčatká a vozí ich do domu, do ktorého sa dá dostať iba na člne...
Ako vzorný adoptívny rodič "bol vždy "preč" - stále kdesi čosi robil, hoci ani jeden jeho zamestnanec či dcéra nemali jasnú predstavu, ako si vlastne zarába na živobitie".
A tie dievčatká v dospelosti, dávno po tom ako opustia tento ich sladký domov (a.k.a. Atlantis), trúsia vety ako "...si nespomínam, či vôbec do Atlantisu niekedy priviedol svojich priateľov"; "poznala som ho tridsaťtri rokov a ani jediný raz som ho nevidela v spoločnosti ženy"; "čo sme vlastne vedeli o tatkovom živote okrem toho, že vlastnil tento dom a parádnu jachtu?"...
Mne to prišlo strašidelno-tupo-úchylné.

LiliDarknight
26.10.2023 2 z 5

Keďže nežijem pod kameňom, už som o tejto sérii počula. Väčšinou samé dobré veci, tak som bola zvedavá. No a pravda je taká, že to nebolo zase až také márne. Minimálne prvá štvrtina sa ešte vcelku dala zniesť. Neposadilo ma to na zadok, štýl bol na úrovni lepšej slohovej práce, scény s viacerými postavami totálne neprehľadné, ale ako takú letnú odychovku by som to ešte dokázala stráviť.

A potom sa dej presunul do minulosti a ja som stratila aj tú malú iskričku záujmu. Chápem, čo sa autorka snažila urobiť, ale toto je presne ten spôsob, ktorým sa to nerobí. Lebo nikdy nerobí dobrotu, keď niekto núti čitateľa, aby sa príliš sústredil na rozprávanie o niekom, kto nie je hlavná hrdinka.

Ale nebolo to zase úplne príšerné. Na konci som nemala chuť vyškriabať si oči a vymyť si mozog kyselinou, čo je vždy dobré znamenie.

85098211
11.09.2023 5 z 5

Nádherný příběh a k tomu z pera mé oblíbené autorky! Do děje jsem byla vtažena hned od prvních stránek a nedokázala jsem uniknout až do úplného závěru. A ani jsem se o to samozřejmě nesnažila ;-). V knize se prolínají dvě časové roviny. Jedna ze současnosti, kterou vypráví Maia, nejstarší z adoptovaných dcer záhadného muže, který si říká táta Sůl. Po jeho nečekaném úmrtí se vydává po stopách svého původu a tím se otevírá druhá linie vyprávění, odehrávající se v Brazílii počátku dvacátého století. Zde se čtenář seznámí s krásnou Isabellou, která je sice potomkem bohatého otce, ale její život nebude lehký ani trochu... Víc bych už snad ani prozrazovat nechtěla, kniha mne doslova ohromila, měla jsem pocit, že jsem ve středu všeho toho dění - a hlavně v poslední části knihy jsem potlačovala slzy, jak jsem byla smutná ohledně osudu několika postav, které mi v průběhu vyprávění přirostly k srdci... Dávám tedy plným právem pět hvězdiček a na osud další sestry se budu brzy opravdu moc těšit.

mfajmanova
06.09.2023 5 z 5

Toto je první série knih, která mě dokonale chytila a nechce pustit. Aktuálně jsem u čtvrtého dílu a po dočtení každého předchozího se již těším na ten další. Líbí se mi rozdělení dějových linek aniž bych se v příbězích ztrácela a především oceňuji, že s každou knihou nás autorka zavede do různých koutů světa.

MaggieR
26.08.2023 3 z 5

Začiatok ma trošku nudil. Mimoriadne ma zaujal príbeh Bel z minulosti a kniha o nej by mi pokojne stačila. Maiu som si ktovie prečo neobľúbila ale celkom sa teším na príbeh Allie. Každopádne od tak populárnej knihy som čakala viac.

Lolila
25.05.2023 4 z 5

Krásny romantický príbeh. Odkrýva dávnu minulosť jednej zo sestier, ktorá sa pri pátraní po svojom pôvode ocitne v Brazílii. Prítomnosť sa prelína s minulosťou, do toho trochu z histórie okolo stavby sochy Krista Spasiteľa, blúdenie umeleckým Parížom,..... Príjemné, oddychové, romantické, aj tajomné,...

adorjas
22.05.2023 3 z 5

Toľko o tejto knihe básnili, a bol ešte aj máj a ja som chcela pri niečom vypnúť, a reku, že možno to bude viac logické ako Kaviarne v Kodani a iné cukrárne a podobné serepetičky, až som si dala prvú časť! Nebolo to zlé, ale nebolo to ani, že som z toho odvarená ako z Murakamiho, Berlin či Lispector. Oddychová, na môj vkus sa až príliš vláčila romantická dejová linka z minulosti, ale účel splnila. Zabavila som sa, oddýchla som si pri nej a bolo to čitateľné. Či pôjdem aj do druhej časti? Zrejme áno. Autorka zvyšné sestry popísala v prvej knihe tak farbisto, až som celá nedočkavá ako sa to s niektorými z nich vyvinie. P.s. A už tam vidím aj ten koniec ako to bolo so Slaným. ;)

kusma
28.04.2023 4 z 5

Od autorky jsem již četla jednu knihu a moc se mi líbila, zároveň mě i oslovila myšlenka této série. A musím říct, že se mi první díl líbil. Četlo se to hezky, jen mi to chvilku trvalo, než jsem se začetla, tak jsem ráda, že jsem vytrvala. Těším se na příběhy dalších sester.

Tamirai
16.04.2023 4 z 5

Pekná kniha so zaujímavými osudmi postáv. Prostredie bolo atraktívne - Brazília. Veľa kníh z tohto miesta alebo o ňom som nečítala a bolo to fajn. Celkom zaujímavé bolo dozvedieť sa aj niečo o stavbe sochy v Riu. Páčila sa mi aj romantická linka v knihe. Nebolo to nič presladené, ale zároveň ma to vtiahlo do deja a všetkým som taaak držala palce. Viac prezrádzať nebudem.

Jarka88
08.04.2023

Krásná kniha dobře napsaná,zajímavý děj.Doporučuju

Holly.W
04.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Tento poklad mi zůstával dlouho skrytý a jsem moc ráda, že jsem ho objevila, protože mám moc ráda knihy, kde se prolíná minulost a přítomnost.
V současnosti sledujeme příběh Maii, která po smrti milovaného adoptivního otce odcestuje do Brazílie, kde hledá informace o své biologické rodině. Během pátrání postupně odhaluje příběh svojí prababičky Izabely, která se jako mladičká a zasnoubená dívka dostává do Paříže, kde se vášnivě zamiluje do sochaře Laurenta. Sledujeme příběh jejich lásky z Paříže zpět do Ria, kde je Izabela nucena provdat se do sňatku bez lásky.
Kniha se mi moc líbila, obě hlavní aktérky byly velice sympatické mladé ženy, obě s nelehkým životním údělem. Líbilo se mi prosředí Brazílie. A lehké tajemno, kterým je kniha opředená to jenom okořenilo.
Rozhodně budu pokračovat i s příběhy dalších sester.

asam
17.02.2023 5 z 5

Limonáda. Ale proč bych si nepřečetla oddychový příběh. Docela se mi to líbilo, má to spád a trocha té romantiky se také snese. Dokonce si asi budu hledat další díly, abych ty sestry dobře poznala všechny.

m_martina
17.02.2023 5 z 5

Nádherné čtení, stejně jako všechny knihy od Lucindy. Jdu na další díl a doporučuji.

Safrika
12.02.2023 4 z 5

Trosku pomalejsi rozjezd u me, ale potom uz super. Zvedava jak hrom jsem byla a stejne nekolik veci mi vysvetleno nebylo :), ale tesim se na dalsi diiiily.

vojteska70
01.02.2023 4 z 5

Bavila mně víc současnost.

prochajda
13.01.2023 5 z 5

Maia, nejstarší ze šesti adoptovaných sester pátrá v Brazílii po své pravé rodině. Příběhem prolíná minulost spojená se skutečnými historickými postavami, tvůrci sochy Krista Spasitele na kopci Corcovado v Rio de Janeiro, díla francouzského sochaře polského původu Landowského a brazilského inženýra Heitora da Silvy Costy. Maia se s pomocí spisovatele Floriana vydává po stopách kdysi mocné rodiny Aires Cabralových. Kniha mě zaujala od první stránky, ale na konci mi zbylo pár neobjasněných otázek, takže budu v sérii ráda pokračovat.

Mrňous1
30.12.2022 4 z 5

Tak půjdu možná trochu proti proudu, ale mě více bavila linka ze současnosti. Nápad je určitě zajímavý, jsem zvědavá na další díly.