Sedlákův soud

Sedlákův soud https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295988/bmid_sedlakuv-soud-N2A-295988.jpg 3 25 8

Kong Knud série

< 3. díl

Na jaře roku 1019 začíná být Halfdan z lenošení v Peterborough otrávený a přijde mu vhod, když král Knut nechá jemu i jeho pánovi Winstonovi vzkázat, že pro ně má další úkol. Tentokrát se mají vypravit do Východní Anglie a vyčmuchat, co se říká o králově pravé ruce jarlovi Thorkelovi. Na cestu se s nimi vydává i Winstonova družka Alfrida. Cesou se spojí se sedlákem Arnulfem a několika jeho sousedy mířícími do Thetfordu, kde panskému soudu hodlají předložit zjevně banální případ znásilnění otrokyně. Krátce po procesu však dojde k vraždě; souvisí to snad se zneužitím mladé otrokyně? A jakou cenu má slovo sedláka oproti slovu mocného théna?... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Plus

En bondes ord , 2011

aNGie5
23.11.2021 5 z 5

Skvělé čtení pro milovníky historických detektivek. Těším se na překlady dalších děl autora, ale od tohoto 3.ho románu z roku 2015 už žádné nejsou.

adam5955
11.07.2020 4 z 5

Velmi dobre se kniha cetla. Ale mam dojem, ze stejne jako u prvnich trech, si na dej za rok nevzpomenu ani nahodou. Presto rozhodne doporucuji precist. MINISPOILER: Nemam rad, kdyz je az prilis okate zadelano na dalsi dil :(

TeaPeter
12.03.2020 3 z 5

Třetí díl byl o něco slabší než předchozí dva. Stále čtivý, ale něco mu chybělo. Možná si autor ne úplně uvědomuje, že tvoří sérii, a proto nedbá na vývoj postav.

Alma-Nacida
27.05.2019 3 z 5

S Halfdanem a Winstonem mám tři díly, tenhle byl poslední a za mě nejnudnější. Co tam kromě natahování knihy dělají postavy, které děj vůbec nerozvíjí jako fešná Brigit? Dočetla jsem, ale další díly si nechám s klidem ujít. Dala bych 2 a půl hvězdy, kdyby to šlo. ;)

Galadwen
05.08.2017 4 z 5

Čtivá, přímočará a docela zábavná oddechovka, ale jak píše Vojslava, vraha na základě nedostatku indicií čtenář neodhalí. Na rozdíl od Křivopřísežníka jsem se neztrácela v množství staroanglických jmen a připadá mi, že se zlepšil i překlad, takže za mne dobrý.

Vojslava
09.05.2016 3 z 5

Ne moc závratná, ale celkem čtivá detektivka... Jen ten fakt, podle kterého bylo možno určit vraha, se tajil až do konce, takže šance na odhalení čtenářem žádná... :-) Ale na víkend dobré čtení.

elizabeth_ba
17.06.2015 3 z 5

Na rozdíl od těsně před touto čtenými hist. detektivkami Juraje Červenáka je zde bez problémů s postavami možné sympatizovat (s Winstonem, Alfidou i Halfdanem), ale zase jsem si zde oproti Červenákovým občas připadala jako v příběhu pro děti, až teda na to, že Halfdan ještě raději než pivo má ženský (kupodivu jako většina mých ostatních oblíbených postav, takže to pro mě rozhodně není na překážku). Nic, ale včetně závěru (který by měl buď překvapit, nebo naopak by nad ním měl čtenář zajásat, jak je perfektně logický), není dokonalého, předchozí díl (Křivopřísežník) považuji rozhodně za zajímavější.

kilometr
22.05.2015 2 z 5

Dost nudný detektivní román.Halfdan si sice získal mé sympatie(oba máme rádi pivo),ale ostatní postavy mě vyloženě nudily a bylo mi dost putna,kdo bude nakonec vrahem.35%.