Sedm mínus jedna

Když objeví krvavé skvrny ve sklepení, je si kriminální komisař Sam Berger jistý: neobjasněné zmizení mladé ženy má spojitost s předchozími případy ztracených žen. Ale neví, kde začít. Navíc je jediný, kdo má tušení, že na vině je sériový vrah. Ostatní kolegové se mu jen vysmívají. Allan, jeho šéf, má pramalé pochopení pro Bergerovy riskantní sóloakce. Jednoho dne Sam Berger objeví stopy, které jej zavedou do opuštěného starého hausbótu, kde jej přepadnou staré vzpomínky. Hluboko v Bergerově minulosti se skrývá něco, co jeho samého spojuje s brutálním zločinem. Něco, co celou dobu vypadalo, že nemá žádný smysl… Sedm mínus jedna je začátek nové kriminální série, v jejímž středu stojí duo vyšetřovatelů Sam Berger a Molly Blomová – psychologie rafinovaný, plný náhlých zvratů a neskutečně napínavý. Arne Dahl ve skvělé formě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328311/sedm-minus-jedna-cPD-328311.jpg 3.9104

Sam Berger a Molly Blomová (1.)

Utmarker (2016)

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mladá fronta

jiri77
17. listopadu

Kniha do které jsem se nemohl začíst a chvílemi jsem se ztrácel v překombinovaném ději. Hlavní postavy si u mně příliš sympatií nezískali ,a tak v sérii pokračovat asi už nebudu.

MisaPok
04. listopadu

První ze série. Dá se napsat, ujde. Děj místy napínavý, místy pro mě hůře srozumitelný. Ale četla jsem i další díl ze série...Takže jak píšu, ujde.
Jen souhlasím s některými, co psali o překladu. Opravdu jsem nepochopila pár slovních spojení a výrazů. Někdy to až ruší při čtení, člověk začne přemýšlet, proč tohle překladatelka použila a jak na to přišla. No když budete číst, tak schválně...:-)

Vik40

Jsem na tom podobně jako Heluše852.
Až na závěr, který skončil až moc otevřeně je kniha opravdu čtivá, napínavá.
Někdy sice na můj vkus až moc líčící detaily, ale s tím se dá vyjít.

Heluše852

Nejdřív jsem se do ní nemohla začísta a pak jsem se nemohla utrhnout. Nedá se nic dělat, pořídím si i další díl ;o)

BlaFre

Trošku moc překombinovaná zápletka, ale kniha samotná se mi četla až na pár momentů dobře.

Olous1

Bohužel musím říct že se mi kniha a styl psaní nelíbil...bylo to takové překombinované a chvilku jsem se ztrácela v ději.Další díl už číst nebudu.

prestiggio

Napinave a zamotané tak ako to mam rada. Koniec bol... Našťastie mám k dispozícii ďalšiu časť tak sa hneď môžem do nej pustiť.

konicekbily

Autor asi s cílem "co nejvíce překvapení" to trošku přehnal, zamotal tam mnohé: válku policajtů, vzpomínky na dětství, psychologii, atd. Domnívám se, že méně by bylo více.

kap66

Hodnocení jiné série Arneho Dahla je spíše průměrné, u této jsou čísla lepší, zkusila jsem se tedy seznámit s autorem prostřednictvím Sama a Molly.
Je to podle mě ale lehce horší průměr. První stránky hodně drhly; mám ráda, když mě detektivka spolkne a na konci vyplivne, ale tady jsem zpočátku přežvykovala podivné, trochu mimoběžné dialogy (Sam a jeho šéf Allan) a podivná slovní spojení (spíše věc překladatelky) - několikrát opakovaná "bezmezně možná budoucnost" mě škrábe v krku ještě teď. Napětí je dost postaveno na nespolupráci Sama a Allana a především na totální nespolupráci policie a tajných - až to bylo přitažené za vlasy; snaha o originalitu převážila nad věrohodností (stačila by mi minimální). Hlavní postavy (i některé vedlejší) jednaly občas proti obrazu, který jsem si o nich vytvořila na základě předchozích činů. Vyšetřování ani postavy tak nedržely pohromadě - a stejný pocit mám z celé knížky. Škoda.

JiříM

Začátek jsem nějak nechápal, byl strašně nepřehledný. Ale vím že si další díl rád přečtu.

akina

Vůbec jsem se nemohla začíst a chvílemi jsem se ztrácela. Příběh byl však dobrý, proto jsem se prokousala až k napínavější části a dočetla. Nevím, zda si přečtu další díl, ale možná ano, protože už vím, co čeho jdu.

veronika5879

Začátek knihy mi přišel takový vlažný. Nešlo o mou první knihu od tohoto autora, dala jsem jí tedy šanci. Udělala jsem moc dobře. Několik zvratů, které jsem skutečně nepředvídala a naprosto dechberoucí závěr, to je přesně to, co od knížek tohoto žánru chci. Jen to vypořádání se s "mučitelem" mě celkem zklamalo. Rychlé a nudné, bez napětí. Čekala jsem od toho víc. Nicméně knihu celkově hodnotím velmi pozitivně a určitě si přečtu další díly série.

dasvos

Začetla jsem se až po třetině, kolem tajné služby zbytečně komplikované, do konce už to mělo spád. Zkusím ještě další díl.

Lotka

Zmatené, chvílemi jsem se neorientovala v ději, závěr už byl o něco lepší, ale celkově jsem se v ději ztrácela.

bugatti06

Vzdávám to, fakt se do toho nezačtu. Je mi jasné, že tento autor nebude můj oblíbenec.

Roubas

Chvilku trvalo, než jsem si zvykl na Dahlovo styl psaní. Poté jsem se poměrně lehce nechal pohltit, jelikož kniha má vynikající spád. Je to typický zástupce severské krimi, jelikož pořád prší, postavy jsou kromě pár ran do zdi poměrně chladné a vrah dostatečně děsivý. Problém mám s tendencí v samém závěru šokovat, někoho zabít, nebo otevřít si dvířka pro další díl. Kdyby tohle Dahl vypustil, bylo by to za pět. Těším se na detektivku, která skončí po vyřešení případu poměrně v poklidu. Největší plus za vynikající autorovu slovní zásobu a nezvyklá spojení.

pipa36

Dlouho jsem uvažovala, jak tuto knihu hodnotit. Z jedné strany to byla neuvěřitelná jízda, jakou už jsem dlouho nezažila, z druhé strany mi v knize přebývaly až vadily neustálé vhledy do psychiky hlavních postav (popisy momentů, kdy se zapomenuté vzpomínky dostávaly opět na světlo, nebo momentů, kdy hlavní postavě mělo něco "dojít"). Některé hlavní posuny v knize autor vyřešil právě těmito psychedelickými výjevy, které ne zcela dostatečně a logicky vysvětlovaly, jak hlavní hrdinové (vyšetřovatelé) dospěli k tomu či onomu závěru – není zde třeba popsáno, jak došli ke jménům jednotlivých potenciálních obětí. Na základě čeho? Koukli do databáze a to jméno samo hups, zakřičelo na ně „tady jsem!“?
Nicméně knihu jako celek hodnotím velmi kladně a jdu do dalšího dílu!

Princezna_V

Mě osobně se v knížce špatně orientovalo, než sem pochopila jak na co přišly. Chování vyšetřovatelů mi přišlo dost nereálné. Tenhle autor asi nebude můj šálek kávy :))

Danago

Kriminální komisař Sam Berger jistý , že právě probíhající vyšetřování zmizení15tileté dívky má spojitost s předchozími případy ztracených dívek. Je si jistý , že musí hledat sériového vraha. Bohužel jeho nadřízení s ním nesouhlasí.
Příběh měl spád a byl plný akce a napětí. Plný náhlých zvratů a je velice rafinovaný. Možná je tam všeho moc, až tak že mě to unavovalo. Připadalo mi to hodně moc překombinované a dost nevěrohodné.

bgott

Rozporuplné pocity. Do poloviny lehký zmatek v postavách, ději a flashbacích, místy mě napadala i "kacířská" myšlenka, jestli to snad není trochu nuda. Od poloviny zlepšení a dočteno na jeden zátah. Tak asi zkusím ještě další díl.

TheSarcasm

Není to špatná knížka, ale ani žádný zázrak. Musím souhlasit s komentářem Modriny níže, že i mě to občas připadlo takové trochu praštěné. Moc jsem nepochopil jakou roli v tom vlastně hrála ta tajná služba. Co mě ale překvapilo nejvíce je skutečnost, že ve Švédsku asi neznají pláštěnky. Každou chvíli je tam někdo promočený od deště, divím se, že jsem z toho sám nenastydl :-)

estwen

Kdyby nebylo konce, byla to docela podprůměrná detektivka přitažená za vlasy. Jsem ráda, že je to za mnou.

Modrina

Jsem trochu na rozpacích. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, pak mi přišla nějaká praštěná. Dočetla jsem ji bez mučení, ale rozhodně nemám chuť si koupit další.

zdendula31

Naprostá bomba....těším se na další díl.

adaba
27.12.2017

Knížka měla trochu pomalejší rozjezd, ale pak dostal děj spád. Bylo to napínavé na každé stránce a nedokázala jsem knížku odložit. Závěr byl hodně povedený a nutně potřebuji další díl :)

Hella
07.12.2017

Hodnotím bohužel průměrně. Střídaly se u mě chvíle, kdy jsem byla z knihy nadšená a hltala jsem ji jedním dechem a chvíle, kdy se to neúměrně táhlo a nemohla jsem se donutit ke čtení. Nějak jsem zkrátka nedokázala uvěřit tomu zlomu v první třetině knihy, kdy se role obrací a nejhorší je, že mi to bylo nějak i jedno.
Jasně, na konec jsem nakonec pracně doskákala, ale ani tady u mě žádné nadšení.

Vlasta155
02.12.2017

Byla jsem opravdu mile překvapená. Knížku jsem si přečetla na doporučení kamarádky a rozhodně nelituji.

Arsi007
19.11.2017

Moje nova oblibena detektivni dvojice. Melo to spad, udrzelo vas to v napeti a oba byli velmi sympaticti. A ten uplny zaver?? Boze, ja uz chci dalsi dil! :-O

ArwenAragorn
03.11.2017

Skvělý thriller, kterému nechybí skutečně nic- napětí, akčnost, spád, dramatické finále. V četbě série Berger a Blomová budu určitě pokračovat a knihu doporučuji!

pswat
26.10.2017

Skvele napsana detektivka, zacatek trosku pomalejsi, ale jakmile na scenu nastoupi Blomova, tak se pribeh rozjede.
Psychopat co unasi patnactilete holky, hodiny jako mucici nastroj a minulost, ktera pomalu vyplouva na povrch mezi obema detektivy