Sedem dní, ktoré rozdeľujú svet: Vznik vesmíru podľa knihy Genezis a modernej vedy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468746/bmid_7-dni-ktore-rozdeluju-svet-psX-468746.jpg 4 4 2

Je vedou odhadovaný vek Zeme v rozpore s Bibliou? Platí, že po prijatí Kopernikovho heliocentrizmu zvíťazila veda nad vierou? Ako si vysvetliť prvých sedem biblických dní? Čo sú prednosti a čo nedostatky evolučnej teórie? Oxfordský profesor John C. Lennox vysvetľuje, že náboženstvo a veda pri správnom prístupe nie sú v rozpore, ale vzájomne sa obohacujú. Čitateľov prevádza prvou kapitolou knihy Genezis a ukazuje, že aj po tisíckach rokov ide o hlboké a moderné dielo.... celý text

Náboženství , Historie , Věda

Vydáno: , Postoj Media

Seven days that divide the world: The Beginning according to Genesis and science , 2011

MarkCarter
MarkCarter
15.01.2023 3 z 5

Z môjho pohľadu rozporuplná kniha. Na veľa miestach obsahuje zaujímavé pasáže, ktoré nútia sa zamyslieť a možno aj zmeniť pohľad na svet. Zároveň, veľa krát mi to príde ako ohýbanie textu Genesis, aby to dávalo zmysel.

Totus
Totus
27.11.2021 4 z 5

"Země nemusí být ve středu fyzického vesmíru, aby byla středem Boží pozornosti." Bůh stvořil vesmír pro člověka - je vrcholem stvoření. Není produktem slepých neřízených procesů. Je na něm něco výjimečné...

Knihu jsme si rád přečetl, protože si myslím, že John Lennox je osobnost, která se snaží budovat mosty tam, kde by je jiní zbořily. Ukazuje na skutečnost, že biblická verze stvoření není v rozporu s vědeckým výzkumem, ale naopak lze nejít mnoho paralel. Kniha se čte samozřejmě obtížněji, protože nemáme český překlad a zřídka obsahuje náročnější pasáže, byť je napsána stylem určeným široké veřejnosti a obsahuje přínosný a ucelený pohled na dané téma.

věda a víra Genesis (První kniha Mojžíšova) stvoření světa

John C. Lennox
severoirská, 1943
2021  80%Sedem dní, ktoré rozdeľujú svet: Vznik vesmíru podľa knihy Genezis a modernej vedy
2019  60%Boh a Stephen Hawking. Kto to teda naplánoval?
2020  88%Kde je Boh vo svete koronavírusu?
2019  0%Neboj se být solí a světlem, i když to něco stojí
2020  %Křesťanství – opium, nebo pravda?

Kniha Sedem dní, ktoré rozdeľujú svet: Vznik vesmíru podľa knihy Genezis a modernej vedy je v