Sebrané verše: Opilec s buclatýma rukama

Sebrané verše: Opilec s buclatýma rukama https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316854/bmid_sebrane-verse-opilec-s-buclatyma-ru-LdY-316854.jpg 5 3 1

Kniha přináší poprvé v historii ucelenou sbírku všech Haškových básní, které se dosud podařilo nalézt v různých dokumentech a publikacích. Básně vznikaly průběžně za jeho krátkého života. Odrážejí se v nich Haškovy prožitky v dané životní etapě. Seřazeny chronologicky jsou tedy obrazem spisovatelova osudu a zároveň pohledem do historie z počátku 20. století. Celá sbírka je doplněna bohatými edičními poznámkami, zajímavými črtami z Haškova života, vysvětlivkami a unikátními fotografiemi vesměs z literárních a pozůstalostních archivních fondů.... celý text

Králíczek
03.04.2023 5 z 5

Super. Zjistil jsem, že Lom u Duchcova (který je asi 5 km od nás) byl v roce 1904 centrem severočeského anarchistického hnutí, vydával se zde časopis Omladina a pobýval zde díky tomu i Jaroslav Hašek. Zajímavý filler, až zase (jako obvykle) nebudu mít ve společnosti co říct. Jak by řekla má žena, bývám totiž občas takový náhodný generátor "zajímavých" faktů.
Ale teď ke knize: za mě výborné propojení básní a doprovodných informací. Zapojení básnického díla do kontextu doby tomu dalo jiný rozměr.