Sedem manželov Evelyn Hugovej

Sedem manželov Evelyn Hugovej https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420942/bmid_sedem-manzelov-evelyn-hugovej-P2r-420942.jpg 4 1724 402

Starnúca hollywoodská hviezda Evelyn Hugo, ktorá už roky žije v ústraní, sa konečne rozhodla prezradiť celú pravdu o svojom nevšednom a škandalóznom živote. Za autorku svojej biografie si vyberie neskúsenú reportérku Monique Grantovú, čím zaskočí nielen jej kolegov, ale najmä samu Monique. Prečo práve ona? Prečo teraz? Evelinine dôvody síce nepozná, no jej vlastná kariéra už nejaký čas stagnuje, takže sa rozhodne túto príležitosť využiť a vyťažiť z nej čo najviac. Keď dorazí do herečkinho luxusného bytu na Manhattane, Evelyn jej rozpovie svoj životný príbeh: od jej začiatkov v Los Angeles v päťdesiatych rokoch cez jej sedem manželstiev až po jej rozhodnutie odísť zo šoubiznusu v osemdesiatych rokoch. Evelinino rozprávanie odhalí jej nemilosrdnú ambicióznosť, nečakané priateľstvá a veľkú zakázanú lásku...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

momo01
02.03.2024 3 z 5

Tři hvězdičky za čistý výplach mozku, který je ale někdy taky potřeba. Četla se mi dobře, ale prostě vím, že je to ten typ knihy, který si za chvíli nebudu pamatovat.

Mathiola8
01.03.2024 4 z 5

Jo nakonec se mi to líbilo. Bavilo mě to odhalení, ta upřímnost, opravdu jsem ji z knihy cítila.

bookcase
29.02.2024 4 z 5

Posloucháno jako audio, paní Zawadská je top a dala tomu to správné kouzlo a kus Evelyniny osobnosti. Příběh se mi líbil, taky jsem měla nutkání hledat si info o hlavní hrdince na netu, stejně jako o jejích filmech, natolik je to sugestivní.

Evaho73
26.02.2024 3 z 5

Dobrý román, ktorý nás prevádza svetom filmovej slávy, lásky a tajomstiev, ale... nie je to majstrovské literárne dielo.
Najväčší problém som mala s postavou Evelyn Hugo, ktorá je kombináciou Marilyn Monroe a Elizabeth Taylor, čo jej príliš nepridáva na originalite. Nesadol mi ani zdĺhavý a melodramatický literárny štýl autorky s predvídateľnými dejovými zvratmi. Niektoré témy v knihe sú ťažké alebo kontroverzné, ale autorke sa ich nepodarilo spracovať tak, aby nepôsobili prvoplánovo a povrchne.
Román nakoniec nesplnil moje očakávania, ktoré som mala na základe množstvu kladných ohlasov.

Anniee
26.02.2024 5 z 5

O knize jsem dopředu téměř nic nevěděla a jsem za to ráda - překvapovala mě každou stranou. Na začátku jsem si říkala, že mě to moc nebaví, že to není úplně moje téma a Evelyn mi leze krkem. No a pak jsem najednou otáčela poslední stránku se slzama v očích a obrovským pochopením pro ni, i když ne vše se dalo chápat. Z celého příběhu ve mně nejvíce zůstalo to znechucení z hollywoodského pozlátka a naopak ten hřejivej pocit z ryzího přátelství Evelyn a Harryho. Parádní kniha.

Terie
26.02.2024 5 z 5

Teda... páni, to bylo něco. Četlo se to úplně samo. Šílená jízda Hollywoodem se ženou, která se s ničím nemaže. Ani nevím, jak jsem se tak rychle ocitla na konci, ale fakt jsem si to užila. Ve čtečce na mě čeká Malibu v plamenech, tak uvidíme, jestli TJR udrží laťku stejně vysoko.

betička
26.02.2024 5 z 5

Líbil se mi náhled do Hollywoodu 50. - 80.let ... jak opravdu platí není všechno zlato co se třpytí a tím pozlátkem se skrývají mnohdy docela temné, smutné, osamocené životy a příběhy.
Množství manželů mě neunavovalo, to muselo spíše Evelyn :-) a závěrečné vysvětlení proč si vybrala k převyprávění svého životního příběhu právě Monique, bylo pro mě zajímavým vyústěním.

xxbarbarelaxx
24.02.2024 3 z 5

Já vám nevím, všichni jsou z této knihy usnesení. Za mě nebyla úplně tak skvělá. Ke čtení jsem se musela i celkem nutit. Konec byl za mě úplně mimo. Překombinovaný. Zbytečně mnoho manželů a chování Evelyn (byť to mělo být prostě o ní) mi ve většině případů lezlo krkem.

Kanimůra2
22.02.2024 4 z 5

Já jsem knihu přečetla rychle a byla jsem spokojená. Čtivá.
I přesto si myslím, že 5 manželů by stačilo. Ale konec mi přišel originální, překvapivý. Zkusím i další knihy

Pajulk
22.02.2024 4 z 5

Příběh Evelyn byl zajímavý. Ukázka, že jak se prezentujeme světu, nemusí být vůbec pravda.
Konec mě zklamal. Bylo toho už moc. Moc překombinované. Osobně by mi stačilo, kdyby to ukončili po Evelyným vyprávění.

Lupis
17.02.2024 3 z 5

Prvni polovina knihy byla uzasna a velmi ctiva! Ta druha a konec uz tak skvely nebyl. 5 manzelu by za me uplne stacilo. I presto knihu doporucuji. Cekala jsem vsak vic.

Alma5
17.02.2024 3 z 5

Myslím že toto je ideální kniha na na dovolenou. Ani dlouhá, ani krátká, čtivá, o vztazích, ale ne červená knihovna, nečekaný konec. Mínusem bylo, že většina postav mi byla poněkud nesympatická.

Devorah
16.02.2024 3 z 5

Kniha dočtena a já cítím mírné zklamání. Připadám si jako podvedená manželka.
Začátek příběhu je slušný a rozjíždí se dobře. Ačkoliv hlavní hrdinka, hollywoodská herečka Evelyn není příjemnou postavou, její životní příběh je podán tak čtivě, že čtenář na tento fakt na chvíli zapomene.
Chronologicky spolu s ní a mladou novinářkou prožijeme všechna její manželství, životní prohry, bolest a špínu, která k filmovému průmyslu prostě patří.
Až sem to bylo dobré. Samotné odhalení, respektive důvod, proč Evelyn toužila vyprávět svůj příběh neznámé mladé novinářce mne zklamal a nijak nepřesvedčil. Možná špatné načasování, možná chyběl opravdový wow efekt,nebo to byla z mé strany již únava z množství sňatků ze stále toho stejného důvodu - a to zakrýt před světem pravou lásku.
Shrnuto a podtrženo, po fakt slibném rozjezdu to zhruba od poloviny knihy začíná drhnout a ke konci autorce dochází dech - ostatně mne také. Bohužel však zklamáním a vyčerpáním.

Alaglesia
15.02.2024 5 z 5

Ačkoliv se jedná o fiktivní postavu, její příběh působil velmi reálně. Po dlouhé době kniha, která mě naprosto vtáhla do děje, vyvolala ve mně celou škálu emocí a nemám jí co vytknout. Příběh krásně plynul, líbily se mi odkazy na novinové články, které příběh dokreslily nebo ukázaly, jak celou věc vnímala veřejnost. Ať byla Evelyn jaká byla, myslím, že každému, kdo si přečte její příběh, se vryje pod kůži a je jen škoda, že si nemůžeme pustit žádný její film.

Butterfly340
13.02.2024 4 z 5

Po přečtení mám pocit, že nějaká Evelyn Hugo opravdu existuje a mám strašnou chuť podívat se na její filmy xd

Příběh je velmi realistický, ostatně, autorka je na to expert. Četla jsem od ní již Malibu v plamenech, které též působí velmi autenticky. A právě kvůli téhle knize zde nedávám plný počet hvězd. Protože když to porovnám s Malibu, to mě úplně uchvátilo. Sedm manželů Evelyn Hugo sice bylo skvělé, ale něco mi tam prostě chybělo. Možná atmosféra, možná pomalý začátek, nevím.

Přiznám se, že části s Monique mě nebavily a byly pro mě spíše utrpením. Monique byla taková typická třicítka, která se právě rozvádí a moc jí to nejde v práci. Do toho ten její komplex z toho, že jí umřel otec. Meh.
A vlastně ani to "překvapení" na konci můj dojem z téhle části knihy nevylepšilo, protože jsem to čekala.

Ale zbytek byl perfektní. Líbil se mi vývoj postavy Evelyn, která se z povrchní holky mění v ženu, která zná své hodnoty. Kromě ní je zajímavé sledovat i to, jak se mění doba.

Ano, knihu jsem si užila, ale vím, že dlouho mi v paměti nezůstane.

Monačte
12.02.2024 5 z 5

Tahle kniha má jedno velké mínus - Evelyn Hugo nenajdete na wikipedii. Ani se nemůžete podívat na žádný z jejích filmů, které jsou zde zmiňovány. Je to totiž fiktivní postava, jakkoliv je těžké tomu uvěřit. Věděla jsem to už před tím, než jsem knihu otevřela, ale i tak mi ruka cukala pokaždé, když se na scénu dostal nějaký nový manžel. I tak mě ale historky stárnoucí hollywoodské hvězdy neskutečně bavily a knížku jsem přečetla během pár večerů. Autorka dokázala vše popsat neskutečně uvěřitelně, až jsem měla pocit, že já sama trávím dny posloucháním vyprávění Evelyn Hugo. Finální zápletka byla už trochu navíc a za mě zbytečná, ale chápu, že bez ní by tam nebylo to napětí (i když od jistého momentu už zkušenější čtenář tuší, jak to bude) Mimochodem - pokud se vám líbila tahle kniha a štvalo vás, že Evelyn není skutečná - přečtěte si S láskou Pamela. Tam najdete skutečnou Evelyn, i když mladší a se jménem Pamela Anderson. Skoro i ten počet manželů sedí...

Carol1122
11.02.2024 5 z 5

Mohu dát 10* z 5? Nebo i více? Není to obvykle žánr, který vyhledávám, o to více stále nechápu, jak mě ta kniha okouzlila. Myslím, že mám novou favoritku. Vlastně mě okouzlila od prvního písmenka, až po to poslední. Ten příběh mě chytl tak za srdce, že jsem se vůbec od něj nemohla odtrhnout, a to doslova. Ačkoliv občas čtu v některých částech rychleji a popisy obvykle přelítnu očima, tady jsem si vychutnávala každé slovo. Byla to balada pro oči a fantazii. Usmívala jsem se jak měsíček na hnoji a to doslova. A čím mě příběh uhranul? Vykreslenou osobností hlavní postavy, která očarovala nejen všechny postavy a společnost v knize, ale i samotného čtenáře. Nenucené vyprávění, plynulý děj, nenucená a velmi překvapivá zápletku. V podstatě se takové kinder vajíčko skrývalo na každé stránce a o to víc jsem to milovala. Zažili jste někdy takový pocit, že jste nevěděli, co si počít se životem po dočtení knihy? Tak ten mám teď já. A ta kniha stojí za všechno.

zamilov.do.knih
08.02.2024 5 z 5

4,5/5

četla jsem v angličtině, recenzi jsem psala taky v angličtině, jsem líná to přeložit, pardon ;D
to be honest, firstly i was disappointed. i heard that this book is absolutly perfect everywhere, i read just possitive reviews, this book was just all around me. i saw people crying while reading it, being stunned and speachless. but i wasn't. i just started and finished reading and than was like: "hmm yeah and why does everyone love it?"
but now, a few months later, i still think about it. evelyn is still in my mind and i still don't know if i love her or hate her. but i feel that the truth is i kinda admire her. how many things she was willing to sacrifice just for her happiness and love. how hard her life was. how hard the women's lifes were at all that time. and the book is in my head too. how feminist it was. how many important messages are inside it. i just... don't know why i didn't like it at the firts time. because this is truly a masterpiece. and every woman should read it. or no, everyone! should read it. because everyone should know how hard it's to hide love. and how beautiful it's to love. so why on earth are some people that jerks to forbid it?!
i'm not giving it full marks because i'm still teeny-tiny disappointed for it didn't make me cry. but god it was good. so good.

Hella
07.02.2024 2 z 5

U mě se žádné nadšení nekoná. Nesympatičtější postavu aby pohledal. Ani sebemíň mi k srdci nepřirostla. Samé manipulace, sobectví, prospěchářství, maxi-egoismus, přesvědčení o vlastní nadřazenosti. Možná kdyby byla kniha kratší a svižnější, byla bych trochu smířlivější. Takhle jsem se chvílemi přistihovala, že se nudím a příběh se vleče.

123.Iveetka
03.02.2024 3 z 5

Moc nevím, jak knihu vlastně hodnotit, mám z ní smíšené pocity. Popravdě mě to obsahově moc nebavilo, zajímavé ale byly techniky manipulace, jak vyzrát nad novináři apod. Některé postavy byly sympatické, jiné docela otravné. Celkově na mě kniha působila spíše smutně a bylo to dlouhé, ale zajímalo mě, jak přes ty všechny své peripetie Evelyn dopadne a proč potřebovala právě Monique.