Sedlákův soud

Na jaře roku 1019 začíná být Halfdan z lenošení v Peterborough otrávený a přijde mu vhod, když král Knut nechá jemu i jeho pánovi Winstonovi vzkázat, že pro ně má další úkol. Tentokrát se mají vypravit do Východní Anglie a vyčmuchat, co se říká o králově pravé ruce jarlovi Thorkelovi. Na cestu se s nimi vydává i Winstonova družka Alfrida. Cesou se spojí se sedlákem Arnulfem a několika jeho sousedy mířícími do Thetfordu, kde panskému soudu hodlají předložit zjevně banální případ znásilnění otrokyně. Krátce po procesu však dojde k vraždě; souvisí to snad se zneužitím mladé otrokyně? A jakou cenu má slovo sedláka oproti slovu mocného théna?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295988/sedlakuv-soud-N2A-295988.jpg 3.317

Kong Knud (3.)

En bondes ord (2011)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Plus

Galadwen
05.08.2017

Čtivá, přímočará a docela zábavná oddechovka, ale jak píše Vojslava, vraha na základě nedostatku indicií čtenář neodhalí. Na rozdíl od Křivopřísežníka jsem se neztrácela v množství staroanglických jmen a připadá mi, že se zlepšil i překlad, takže za mne dobrý.

Vojslava
09.05.2016

Ne moc závratná, ale celkem čtivá detektivka... Jen ten fakt, podle kterého bylo možno určit vraha, se tajil až do konce, takže šance na odhalení čtenářem žádná... :-) Ale na víkend dobré čtení.

elizabeth_ba
17.06.2015

Na rozdíl od těsně před touto čtenými hist. detektivkami Juraje Červenáka je zde bez problémů s postavami možné sympatizovat (s Winstonem, Alfidou i Halfdanem), ale zase jsem si zde oproti Červenákovým občas připadala jako v příběhu pro děti, až teda na to, že Halfdan ještě raději než pivo má ženský (kupodivu jako většina mých ostatních oblíbených postav, takže to pro mě rozhodně není na překážku). Nic, ale včetně závěru (který by měl buď překvapit, nebo naopak by nad ním měl čtenář zajásat, jak je perfektně logický), není dokonalého, předchozí díl (Křivopřísežník) považuji rozhodně za zajímavější.

kilometr
22.05.2015

Dost nudný detektivní román.Halfdan si sice získal mé sympatie(oba máme rádi pivo),ale ostatní postavy mě vyloženě nudily a bylo mi dost putna,kdo bude nakonec vrahem.35%.