Šediváček

Šediváček https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271558/mid_sedivacek-gZN-271558.jpg 5 6 2

haki34
haki34
08.12.2021 3 z 5

taková milá knížka o zvířecím světě - očima králíka Šediváčka. Nechybí přírodní poezie, není nouze o dramatické situace - povodeň, setkání s liškou či myslivci..ale k vyššímu hodnocení mi tam cosi chybělo. Celkově, jak v poezii, tak v obsahu. Příběh i končí tak nějak uprostřed věty, kdy se Šediváčkovi podaří jeden z jeho úprků..sice knížečka nabízela ještě více potenciálu, na druhou stranu - život divokého králíka zas tolik možností kam zamířit s příběhem neposkytuje. Dokonce jsem čekala završení koloběhu i založením rodiny a nějakého malého Šediváčka II, ale ani k tomuto jsme se nějak nedostali. Takže - určitě dobré, ale víc nemůžu s čistým svědomím dát. Zhodnoťte sami. Třeba jsem jen velmi náročný čtenář ;)

zelena_zabicka
zelena_zabicka
08.12.2018 5 z 5

Nesmírně milá knížka, krásně ilustrovaná. Příběhy divokého králíka - napínavé, dojemné, ale nikdy ne přehnané. Není to nic vyhroceně dramatického, autor skvěle vystihl to, jak divoká zvířata žijí - vše se točí kolem hledání potravy, úkrytu, útěky před nebezpečím. Navíc se člověk doví i mnoho o tom, jak žijí i jiná zvířata v lese.

příroda zvířata, fauna divočina

Miloš Vysocký