Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte

Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285526/bmid_sebeduvera-sebevedomi-a-jak-je-zvys-CMs-285526.jpg 3 37 8

Mnoho lidí žije v domnění, že nejsou dostatečně chytří, hezcí a úspěšní, a proto na úctu či lásku nemají právo. Proto je málokdo se sebou spokojený. To je špatná zpráva. A teď dobrá zpráva: nízké sebevědomí je jen pocit, který máte v hlavě, a ten můžete změnit. Jak? O tom je tato kniha. Budou-li se stejně snažit dva lidé se stejným talentem, stejnou přípravou, za stejných vnějších podmínek, pak zvítězí ten s větší sebedůvěrou. To, jak si věříte, má obrovský vliv na váš život. Cítíte-li se silní, skoro nic vás nezastaví. Vidíte příležitosti tam, kde jiní vidí hrozby. Nebojíte se nejistoty. A naopak svět je plný lidí, kteří o sobě pochybují. Autor knihy Ivo Toman se narodil s nervovým postižením. Kvůli tomu odmalička bojoval s malou sebedůvěrou. Přesto se dokázal dostat až na vrchol ve svém oboru. Dnes je nejznámějším českým školitelem a autorem 12 knih. Své postupy na zvýšení sebedůvěry předá v této knize i vám. Dejte sami sebe na první místo a získejte zdravý egoismus. Tak nejvíce pomůžete sobě i svému okolí.... celý text

Manifest blech
12.10.2022 3 z 5

Četla jsme od něj jiné knihy a ty byly úžasné, ta jsem i zde měla očekávání. A za mne si z ní bych vzala jen hrstku kapitol. Jinak to bylo poměrně moc negativně laděné, a ani po polovině se to nevyvážilo.

SSTknihy
02.05.2021 2 z 5

Letem světem slovníkem pojmů a často jen povrchní nastínění konkrétního problému či situace. Přišlo mi to tak trochu jako výtah z obsáhlejšího semináře - chyběl mi pohled víc do hloubky a třeba konkrétní případy. Spíš jen taková inspirace pro další studium.

1v8na
26.05.2020 2 z 5

Z knížky mám rozporuplné pocity. Některé myšlenky mi přišly velmi dobré a zaujaly mne, jiné mi přišly zbytečné. Také mi přišlo, že dost myšlenek a informací bylo převzatých z jiných knih, od jiných autorů - na můj vkus bylo v knize dost poznámek pod čarou s odkazy na knihy jiných autorů.
A že bych našla v knize nějaké tipy, jak si sebedůvěru zvýšit, zvednout - no, to tedy moc nevím.

Ennie
30.06.2019 2 z 5

Kniha mě neoslovila. Už podle počtu stránek zjistíme, že je krátká, ale když ji otevřeme, tak zjistíme, že by mohla mít těch stránek méně - zbytečně velké písmo a v textech mezery a místa na poznámky. Kniha by možná mohla pomoct lidem, kteří jsou na tom hodně hodně zle. Ale v podstatě tam ani moc rad není.

CharlieLN
03.12.2017 4 z 5

Kniha mě celkem překvapila. Když jsem ji začala číst, čekala jsem, že se mi nebude líbit, ale protože je celkem krátká, pokračovala jsem. Postupně jsem se do ní začetla a celkem mě i chytla. Jsou v ní zajímavé poznatky a myšlenky, i když ne se vším souhlasím. Kladně hodnotím to, že není příliš natahovaná, takže vlastně krátká, a svižně se čtoucí.

kabismo
11.07.2016 3 z 5

Kniha je hodně obecná. Pomůže trochu si uvědomit, ale přišla mi spíše jako sbírka z podobných knih.

Sási
12.05.2016 2 z 5

Kniha nikomu praktický návod zrovna nedá. Autor navíc často cituje jiné autory, čímž někdy vytrhává myšlenky z kontextů jejich děl. Toman si určitě zaslouží respekt za to, co dokázal vybudovat i přes protivný touretteův syndrom, ale existují výrazně lepší knihy na toto téma, a to převážně od zahraničních autorů. Jako plus bych zdůraznil pouze to, že tu knihu nenapálil cenově tak nesmyslně vysoko jako drtivou většinu svých knih (Ivo neni hloupej kluk, tak možná věděl proč).

mariva
15.03.2016 2 z 5

Uznávám, že se autor dokázal poprat se svou diagnózou, a jeho knihy jsou povzbuzující. Tahle na mě ale moc nezafungovala, spíš popisuje příčiny nízkého sebevědomí, než aby poradila a motivovala.

Kniha Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte je v