Šedík a Bubi

Šedík a Bubi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362637/mid_sedik-a-bubi-5t7-362637.png 5 104 25

Šedík je nejmladší ze tří koťat, a všichni ho odstrkují. Když navíc máma Míla jednoho dne nečekaně odejde, musí si Šedík hledat vlastní pelíšek. Najde ho na půdě a spolu s ním i novou kamarádku – rok ztracenou čepici Bubi, kterou nikdo nehledá. Zažije s ní spoustu krásných dobrodružství. A nakonec se musí rozhodnout – seznámí Bubi s holčičkou, která potřebuje čepici, a vzdá se kamarádky, ale za cenu, že Bubi zase bude šťastná? Jak všechno s Šedíkem a Bubi dopadne? Samozřejmě, že dobře! Tato kniha je svým obsahem i zpracováním šitá na míru začínajícím čtenářům a díky speciálnímu typu písma usnadňuje čtení těm, kdo se potýkají s dyslexií.... celý text

Katania
07.05.2023 5 z 5

Naše malá jí miluje! Úžasná kniha, doporučuji!

harena
24.03.2023 5 z 5

Knížku jsme četly na střídačku s 7 a 8 letou vnučkou a moc jsme se při čtení nasmály. Vtipné, malinko napínavé povídání proložené krásnými obrázky. Knížka patří mezi perlorodky a je opravdu povedená i mně se moc líbila.

poetree
26.01.2023 5 z 5

Knížka je velmi povedená, moc se líbí mně i dětem (syn četl i sám), ale vážně mi nesedl důvod odchodu Šedíkovy maminky.

tatjana1737
22.01.2023 5 z 5

Dala jsem na doporučení spolužaček a koupila tuhle knížku pod stromeček synovi (2. třída). Podle anotace by mi to samotné přišlo jako blbost, ale holky na to - nezávisle na sobě - pěly chválu a zpětně mohu potvrdit. Přečetli jsme ještě na Štědrý den spolu (četla jsem já), následující dny si syn několikrát knihu přečetl sám (doufám, že mu to čtení zůstane!) a dokonce byl tak namotivovaný, že vyplnil čtenářský list (z publikace Zakousněte se do knihy).

Kniha je moc hezky graficky udělaná, a nemluvím jen o tom, že slova mají barevně odlišené slabiky, takže se dobře čtou i dyslektikům nebo slabším čtenářům. Ilustrace jsou obrovskou přidanou hodnotou, doplňují text, někdy je stránka udělaná komiksovou formou, plus obrázky jsou opravdu moc hezké. (Od autorky jsme včera přečetli Chrochtíka a Kvíkalku, kde mne obrázky osobně moc nebraly, i když dceři se líbily).

Přestože je příběh poměrně jednoduchý, syna to fakt chytilo (a to už jsem si myslela, že je to starý cynik, běžně s námi kouká na Harryho Pottera, Avengery apod.) a knihu si spontánně vzal i do čekárny k doktorce. Doporučuji všema deseti a dávám plných 5 hvězd.

Štěpinambura
31.01.2022 5 z 5

Milé počtení pro začinající školáky.

lucakuca
25.10.2021 5 z 5

Pojďte se nudit!!!! S touhle knížkou? Brnkačka!!!!
Skvělé! Na první čtení jak dělané, úžasný nápad - frázování.
O čem, že to je?
Když je šťastná kamarádka, já jsem šťastný taky. :-)

RaptoR
10.10.2021 5 z 5

Tohle je fakt paráda. Skvělé frázování, jednoduché věty a propojení s komiksem prostě nutí děti, aby to zkoušely sami přečíst. Takových knížek chci víc!

kocka3
01.06.2021 5 z 5

Úžasná kniha pro děti.

Anaelka
26.01.2021 5 z 5

..tuto knihu si zamilujete....děti i rodiče :-)

deny_ba
21.01.2021 4 z 5

Tady se nám vyplatilo přísloví - "Kdo si počká, ten se dočká!" Začátek knihy nás totiž neohromil, proto nám trvalo, než jsme knihu zase vzaly s dcerou do rukou a dočetly.

Po pár stránkách nás ale začala bavit. Je moc hezky napsaná, obsahuje krátké úryvky, nakreslené ilustrace a spoustu citoslovcí pro oživení čteného textu.

Tato kniha bude ideálním začátkem, až se děti budou učit číst. Je mimo jiné psaná tak, aby písmenka nesplývala a děti neunavila.

Kobzíci
20.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha, nádherné, jednoduché ilustrace, z kterých i nečtenář snadno pochopí děj. Samotný děj je pro děti velmi poutavý a příjemně plyne...kéž by bylo více takových dětských knih i co se týká stylu písma, který je dětem vhodně přizpůsoben.

Shui-Xian
12.08.2020 5 z 5

Řekla jsem si, že nemůžu dětem pořád předkládat to, na čem jsem vyrůstala já (nebo dokonce prarodiče) a dala jsem se zlákat sympatickou obálkou. Trefa do černého.
Šedíka u nás čteme/prohlížíme pořád. To, v čem je knížka příhodná pro dyslektiky, oceňují i ti, kteří zatím třeba písmenka jen zkouší. Proložení textu obrázkovými stripy a oživení bublinovými hláškami je poutavé. A snaha o jednoduchý (málo-slabičný) text není v tomhle případě vůbec na škodu, protože mu neubírá na nápaditosti. Naopak, obraty typu "šupl na gauč" mi přijdou mnohdy mimořádně svěží a výstižné.
Grafická stránka vyžaduje vlastní pochvalný komentář: povedla se také a to, že nehraje všemi barvami nebo důslednou detailností, je jen doklad toho, že minimalismus může i ve své jednoduchosti zahrát na velký efekt.
Toliko k chvále, ale neodpustím si poznámku, že děti by se měly od podobně jednoduchých příběhů odpíchnout k těm složitějším a postupně si zvykat na náročnější text. Tedy Šedíka pro školkaře a prvňáčky ano, ale pro starší už to chce větší výzvu...

Madlenkačte
08.11.2019 5 z 5

Nejlepší knížka pro začínající čtenáře. Moje dcera, ač vůbec nic nechce číst, tak jí přečetla a moc se jí líbila.

broskev28
14.09.2019 5 z 5

Další z výborných knížek pro začínající čtenáře, nebo pro ty, kteří čtení neradi, kterým něco - dyslexie například - ve čtení brání. Na obrázku knihy (vedle anotace tady na databázi) chybí text, který máme na titulní straně my v naší knihovně: Čtení i pro nečtenáře!
A tak jsem si zkusila představit, že neumím číst, nedokážu si příběh Šedíka a Bubi přečíst a snažím se mu porozumět jen podle obrázků. Potom jsem své poznatky konfrontovala s textem a byla jsem mile překvapená. Možná jsem nedomyslela vše, ale hlavní linka příběhu je zcela zřejmá; obrázky jsou totiž úžasné a zavedou vás ještě dál, než samotný text.
Proto mě velmi překvapilo, když mi maminka druháka, který pravidelně chodí do naší knihovny, a s mamkou hledají už od 1.třídy knihy odpovídající jeho věku a schopnostem, sdělila, že paní učitelka nesouhlasí s četbou takových "primitivních" knížek. Ona vyžaduje knihu pro opravdové čtenáře . . .
Jsem ráda, že k nám do knihovny paní učitelka nechodí. A knížku velmi doporučuju právě všem malým čtenářům, ale klidně i jejich rodičům a učitelkám.

Efča59
29.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh o kocourkovi Šedíkovi, který si našel po odchodu maminky kamarádku čepičku Buby. Další kniha s úžasnými ilustracemi, kterou s Lucinkou milujeme, stejně jako ostatní knihy Ester Staré.

lenkaBajza
20.10.2018 4 z 5

Knihu s tak nádhernými ilustracemi a grafickou podobou jsem dlouho (či dokonce vůbec) neviděla. Opravdu nádhera, děti z toho musí být nadšené ještě víc než já:D
Text má velká písmena, barevně (však nenápadně) rozlišené slabiky - pro začínající čtenáře vážně super!
Bohužel se musím ztotožnit s názorem JessieEX, že děj příběhu dost pokulhává, zápletka velice slabá (nevím, třeba je to pro začínající čtenáře lepší, že se soustředí na text a ne tolik na obsah?!). Uvítala bych propracovanější děj. Mám i typ - Kde sakra byla ta Míla?:D N azápletku mohlo být zadělané už na čtvrté straně, škoda že to autoři nepropracovali:)
Obsahové zpracování 3 hvězdičky, grafické zpracování minimálně 5hvězdiček:) Super:)

Lucissia
18.10.2018 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek, jaké jsem předčítala. Nápaditá, veselá, hraje si se slovíčky. Synové se neuvěřitelně na čtení těšili a i ten mladší pozorně poslouchal. A i já jsem si čtení užívala jako malá. Myslím, že tak jako se mně vryla do paměti Zimní knížka pro Lucinku, moji ogaři budou vzpomínat zas na Šedíka. Protože to vypadá, že zítra si dáme repete a nebude zdaleka poslední. :-)
Tahle knížka se prostě manželům Starým neskutečně povedla.

5tužka
07.09.2018 5 z 5

Boží knížka, děti se hádaly, kdo ji bude číst dřív. Navíc doplněna moc krásnými obrázky. Doporučuji všem!!!

JessieEx
17.08.2018 3 z 5

Šedík a Bubi je graficky krásně zpracovaná dětská kniha. Stylisticky i obsahově je udělaná pro začínající čtenáře ale i dyslektiky. Proto třeba mě obsahem příliš nezaujala, je taková...o ničem. Nicméně fandím paní Staré, která myslí i na tyto děti, přece jen, je to její povolaní, jakožto pedagožky a logopedky. A obdivuju ji i jejího manžela za tento skvělý nápad, povedenou grafiku a krásné ilustrace. Mimochodem, věděli jste, že existuje písmo Dyslexiefont?

bibi.r
09.07.2018 5 z 5

Ester Stará je prostě skvělá spisovatelka a já na ni musím pět jen samé ódy.
Šedík a Bubi je nádherný příběh o přátelství. Milý, něžný, vtipný i dobrodružný.
Knížka vhodná ke společnému čtení i jako první samostatné čtení. Navíc je napsaná speciálním typem písma vhodným i pro malé (i větší) dyslektiky.