Když tě oslní Skot

Když tě oslní Skot https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502903/bmid_kdyz-te-oslni-skot-hSM-502903.jpg 3 19 6

Dobrodružně dramatický a milostný příběh z doby osidlování amerického Nového světa, kam za lepším a svobodnějším životem s mnoha ideály mířilo množství anglických a skotských kolonistů. Na americkém pobřeží Nové Anglie žije Mehitabel Amplefordová. S puškou v ruce musí neustále bránit svůj pozemek před bandou brutálních chlapů. Je neohrožená, avšak útoky jsou častější a hraničí s krutostí. Od moře se však jednou naštěstí objeví statečný cizinec, který Mehitabel ochrání. Geordie MacEnroy se setkal s krutostí války nejen ve svém horském městečku, ale také prostřednictvím zranění, která utrpěl jeho nejmladší bratr. Nepokojná duše vyhnala mladíka na moře, kde chtěl najít klid. Dlouhá cesta k pobřeží nového domova v Novém světě se Geordiemu jeví jako nový začátek, zejména když mu krásná, moudrá a soběstačná Mehitabel nabídne naději na vyléčení bratrových zranění. Geordie už si představuje krásný život po boku srdnaté dívky, ale ta se nehodlá vzdát všeho, oč tak neohroženě bojovala, jen kvůli tomu, že se do ní Geordie MacEnroy zamiloval.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Oldag

The Scotsman Who Swept Me Away , 2019

kacenka6144
19.01.2024 2 z 5

Slabé, slabé, slabé. Od Hannah Howell bych očekávala jiné počtení. Možná je to překladem, ale když se někdo vydá na celodenní cestu ráno a na místo dorazí 2 hodiny po rozednění, tak je někde něco špatně. A takových nesrovnalostí je knížka plná. Zatím si další příběhy bratrů MacEnroyových nechám ujít

rampapa
13.05.2023 5 z 5

Moc krásná knížka. Moc se mi líbila a velmi jí doporučuji všem co mají rádi romantiku.

munka
02.01.2023 3 z 5

Ako už bolo nižšie spomenuté, obálka sklamala. Inak je to príjemné oddychové čítanie, ale na príbehy z vysočiny to nemá.

pelikosi
06.12.2022 3 z 5

Souhlasim s predchozimi komentari. Nebudu komentovat obalku, ktera by mela ctenare nalakat na pribeh z 19.stoleti. Mam velmi rada pribehy takto casoprostorove umistene, zde vsak opravdu v prvni pulce pribeh trochu vazne, text pusobi neprirozene, mam podobny pocit jako drive komentujici ctenarka, ze serii napsala zcela jina autorka. Jinak jsou ale postavy sympaticke, pribeh mily, vzdelana zena me vzdycky zaujme. Urcite si prectete.

maryzka
02.11.2022 3 z 5

Tato kniha má skoro všechno- rozvinutí civilizace pomocí dráhy i turismu, na druhé straně se ještě někde v části Ameriky jezdí na koni. Kniha byla pěkná, zajímavá s milostnou zápletkou i když tedy obálka je docela k zasmání. Děj knihy odehrávající se v polovině 18. století a na obálce knihy je oblečení pomalu 20.až 21. století

biki
17.10.2022 4 z 5

Určitě lepší než předchozí díl. Úvodní část, kdy se rozhoduje o Gordieho cestě, je sice poněkud toporná, také popis útrap při cestě vlakem je trošku zdlouhavý - i když to byl obrovský pokrok, stále tento způsob cestování nebyl úplně jednoduchý. Ale pobyt na pobřeží spolu s rozvíjející se romantickou linkou je už o něco zajímavější.
Avšak stále má tato série dost daleko k příběhům z Vysočiny. Musím se podívat na překladatele, protože se nemůžu ubránit dojmu, že za nepříliš dobrým dojmem z této série stojí i překlad. I když jsem dnes dala 4*, je to částečně z nostalgie.

historické romance

Kniha Když tě oslní Skot je v