Šedá, bílá, modrá

od:


KoupitKoupit eknihu

Prvotina nizozemské autorky se kterou získala AKO Literature Prize.
Hádankovitý román je rozdělen do čtyř částí, z nichž každá se otvírá probuzením jednoho z protagonistů: Erika, Roberta, Magdy a Nellie. Příběh začíná vraždou Magdy, jíž se dopustil její muž Robert a kterou odhalil její milenec Erik.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33534/seda-bila-modra-MqW-33534.PNG 4.114
Orig. název:

Eerst grijs, dan wit, dan blauw (1991)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Hanka_Bohmova
20.08.2018

Titulní barvy jsou studené a tohle vyprávění je taky pěkně studené. Studené vyprávění o lidech uzavřených v sobě, neschopných navazovat skutečné vztahy. O lidech, kteří když jsou přesvědčeni, že mají právo na blízkost druhého, snaží se jí dosáhnout i násilím (Nellie a Gaby, Robert a Magda).
Magda se svou vřelostí a vcítěním je nesrovnatelně živější a sympatičtější než zbytek čtveřice. Číst její část knihy bylo milé i přesto, že mě samotnou ani v nejmenším neláká usínat na klíně neznámým pánům či následovat svůj vnitřní hlas hlava nehlava. Ale Magdina rozvrkočenost se zdá být mnohem zdravější než spořádanost jejího manžela a přátel.

MichelleS
13.11.2016

Jedna z knih, která čtenáři nenabízí lehce dostupnou, přímočarou a jednoznačnou myšlenku, příběh, zábavu. Všechny zážitky si musíme poctivě odpracovat, poprat se s osobitým stylem, kdy se střídá vyprávění v první, druhé i třetí osobě, děj skáče v čase tam a zpět, z kontinentu na kontinent.

Autor a jeho další knihy

Margriet de Moor

Margriet de Moor
nizozemská, 1941

Uživatelé mají knihu

v Přečtených15x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst3x
v dalších seznamech1x