Sebranka

Sebranka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161924/bmid_sebranka-OEL-161924.png 5 269 65

Sedmiletý klučina, který není schopen mluvit, pokud do toho nepočítáme nekonečné opakování předpovědi počasí a echolalické odpovědi… Roztomilá holčička, kterou její biologičtí rodiče týrali, a proto má poškozený mozek a nedokáže číst… Desetiletý „drsňák“, který na vlastní oči viděl, jak jeho nevlastní matka zabila jeho otce, a který putuje od jedněch pěstounů k druhým… A nakonec plachá dvanáctiletá dívka, která do speciální třídy přišla z katolické školy. Co je její problém? Je těhotná. Čtyři děti, z nichž každé si už stihlo prožít svoje, se sejdou v jedné třídě, aby se společně učily nejen číst a počítat, ale také překonat své problémy, nebo se s nimi „jenom“ vyrovnat. Dílčí úspěchy i neúspěchy, drobné radosti, ale také neshody a dohadování jsou v téhle třídě na denním pořádku. Co se mohou v takové třídě naučit? Třeba to, že si mohou vzájemně pomáhat a brát ohledy na druhé. Čtivý příběh nesourodé čtveřice dětí a jejich učitelky, která občas překročí hranice své profese a do jejich osudů se vžívá více, než by se od ní čekalo, osloví čtenáře předchozích knih Torey L. Hayden. Kniha je určena zájemcům o skutečné příběhy s psychologickou tematikou a lidem, kteří se věnují práci s dětmi s handicapem a poruchami chování. Torey L. Hayden je autorkou řady velmi úspěšných románů, které představují skutečné příběhy z prostředí škol pro děti s poruchami chování. Pracuje jako speciální pedagožka a rodinná terapeutka. Žije v USA. V Portálu vyšly její knihy Spratek, Dračice a mazánek, Zvíře a Tygřice.... celý text

Literatura světová Romány Příběhy
Vydáno: , Portál

Semebody Else´s Kids , 1981

Aveli
09.02.2017 4 z 5

Další knížka od Torey, co se mi moc líbila. Obdivuji jak si dokáže zachovat ve vypjatých situacích chladnou hlavu, ale zároveň v knize ukazuje i své chyby. Jen mě trochu mrzelo, že některé děti jako Lori byly popisovány velmi podrobně ale jiné, jako například Tomaso, ne.

bookemma
21.12.2016 5 z 5

Torey Hayden by mohla psát učebnici pro speciální pedagogy. Její knihy jsou napsané poutavě, s citem, sálá z nich opravdová láska a porozumění vážně narušených dětem. Myslím, že právě ona mě přivedla ke speciální pedagogice. Děkuji, Torey.

lea735
08.11.2016 5 z 5

Torey, mám ráda. Nesmírně ji obdivuji , pro její vytrvalost , optimismus a je to dar od boha který ona má. Knížky jsou čtivé , krásné a poučné. Schází mi pouze Dračice a mazánek přečíst . Vše přečteno. S pokorou , úžasem a humorem sleduji, jak nenásilně mi odhalila svět , který my nevidíme a nebo nechceme vidět. Dětem , které neměly to štěstí na hodné rodiče, bych Torey jako učitelku ze srdce přála. Díky Torey

sporran
29.08.2016 4 z 5

Opět pěkná kniha od Torey Hayden přesně tak, jak jsme zvyklí. Jen jsem se musela juknout, kdy vyšla, protože mi v této knize přijde, že dost často píše, že neví jak dál. Tak jsem si říkala, jestli to není jedna z prvních knížek. Vzhledem k vydání originálu, tak je mi to jasné. Kniha přečtená cca za jeden a půl dne na dovolené. Doslova zhltnutá. Knihy od Torey rozhodně doporučuji. Navíc vyvolávají hodně otázek ohledně onemocnění, výuky, přístupů k těmto dětem. Prostě by to bylo na odbornou přednášku. :-) Ráda bych věděla, co je dobré, co jak řešit atd. Ale to je velké sousto, spíše na mé vlastní hledání... Těším se na další knížku. Dávkuji si je cca po půl roce a toto byla poslední. Tak doufám, že ještě bude nějaká vydaná v Čechách.

lenkaabooks
31.07.2016 5 z 5

Tuto knihu nelze číst jinak než s krabicí papírových kapesníků po ruce. Skláním se před paní učitelkou. Takto s narušenými dětmi pracovat, na to musí mít člověk talent. Torey Hayden se dětem obětuje, v pozadí je její soukromý život, přítel její obětavost nevydýchá. Strašlivá scéna je v nemocnici, kdy si autista Boo rozřízne jazyk a lékař mu ho zašívá bez anestezie, jelikož tyhle děti jsou přece jako zvířátka, bolest si neuvědomují, tedy nač na ně plýtvat drahými léky.
Silné, krásné čtení.

oskli
06.07.2016 5 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Pak už jsem cíleně četla jednu za druhou a teď zoufale čekám, až vyjde něco dalšího. Kniha musí zaujmout kohokoli, kdo se zabývá speciální pedagogikou, psychologií, nebo jakkoli pracuje s dětmi, ale je čtivá naprosto pro kohokoli. Perfektně zpracované téma, skvělý vypravěčský talent. Rozhodně 100 %

Madlenka24
16.05.2016 5 z 5

Knihy od Torey L. Hayden jednoduše zbožňuji. Jsou čtivé, napsané s optimismem a lehkostí a přitom líčí osudy nevinných dětských dušiček, které se už v raném věku dostaly do spárů nepřízně osudu. Ani Sebranka není výjimkou. Autorka v ní barvitě popisuje nejen řadu užitečných pedagogických technik, ale i svou frustraci a bezmoc, na niž při práci s těmito dětmi často naráží.

dark.ma93
02.04.2016 5 z 5

Její knihy patří mezi moje oblíbené. Je krásné, jak se někdo dokáže takhle ponořit do své práce s tak narušenými dětmi a ještě je milovat. Je to těžká práce, ale ona to nevzdá a má radost z každé maličkosti. Líbí se mi, že tak barvitě popisuje techniky práce s dětmi. To je výjimečné a vidí se to u málokoho. Kniha je pro mě hodně poučná a zajímavá, protože kloubí dobrý styl psaní s opravdu zajímavým dějem, který je poučný.

Bablu
08.03.2016 5 z 5

Skvělá, čtivá a poučná knížka.

qydko
03.02.2016 5 z 5

Knihy od Torey Hayden zbožňuju. Tato byla moje čtvrtá a pořád mi připadají úžasné. Cit a pochopení, které u této dámy nalézají "trochu jiné" děti, mě dojímají až k slzám. S dětmi pracuju celý život a tyto knihy mě utvrzují v tom, že není nic krásnějšího než dítě, kterému dáte do života trochu štěstí a naděje.

Bybyla
28.12.2015 5 z 5

Diky takovymto knizkam muj obdiv k lidem, pracujicim s detmi s jakymkoliv handycapem stale roste. Opet jsem si pri cteni prosla fazi smutku, nadeje, zklamani, nadseni....jako vzdy u knizek teto autorky.

cie
07.11.2015 5 z 5

Nelze udělit jinak než plný počet! Přečteno jedním dechem, nádherná kniha! Byla moje první od této autorky a určitě ne poslední!

Nikuskaaa
24.07.2015 5 z 5

Já tuhle autorku prostě miluju. kniha je naprosto luxusní!!!

momo01
24.12.2014 5 z 5

Je o tom, jak s láskou přistupovat i k "jiným" dětem. O tom, jak se nevzdát. Jak mít radost i z malých pokroků a jak je vidět. A o tom, jak rozvíjet v dětech to dobré.
Zpočátku měla pro mě kniha trochu pomalejší rozjezd, ale pak postupně gradovala, až jsem se do příběhu Tor a jejich dětí vžila a nechala se zcela pohltit jejich příběhem.

suzanka
26.10.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.. Od maturity se do ničeho pořádně nemůžu začíst (přes rok!!) a teď konečně, naprosto mě ta knížka pohltila:) .. už se nemůžu dočkat, až si půjčím další od autorky, moc doporučuji!!:)

Helena Lacková
06.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha. Pro mě byla hodně citově náročná, místy jsem měla potřebu mlátit hlavou do polštáře, této ženě by měli postavit sochu.

Alma-Nacida
10.07.2014 5 z 5

Pro mě asi jedna z nejlepších autorčiných knih, hodně mě zasáhl příběh Lori, i z osobní zkušenosti mám dojem, že takováto na první pohled neviditelná postižení jsou hrozná právě v tom, že má okolí sklon ten handikep bagatelizovat.

Atheal
20.05.2014 5 z 5

Zase jednou jsem Toreyinu knížku přečetla na jeden zátah a zase jednou mě dojala k slzám. Kéž by na každé škole byl speciální pedagog dávající do své práce tolik nadšení a oddanosti jako tahle báječná Američanka.

Burnettka
30.04.2014 4 z 5

Výborná kniha, velmi čtivá. Akorát mě docela mrzí, že konec neměl nějaké rozuzlení v problémech dětí. Ovšem, i tak to neztrácí na kvalitě.

horstova
05.02.2014 5 z 5

Sotva jsem knihu otevřela, už mě nepustila. Dychtím po dalších řádcích.