Modré z nebe

Modré z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41478/mid_modre-z-nebe-8f0-41478.jpg 4 110 16

Second Opportunities série

Ženský román sleduje peripetie komplikovaného vztahu dvou mladých lidí rozdílného společenského původu. V roce 1978 se v chicagském exkluzivním klubu náhodně setkává osmnáctiletá Meredith Bancroftová, jediná dcera a dědička prezidenta akciové společnosti, vlastnící proslulý obchodní dům, a o osm let starší Matt Farrell, syn chudého farmáře, který sice vystudoval ekonomii na vysoké škole, ale zatím si vydělává jako slévač a automechanik. Přísně vychovaná citlivá dívka, vyrůstající po rozvodu rodičů jen s autoritativním otcem, se poprvé vzepře jeho vůli, když se kvůli nechtěnému těhotenství narychlo provdá za ctižádostivého mladíka, který musí dodržet pracovní smlouvu a odlétá do Venezuely na ropná naleziště. Po dívčině samovolném potratu se rozezlenému otci podaří manipulací a intrikami dvojici rozdělit a jejich krátké manželství končí rozvodem. Po jedenácti letech se Matt, bohatý a úspěšný podnikatel, a Meredith, sebejistá a elegantní žena, opět setkávají. Teprve nyní se dozvídají pravdu o minulých událostech a po překonání pocitů křivdy, zklamání, nedůvěry i žárlivosti k sobě opět hledají cestu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Paradise , 1991

Ála1968
25.08.2023 4 z 5

Moc hezký příběh,ale na mě i moc rozsáhlý.To popisování obchodů mohlo být kratší,přesto to bylo krásné,jako vše od této autorky

Marci_Vaj
17.03.2022 4 z 5

Ale jo, bylo to pěkné, i když trochu zdlouhavé a trochu mimo
‘střední vrstvu’. Asi mám raději něco trochu jiného, ale 4 * zasloužené :)

barb_B
17.03.2021 5 z 5

Krásné, dokonalé...

Evaho73
29.11.2020 3 z 5

Nezdielam všeobecné nadšenie. Na môj vkus mal príbeh miestami až príliš stagnujúci dej a ja som sa veľmi často pri čítaní nudila a nutila sa knihu dočítať...
To asi nie je smerom k celkovej kvalite dobrý signál.

happy19
07.03.2020 5 z 5

Povinná četba pro každou romantickou duši!
Naprosto legendární příběh..:-*..
Prostě dokonalost!,-)

RendyaDav
12.01.2020 3 z 5

Kniha se mi četla dobře , taková pohodovka...

TaLu
06.01.2020 4 z 5

Tentokráte paní spisovatelka svou knihou potěšila romantiky, já osobně mám raději knihy, kde je mimo romantickou linku ještě detektivní zápletka, takže jsem četla poměrně dlouho. O svátcích si říkám, že přečtu více knih a vždy to dopadne stejně- mám na čtení ještě méně času, než ve dnech pracovních. Ale to nevadí, blízcí lidé jsou více, než hrdinové knih. Ale když už nějaká ta chvíle zbyla, tak hlavní dvojice v tomto příběhu byla sympatická, dozvěděla jsem se dost zajímavých informací o jejich práci, a nakonec se dočkala i napětí a dobrodružství. Byli mladí , život jim přinesl spousty překážek, které je rozdělily aby po letech zjistili, že on je osudový muž a ona osudová žena. Co víc si v příjemné atmosféře vánočních svátků přát ? Romantikům určitě doporučuji.

petraj30
08.08.2019 5 z 5

Krásné, opět velmi netradiční. Jen mi trochu vadilo, že Meredith tak rychle otci odpustila, já bych dala výpověď už v polovině příběhu

LilianaFalcon
15.10.2017 5 z 5

Autorky klasika... nezkazena panna a pracovity nicema, co se zamiluje. Pak zasahne kruty osud a intriky, hrdinove se zacnou nenavidet a pak si k sobe opet hledaji cestu.
Jako vzdy to bylo proste nadherne, jen tech hluchych mist, ktera by bylo lepsi seskrtat, tam tentokrat bylo vic nez obvykle.
V ramci zanru 5 hvezdicek, mezi autorcinymi dily 3-4 hvezdicky.

havrmoni
08.03.2015 4 z 5

Kdyby byla poloviční bez těch obchodních řečí a zbytečných dialogů s lidma,který jen tak ,,prošli kolem",byl by to hezký romantický příběh. I jsem se zasmála tu a tam,přesto všechno doporučuji,protože ty řeči okolo vadí možná jen mě :-).

munka
04.10.2014 5 z 5

Veľmi pekná kniha, láska, napätie. Doporučujem.

dyger
03.09.2014 5 z 5

kniha se mi četla moc dobře, šla jedním dechem a skončila pro mě nečekaně, doporučuji :-D

mariva
06.05.2014 5 z 5

Po knize jsem sahala trochu váhavě kvůli její tloušťce, ale okamžitě mě vtáhla do děje a četla jsem ji jedním dechem. Jde o oddechovou četbu, ale je napsána tak poutavě, že téměř 700 stránek uteče rychleji, než by čtenář čekal. Jen jsem litovala, že ji kvůli velikosti nemůžu mít pořád u sebe, abych mohla číst každou volnou chvilku. Ale v závěru už jsem nevydržela a bez ohledu na velikost putovala do kabelky. Výborně jsem se pobavila!

inule
25.06.2013 5 z 5

Pravda, začátek trochu zbytečně rozcouraný, ale s počtem přečtených stran se děj stává zajímavějším a napínavějším.

enyr
31.03.2013 5 z 5

Až na to cca 50ti stránkové hluché místo, kde se popisovaly obchody a já umírala touhou dozvědět se něco víc o hlavních hrdinech to byla skvělá knížka.

zuza264
16.12.2012 5 z 5

Pěkně napsaná kniha. Moc se mi líbila.

Judith McNaught
americká, 1944