Sedm démonů

Sedm démonů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1388/mid_sedm-demonu-EbL-1388.jpg 4 293 41

Napínavý příběh se odehrává v záhadném Egyptě plném exotiky, kouzel a tajemství skrytých po celá tisíciletí v poušti. Mladý egyptolog Mark Davison dostane lákavou nabídku, aby vedl práci na vykopávkách. Zároveň získá i deník svého předchůdce, archeologa, který pracoval na stejném místě před sto lety. Psal v něm o podivných a neuvěřitelných událostech, zápisy však náhle končí. Mark se vydá do Egypta, kde by chtěl objevit hrobku faraona. Avšak celý jeho tým ohrožuje záhadná a životu nebezpečná moc...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Sieben Dämonen , 1995

jfialova
01.10.2023 1 z 5

(SPOILER) Velmi slabá kniha, těžko to označit i jako oddechovku. Děj je kostrbatý, postavy jednají nelogicky a nesystematicky, spousta trapných klišé (dokonalý pan profesor, chudá studentka medicíny, předvídatelná lovestory, přihlouplý mecenáš s manželkou), překlad taky nic moc. Dialogy katastrofa. Mark se chová jak kretén a Abdul, kterým si neustále vytírá zadek, se několikrát jen zatváří nesouhlasně a nakonec dopadne jak dopadne-pořád jsem čekala, že aspoň práskne do stolu a trochu mu zatopí, ale ani to ne. Nadpřirozeno mi nevadí, ale tady to bylo naprosto laciné, něco podobného by vymyslelo i děcko na prvním stupni ZŠ. Jako akční americký film se spoustou efektů možná, jako kniha úplně zbytečně potištěný papír (ještě že mám čtečku). Jedna hvězda jen za to, že znám i horší knihy, ale když to nebudete číst, opravdu o nic nepřijdete.

Kackac77
01.04.2023 2 z 5

Knihu jsem četla jako knihu měsíce čtenářského klubu na Booxy , jinak bych po ní asi nesáhla. Často tímto způsobem objevím poklady. Tentokrát tedy ne. Děsně mě to nebavilo. Na to, že šlo o dobrodružství, starý Egypt, takže fakt dobré téma.....tak nic. Opravdu jsem se poctivě se snažila do příběhu zaplout, ale povedlo se mi ho pouze přetrpět.

Irsaf
25.03.2023 3 z 5

Knížku jsem měla v plánu číst už několik let. Až teď díky čtenářskému klubu jsem se k ní dostala.
První půlka mě bavila, ale u té druhé se to zvrtlo a bylo to spíš trapný, než zábavný čtení.
Mark byl teda pěkný blb.
Za mě teda zklamaní.

sidonka
14.03.2023 3 z 5

Moje první knížka od autorky, ať není zrovna moc chválená, výprava do Egypta objevit ztracený hrob, který je hlídán démony, se mi četla celkem fajn a jistě sáhnu po nějakém dalším z jejích děl

hanka24
07.03.2023 3 z 5

Nenadchne a neurazí. Podle první kapitoly jsem si myslela, že děj je už předem jasný, nakonec to bylo jinak než jsem očekávala, ale až tak nějak moc vyumělkované a spíš k nevíře.

alishek
07.03.2023 3 z 5

Knížka mě zase tolik nenadchla, napínavé to sice bylo, ale něco tomu prostě chybělo. Konec mi přišel strašně uspěchaný.

georginaa
04.08.2021 2 z 5

Tento díl mě nijak nenadchnul. O Egyptě a jeho historie bylo napsáno už plno dobrodružných románů, ale tohle byla slabota. Přitom vím, že tato autorka má daleko lepší knihy, ale tohle tak trochu pokulhává dějem.

Hall3006
22.02.2021 3 z 5

Co se může stát když najdete zakázaný hrob prokletého faraona? V této knize se fantazie meze nekladou a ač jsou někdy přitažené za vlasy, myslím, že i pro ty co Egypt zajímá, je to dobré čtení na způsob filmů ala Mumie. Prostě oddechovka na pár klidných večerů.

Martina.K795
21.11.2020 1 z 5

Na Woodovou docela slabota.I když jsem se nèkdy dost bála.

zdenaR
14.11.2020 3 z 5

Autorka má rozhodně i lepší knihy než je tato.
Příběh byl vcelku zajímavý (mám ráda egyptologii), ale jinak hodně ve stylu červené knihovny.
Tak snad příště s jinou knihou.

Andi
02.07.2020 2 z 5

Mnó. Když tak nemáte co číst a dáte na radu knihovnice. Bylo deštivo, ven se jít moc nedalo, hrozilo, že se potok i přehrada přelije, tak jsem si četla. Moc nadpřirozené, to knize ubralo na věrohodnosti, začátek zajímavý, prostředek se číst dal - to jo, ale ten konec, marjá, to jsem se chytala za hlavu. Jsem ráda, že už mám to čtení za sebou.

Leona333
28.03.2020 2 z 5

Tak tentokrát to byl horší průměr. A přitom vím, že autorka psát umí... Kniha je, něco mezi archeologií a historií. Něco mezi skutečností a mýty. Něco mezi láskou a tradicemi. Něco mezi duchy, kouzly a hororem...?! Vlastně je to stále takové něco. Ale nic z toho pořádně.

Abroš
22.03.2020 4 z 5

Zajímavá "pohádka"na téma sedm morových ran egyptských

Matevi
12.08.2019 1 z 5

Příšerné. Tito napsala autorka úžasné knihy Pod africkým sluncem? V žánru by mělo být napsáno "béčkový horor". Hlavní hrdina je samolibý blbec, který mě celou dobu štval.

Pavelpi
16.02.2019 5 z 5

Pustil jsem se do knihy,protože jsem očekával něco úplně jiného,ale v podstatě to byla kniha něco jako Řeka bohů a moc se mi to líbilo.Sice některé věci byly přehnané,ale celkově knihu beru jako výbornou.

Slávka 1970
11.06.2018 3 z 5

B. Wood píše krásně, příjemně se čte, když chcete něco nenáročného, ale příběh tentokrát nic moc. Snad další bude pro mne zajímavější.

Květinka008
13.02.2018 2 z 5

Hororový příběh bez hlubší myšlenky, béčkový film by z toho byl dobrý. Souhlasím, že postavy nejsou propracované a po slibném rozjezdu se velmi záhy prozradí pointa. Čtenář už jen čeká na konec, který ho ale neuspokojí...

petra4080
09.02.2018 2 z 5

Jedna ze slabších knížek od Barbary, k dočtení jsem se musela nutit. Chybí tam obvyklé očekávání, děj je nadpřirozený až příliš a postavy nejsou příliš propracované. Kromě toho konec nebyl ani konec.

Vojslava
09.12.2017 3 z 5

Na tři hvězdy si kniha sáhla jen tak tak, spíše než thriller jsem to brala skoro jako pohádku v egyptologických kulisách... ale nakonec jsem se závěru (nutno říci, že až ve stylu hodně sytě červené knihovny) dobrala. Nicméně autorka nezpochybnitelně napsala podstatně nosnější příběhy...

LucyFox4
13.11.2017 1 z 5

Spolu s Voláním minulosti, dvě knihy od Woodové, které mě přiměly pochybovat o autorčině genialitě.