Sedlákův soud ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Další díl z pětidílné ságy historických románů ze středověké Anglie Na jaře roku 1019 začíná být Halfdan z lenošní v Peterborough otrávený a přijde mu vhod, když Knut nechá jemu i jeho pánovi Winstonovi vzkázat, že pro ně má další úkol. Tentokrát se mají vypravit do Východní Anglie a vyčmuchat, co se říká o králově pravé ruce, jarlovi Thorkelovi. Na cestu se s nimi vydává i Winsotonova družka Alfilda. Cestou se spojí se sedlákem Arnulfem a několika jeho sousedy mířícími do Thetfordu, kde panskému soudu hodlají předložit zjevně banální případ znásilnění otrokyně. Krátce po soudním procesu však dojde k vraždě; je možné, že by jejím důvodem mohlo být zneužití mladé otrokyně? A jakou cenu má slovo sedláka oproti slovu mocného théna? Winston si promnul bradu. „Takže dotyčný hříšník si nemyslí, že spáchal zločin?“ Sedlák si místo odpovědi jen odfrkl. „A odmítá tě odškodnit?“ Jen my, kdo malíře známe, jsme v jeho hlase slyšeli pohrdání. Opovržení vůči mužům, co peníze upřednostňují před vším ostatním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244078/big_sedlakuv-soud-244078.jpg 3.325
Série:

Kong Knud 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Plus
Originální název:

En bondes ord, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Sedlákův soud

aNGie5
23.11.2021

Skvělé čtení pro milovníky historických detektivek. Těším se na překlady dalších děl autora, ale od tohoto 3.ho románu z roku 2015 už žádné nejsou.

adam5955
11.07.2020

Velmi dobre se kniha cetla. Ale mam dojem, ze stejne jako u prvnich trech, si na dej za rok nevzpomenu ani nahodou. Presto rozhodne doporucuji precist. MINISPOILER: Nemam rad, kdyz je az prilis okate zadelano na dalsi dil :(


TeaPeter
12.03.2020

Třetí díl byl o něco slabší než předchozí dva. Stále čtivý, ale něco mu chybělo. Možná si autor ne úplně uvědomuje, že tvoří sérii, a proto nedbá na vývoj postav.

Alma-Nacida
27.05.2019

S Halfdanem a Winstonem mám tři díly, tenhle byl poslední a za mě nejnudnější. Co tam kromě natahování knihy dělají postavy, které děj vůbec nerozvíjí jako fešná Brigit? Dočetla jsem, ale další díly si nechám s klidem ujít. Dala bych 2 a půl hvězdy, kdyby to šlo. ;)

Galadwen
05.08.2017

Čtivá, přímočará a docela zábavná oddechovka, ale jak píše Vojslava, vraha na základě nedostatku indicií čtenář neodhalí. Na rozdíl od Křivopřísežníka jsem se neztrácela v množství staroanglických jmen a připadá mi, že se zlepšil i překlad, takže za mne dobrý.

Vojslava
09.05.2016

Ne moc závratná, ale celkem čtivá detektivka... Jen ten fakt, podle kterého bylo možno určit vraha, se tajil až do konce, takže šance na odhalení čtenářem žádná... :-) Ale na víkend dobré čtení.

elizabeth_ba
17.06.2015

Na rozdíl od těsně před touto čtenými hist. detektivkami Juraje Červenáka je zde bez problémů s postavami možné sympatizovat (s Winstonem, Alfidou i Halfdanem), ale zase jsem si zde oproti Červenákovým občas připadala jako v příběhu pro děti, až teda na to, že Halfdan ještě raději než pivo má ženský (kupodivu jako většina mých ostatních oblíbených postav, takže to pro mě rozhodně není na překážku). Nic, ale včetně závěru (který by měl buď překvapit, nebo naopak by nad ním měl čtenář zajásat, jak je perfektně logický), není dokonalého, předchozí díl (Křivopřísežník) považuji rozhodně za zajímavější.

kilometr
22.05.2015

Dost nudný detektivní román.Halfdan si sice získal mé sympatie(oba máme rádi pivo),ale ostatní postavy mě vyloženě nudily a bylo mi dost putna,kdo bude nakonec vrahem.35%.