Jen aby, řekla moje žena

Jen aby, řekla moje žena https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356567/bmid_jen-aby-rekla-moje-zena-S4T-356567.jpg 4 244 88

Sebeironické postřehy série

Občas potkám lidi, kteří říkají, že nejsou na Fejsbuku. Připojí k tomu vždycky zdůvodnění, ze kterého vyplývá, že já jsem debil. Co já už přečetl knih o duševní práci. Jak má být optimistické prostředí, ergonomicky správné sezení, čistý vzduch a kdo ví co ještě, a stejně všechno důležité jsem zatím vymyslel při cigáru zmáčknutý na stoličce mezi zdí a vanou v koupelně. Dřív jsem si kladl spousty otázek, ale jak jsem zrál, tak se jednotlivé dílčí otázky spojovaly do otázek obecnějších, ty pak do ještě obecnějších, až zbyla jen jedna úplně základní: Kde mám brejle?... celý text

Calinda
21.08.2019 5 z 5

Glosy plné humoru, ironie, pokory, inteligence, životní moudrosti, knížka mě velmi bavila a určitě se k ní budu čas od času vracet.

Allla9
31.07.2019 5 z 5

Laskavý pohled na svět - očima plnýma lásky.

SuperSojka
15.07.2019 4 z 5

Taková ta knížka na záchod (takhle napsané to zní hrozně), kterou můžete náhodně otevřít, pobavit se vtipem či životním moudrem, a zase v klidu zavřít. Pan Třeštík z toho vychází moc mile stejně jako jeho žena. Kniha mě navíc donutila koupit si kešu oříšky, abych zjistila, co na nich pan Třeštík má. ;-)

Kočičáci
03.07.2019 3 z 5

Já osobně hodnotím průměrně. Psáno formou krátkých glos, takže číst nejde v kuse, ale po částech a na to já úplně nejsem stavěná. Něco je opravdu vtipné, něco méně a něco vůbec. Své čtenáře si určitě najde.

janinca
19.06.2019 5 z 5

Takhle vtipnou knížku už jsem dlouho nečetla- jestli vůbec.

Damato
15.03.2019 5 z 5

Také piju bílé víno a k této knize se budu vracet jako ke kamarádovi, co má vtip, úroveň a dají se s ním řešit veškeré problémy "všehomíra".
Zasmála jsem se a i přes smích mi čtení připadalo - teď by se autor asi zasmál a poslal mě ..." k šípku", ale připadalo mi to patřičné zasmání s patřičnou hloubkou myšlenky. - no sama se teď divím, co to ze mě vypadlo za myšlenku- že by tím vypitým bílým vínem?????
Ale rozhodně doporučuji. Bavilo mě to, pobavilo mě to, uvědomila jsem si, jací mi lidé jsme tragédi- a že sakra nemusíme. Vždyť na každý problém se dá kouknout u druhé strany- z té veselejší. Takže výsledek celého mého komentáře je: DOPORUČUJI, DOPORUČUJI, DOPORUČUJI.

Veruci

3/ Když si připadáte jako největší pitomec

Zaručeně pobaví.

nefernefer
01.03.2019 4 z 5

Krátké glosy, kterými pan Třeštík komentuje svět okolo sebe. Svůj svět. Svýma očima. Je to někdy vtipné, někdy k zamyšlení a jindy jen tak mimochodem něco prohodí. Baví mě to. A jeho zjevně také. :-) Autorů, kteří píší vtipně a zároveň je jejich humor laskavý, chytrý a často namířený proti nim samotným, zas tolik není. Nikdy jsem pana Třeštíka naživo nepotkala a nejspíš ani nepotkám, což mě docela mrzí, protože je mi moc sympatický. No, možná na nějakém dalším autorském čtení... ;-)

„Právě jsem se vrátil z autorského čtení. Vymyslel to jeden literární časopis. Řekl jsem jim ale dopředu, že nebudu číst. Nevadí, najmeme herce. Najali divadlo, najali herce, já označil pasáže. Moje snacha Radka měla před časem autorské čtení ve vlaku. Vzhledem k účasti to moje mohlo být klidně na motorce. Já bych řídil, herec by četl.“

„Když mi reklama na Fejsbuku nabízí pastely, je to něco jako dobře cílená reklama. Když mi ale už několik dní nabízí moji vlastní knížku, je to něco jako Tyvole, tak si ji kup aspoň ty.“

raffi
11.02.2019 5 z 5

Pobavilo.... mám rada tento typ humoru (milý, inteligentný, kultivovaný, ironický) a obdivujem ľudí, ktorí si pri tom vystačia s pár slovami. Neverila by som, že sa z takýchto krátkych glos a statusov na sociálnych sieťach dá vytvoriť kniha, ale tu sa to podarilo. Niekomu je to možno veľa, tak si knihu radšej dávkuje, ale ja som ju doslova zhltla - ono keď človek chce, tak sa tam aj nájde (v tomto smere presne chápem "zberateľstvo" pána Třeštíka ako budúceho umelca - maliara).
Dokonca teraz pozerám na niektoré veci v živote inak, napríklad na skúšky sirén každú prvú stredu v mesiaci...

bookcase
04.02.2019 5 z 5

Skvělé, zábavné, kultivované. Bavila jsem se od začátku do konce.

happy-smile
16.01.2019 5 z 5

Nejprve mě překvapilo, že se jedná o několikařádkové glosy, které spolu jinak vůbec nesouvisí. Vlastně jediné, co spolu nějak navazuje, jsou jednotlivé glosy o autorových pokusech o malování, které jsou protkané celou knihou. Na tento styl psaní jsem si zvykla a musím říct, že jsem se opravdu pobavila. Pan Třeštík má dar vtipně vystihnout podstatu každodenních "problémů". Doporučuji.

Radííí
13.01.2019 4 z 5

Některé komentáře jsou super na pobavení. Dobrá oddychovka. Líbí se mi ironie a vtip. Pan Třeštík si ze sebe nebojí udělat srandu a to je skvělé. :))

Anna27
11.01.2019 5 z 5

Vtipné, čtivé. Moc mě kniha pobavila.

evice26
04.01.2019 5 z 5

Chcete-li se zasmát, sáhněte po ní! Je úžasná!

broskev28
28.12.2018 4 z 5

Kdybych z téhle jedovatě zelené miniknížečky nepřečetla nic jiného než zadní stranu přebalu, i tak by to bylo mnohokrát více, než se dozvím z některých pětisetstránkových zaručených bestsellerů. Jistě, zdaleka ne všechno jsou pravé perly, ale o to víc vyniknou ty opravdu trefné.
Stejně jako mnozí další, doporučuju číst "na pokračování", podobně jako knihy přísloví a aforismů. Čeho je moc, toho je příliš, vždyť to znáte sami.

marlowe
24.11.2018 5 z 5

Tak tohle byla paráda. Laskavý a sebeironický Šmoldasovský humor na mě působil jako ozdravná lázeňská procedura, kterou jsem si dávkoval po kapkách – každý den pár stráneček, aby se mi ty sladkosti nepřejedly. Kolikrát jenom jsem si při čtení říkal: Tohle je přesně o mně! Vřele doporučuji všem, zvláště pak pánům v mých letech…

Malá (tervovská) ochutnávka:

Vyndal jsem si z ledničky pivo a koukám, na plechovce je napsáno POZOR SOUTĚŽ! Na nic jsem nečekal a pivo do sebe nalil, jak nejrychleji to šlo. Vůbec ale nevím, jak jsem se umístil.

Červené víno prý obsahuje nějaké zdravé látky. Tak piju bílé.

Když mám nějakou zeleninovou přílohu, sním vždycky nejdřív tu zeleninu, abych se na ni nemusel celé jídlo koukat.

Hodinový manžel mi přidělal ledkový reflektor nad vanu, abych si nekazil oči, když v ní čtu. Počkal jsem, až se setmí, vzal noviny a vlezl do vany, abych zkusil, jak je v ní teď vidět. No, a moje žena se zrovna vrátila domů. „Ty se koupeš bez vody a oblečenej?“

Mia516
18.10.2018 4 z 5

Zábavné trefné postřehy (i když ne úplně každý), které na dlouho dobu nezabaví :)

renata2824
17.10.2018 5 z 5

Nejvtipnejsi kniha, jakou jsem posledni dobou cetla. Jde poznat, ze je to ze zivota :-)

harena
12.10.2018 3 z 5

V rámci žánru dobré oddechové čtení, sebeironické postřehy, ale kniha není na to, aby člověk 160 stránek přečetl v jednou kuse. My jsme si vždycky kousek přečetli po obědě u kávičky. Něco je vtipné, nad něčím jsme jen pokrčili rameny. Pěkné tři hvězdičky.

nedpet
20.09.2018 5 z 5

Skvělé, četla jsem po částech, ale už dlouho jsem se u knížky tak nezasmála.