Sebedestrukce Západu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve společenském vývoji západního světa došlo k závažnému negativnímu posunu. V minulých letech nás většinou zneklidňovala „jen“ jednotlivá, i když zásadní témata (jako je nadměrná a stále rostoucí regulace trhu, nezastavitelná evropská centralizace, klimatické inženýrství, pokrokářství apod.), dnes ale nastalo něco jiného. Nyní se všechna témata spojují a slévají do jednoho širokého globálního proudu, jehož ambicí není nic menšího než naprostá přeměna světa, jak jej známe. Proto se IVK rozhodl prezentovat svůj přístup ke společenské krizi Západu v celé jeho šíři, hloubce a celistvosti. I když nejextrémnější a nejradikálnější podobu mají tyto trendy v posledních letech a měsících v USA, sborník textů autorů IVK a jeho nejbližších spolupracovníků nevznikl jako prostá reakce na aktuální americké dění. Je pokusem o rozbor širších souvislostí. Je příspěvkem k pochopení faktu, že navzdory tomu, o jak rozdílných oborech mluvíme, ve skutečnosti jde jen o dílčí projevy jednoho jediného frontálního útoku na západní civilizaci v podobě, jak ji vybudovaly celé generace před námi. Editorem sborníku je Václav Klaus. Svými texty dále přispěli Jiří Weigl, Ladislav Jakl, Aleš Valenta, Ivo Strejček, Michal Semín, Petr Hájek, Tomáš Břicháček a Milan Knížák....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451061/big_sebedestrukce-zapadu-iOC-451061.jpeg 3.317
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Sebedestrukce Západu

schacco
27.03.2021

Sbírka kratších esejů autorů seskupených kolem Václava Klause. Nepřináší nic než jakýsi stručný sumář aktuálních bojišť v rozběhlé kulturní válce. Asi nejpůsobivější shrnutí toho, co se děje na Západě, je odstavec z eseje Tomáše Břicháčka: "Výjevy klečících postav v amerických a evropských ulicích a na sportovištích jsou alegorií Západu, který je na kolenou - Západu duchovně vyprahlého, mravně a kulturně uvadajícího, dezorientovaného, ustrašeného, odlidštěného, sebenenávidějícího, zajíkajícího se ve své korektnosti, zbloudilého mezi falešnými modlami a náhražkovitými (ne)ctnostmi, zadluženého, vymírajícího."

hanak_v_exilu
11.12.2020

Pokud čerpáte informace jen z České Televize, Deníku N a z youtube kanálu Kovyho, tak Vás možná obsah knihy lehce šokuje a třeba i donutí přemýšlet. Pokud jste zvyklí hledat zdroje sami a vybírat z širší palety názorů, tak se nedozvíte nic nového. Sborník je krátké a výstižné shrnutí několika patologických jevů Západní civilizace. Nenabízí žádné hlubší analýzy, návrhy řešení, ani polemiky. To ostatně ani nebylo jeho účelem.


Gambit12
10.10.2020

Něco shnilého je ve státech amerických. Peklo je prázdné a ďáblové jsou mezi námi. Ale dost bylo klasika. Spojené státy americké letos čeká možná nejdůležitější volba v dějinách, volba, ke které se upíná naděje nejen stále ještě svobodomyslného amerického lidu, ale všech svobodných národů celého světa. Jsme totiž přímými svědky útoku na západní civilizaci, na její svobodu a demokracii, na její samotnou podstatu. Sochy velikánů Západu jsou bořeny, historie přepisována, v souvislosti se současnou pandemií kolem sebe opět vidíme strach, slyšíme šepot, propagandistické slogany nám vštěpují tu jedinou a nezpochybnitelnou pravdu.
Pomyslné vzdálené výstřely už dolehly i k nám, do naší české kotliny. Před několika měsíci byla v Praze poškozena socha Winstona Churchilla. "Byl to rasista". Tato slova, která po slavném fultonském projevu kdysi hojně tiskl nástroj sovětské propagandy, deník Pravda a zazněla i ze Stalinových úst, se objevila na jeho pomníku v Praze, příznačně vyvedena v odstínu rudé.
Abychom pochopili příčiny této války, musíme se vydat časem a prostorem zpět do padesátých let, do poválečných Spojených států amerických, spolu s Václavem Klausem a autory této knihy. Do časů "zbité či blažené generace" a Allena Ginsberga. Do let šedesátých, kdy Tom Hayden pokládal základní kámen revoluce, a barikád pařížského jara. Teprve potom můžeme pochopit současný stav věcí a pojmenovat nepřítele, proti kterému stojíme. Který nemá svou vlast, ale věří, že mu patří celý svět.
Ale už dost patosu. Kniha je poměrně tenká a jak řekl jeden z autorů, Milan Knížák na jejím oficiálním křtu: "Kniha je sice malá, ale plná zajímavých myšlenek, na rozdíl od některých obrovských a prázdných knih". Musím mu dát za pravdu, ale kdybych měl přece jen najít nedostatek, tak je to příspěvek jednoho z autorů (nebudu jmenovat), který je veden v až moc útočném a vulgárním stylu, což by ve výsledku mohlo být ke škodě. Ale přimhuřuji oko, řečeno s Klausem, a hodnotím plným počtem, hlavně za neocenitelný společenský přínos těm z nás, kteří máme rádi svobodu a demokracii. A kteří stojíme vzpřímení, stojíme hrdí a poklekáme pouze před všemohoucím Bohem (D.Trump pod památníkem Mount Rushmore). Ne před maniaky, jejichž hlavní zbraní je strach a útlak.

1amu
10.10.2020

Hned úvodem podotýkám, že nejsem nadšený příznivec Institutu Václava Klause, ale oceňuji širší kolektiv autorů této ne příliš rozsáhlé publikace (cca130 stránek) upozornit na množství negativ, která se na zejména na Evropu ženou z USA jako tsunami.
MEE TOO (já taky) u nás zpočátku novinářský hit, který začal bulvár. Začalo se to šířit obrovskou rychlostí. Jednoduše proto, že miliónové hvězdy (ženy) ve filmové branži vytáhly po dlouhých létech historky o minimálně sexuálním obtěžování od producentů výše. Došlo i na prezidenta USA a už to frčelo. Demokratická strana měla téma pro blížící se prezidentské volby. Normální lidé u nás tomu nepřikládali důležitost.
BLACK LIVES MATTER (Na všech životech záleží) dobrá slova, ale opět politicky zneužívaná. Nejdříve bourání pomníků ( 1.prezident země G.Washington) a následuje samozřejmě Evropa.
Vše negativní převažuje, uměle se vytváří zejména ze strany masmédií cosi čeho si nelze nevšimnout.
Můžeme tedy očekávat další kroky k pokračování sebedestrukce západu.
Tato publikace bude mít možná pokračování v publikaci Sebedestrukce České republiky.
Je na ni silně zaděláno partou, která podle získaných poznatků zdárně pokračuje v šíření hysterie okolo stávající pandemie.