Sebectvo tých druhých

Sebectvo tých druhých https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356646/bmid_sebectvo-tych-druhych-bYB-356646.jpg 3 7 2

V knihe Sebectvo tých druhých esejistka Kristin Dombek prináša príbeh o tom, ako sa zo zriedkavej klinickej diagnózy stal veľký kultúrny fenomén, úložný priestor pre náš strach a úzkosti z lásky, priateľstva a vzťahov. Autorka sa odosobňuje od hystérie a kreslí jasnú hranicu medzi patológiou a obyčajným sebectvom. A v neposlednom rade píše o sebe v úprimnej snahe nájsť cestu von zo začarovaného kruhu strachu a obvinení, ktorá by viedla k uvoľnenejšiemu a uspokojivejšiemu životu.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Inaque

The Selfishness of Others: An Essay on the Fear of Narcissism , 2016

booklovertina
06.02.2020 5 z 5

Tak ako všetky esejistické knihy, ani táto si nenájde priaznivcov vo všetkých vekových kategóriách či pri všetkých typoch čitateľov.
Autorka - esejistka väčšinou svoje texty píše v prvej osobe, čím podľa psychológov a psychoanalytikov zdôrazňuje vlastné "ja", čo je jededn z dôvodov, prečo sa do problematiky rozhodla zahĺbiť. Oceňujem, že narcizmus neanalyzuje len v jeho súčasnej podobe, ale približuje ho prierezom desaťročí (storočí), pričom vlastné pozorovania dokladá informáciami z výskumov významných psychoanalytikov, napr. Freuda, ktoré zároveň dopĺňa zaujímavými príkladmi. Myslím, že v dobe, keď je každý druhý influencer a peniaze a popularita vytláčajú empatiu do úzadia, je to téma mimoriadne aktuálna, dokonca aktuálnejšia, ako kedykoľvek predtým.

JanaŠ.051
21.08.2018 5 z 5

Nie je časté, aby som sa stretla s takýmto zaujímavým premýšľaním, schopnosťou autorky či autora nahliadnuť na "ten sen, ktorému hovoríme život". Veľmi mi to pripomínalo uvažovanie Jamesa Hillmanna.

Autorovy knížky

2017  69%Sebectvo tých druhých

Kniha Sebectvo tých druhých je v