Vyšší spravedlnost

Vyšší spravedlnost https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410351/bmid_vyssi-spravedlnost-RGG-410351.png 4 352 99

Sebastian Bergman se vyrovnal s myšlenkou, že jeho dny na oddělení vyšetřování trestných činů skončily a vrátil se k přednáškám a psaní knih. Jediná osoba z týmu, s níž má sporadický kontakt, je Ursula. Za poslední čtyři měsíce neslyšel nic ani o své dceři Vanji. Vanja už není ani na oddělení vyšetřování trestných činů; našla dočasnou práci jako vyšetřovatelka v Uppsale. Od minulého měsíce vyšetřuje sérii znásilnění. Když jedna z obětí zemře, je požádáno o spolupráci oddělení trestných činů - a později také Sebastian Bergman.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

En högre rättvisa , 2018

JustWomen
16.08.2021 4 z 5

Čtivý styl převážil některé kostrbaté zápletky, osudy a vztahy mezi vyšetřovateli zase vlastní vyšetřování. Konec neočekávaný a za mě trochu nereálný.
Sebastian mě v tomto díle docela bavil a neměl na růžích ustláno. Ač se snažil být hodný, zase vše pokazil. Příběh s Billym mě děsí, ale další díl si určitě přečtu.

rumova_kulicka
09.08.2021 4 z 5

Zatím poslední díl série mě bohužel tolik nenadchnul jako ty předchozí. Případ byl zajímavý, ale vyšetřování mi opět nějak v těch vztahových záležitostech splývalo. Rozuzlení bylo nečekané, ale když se nad tím zamyslím, je to vůbec reálné? Trochu mi to pokulhává...
Každopádně osobní životy hrdinů vydají za dva případy. Není ta Vajna nanda? Už mě fakt sejří, chová se jak rozmazlený fracek. Káže vodu a pije víno. Nebo to, co udělala Suzanně je běžný postup? Billyho linka se rozjela drsným směrem, vůbec mě to netěší. A Sebastiana mi bylo nakonec až líto. Ten konec mi opět přivodil infarktový stav. Bude pokračování? Doufám, že to ale dobře dopadne...

Rade
26.07.2021 3 z 5

Pro mě trochu „schizofrenní“ kniha, je to detektivka, ale současně takový román o dost neutěšených vztazích v jedné vyšetřovatelské partě. Ta detektivní část celkem fajn (kromě úplného konce), zato ta vztahová je dost hrůza. Policejní skupina, skládající se z tak nevyrovnaných, neempatických a citu prostých lidí, snad ani nemůže ve skutečnosti existovat, natož fungovat. A aby to bylo ještě větší vzrůšo, je tu navíc jeden poněkud ujetý… Velké překvapení to ale už není, tak byly koncipovány i předchozí díly. Snad jen ten první díl se mi zdál opravdu povedený, pak už to autoři poněkud přeháněli…
V závěru, kdy se ta detektivní část dost neuvěřitelně protne s osudem jednoho z té policejní party, jsem si říkala, že autoři zkoušejí, co čtenář ještě vydrží a přijme.
Plusem je celkem čtivý styl, pro mě nakonec slabší trojka.

capricornus
12.06.2021

A proč už nemáme ty další dva díly, dočkáme se jich brzy?

jitka1585
09.06.2021 4 z 5

Moc dobrý příběh,jako vždy.Mrzi mě,že další díly už nejsou.V tomto díle se víc psalo o hlavních postavách a bylo to zajímavé.V prvním díle jsem Sebastiana naprosto nesnášela,ale postupem četby jsem si ho oblíbila a v tomto díle mi ho bylo i líto.Zato Vanja se mi coby člověk vůbec nezdá,je mi nesympatická.Torkel konečně našel lásku,však si to zasloužil.Ale Billy?Na jeho zvrácené úchylky a jeho obludné chování a doufám,že i následný trest,který doufám v příštích dílech bude,jsem hodně zvědavá.Kniha se četla dobře.

Jakubadavid
12.05.2021 4 z 5

Další skvělý příběh z rukou teto dvojice. Doufam, že bude další díl. Konec je takový otevřený, trochu mi z něj běhá mraz po zadech.

MirkaProk
10.04.2021 5 z 5

Další skvělý díl s Bergmanem a vůbec celým vyšetřovacím týmem. A ten konec, Billy, Vanja. No jsem zvědavá, jak se jejich osudy budou vyvíjet dále.

Evka27
29.03.2021 4 z 5

Takže dočten zatím poslední díl série. Nemám v oblibě ani jednoho člena vyšetřovacího týmu, vadí mi opravdu docela hodně, což se mi málokdy stane, ale těším se určitě na další pokračování i jejich případů.

Disease
01.03.2021 5 z 5

Určitě to stálo za čekání. Případ sice tentokrát echt skandinávský, ale pointa s překvapením. Pokračování životů protagonistů taky dobré, Sebastian sic tak trochu zalezl do nory, ale i tak pořád vysoká úroveň. Doufám, že se ještě dočkáme pokračování.

alexis818
04.10.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení. Miluji toho hroznyho Sebastiana a vlastně všechny aktéry. Moc dobře propracovanou, moc se to autorům povedlo a ten konec, no už aby tady byl další díl.

harena
21.09.2020 5 z 5

Pravda, trošku pomalejší, než předchozí díly, ale stále velice dobré. Řešení osobních vztahů a problémů tu bylo asi víc, než pátrání, ale to mi vůbec nevadilo. Snad proto mi tu Vanja jde víc na nervy a moje nejoblíbenější postava celé série, policejní psycholog Sebastian Bergman, má sice úspěchy v profilování pachatelů, ale v osobním životě se mu absolutně nevede. A kdoví, jak to dopadně s Billym dál? Nebo to páni spisovatelé skončili a nechají otevřené konce? Jednotlivé díly vycházely téměř po roce a tak je čas na sedmý. Čekám a těším se.

pet_pet
03.08.2020 5 z 5

Oproti předešlým dílům trochu táhlejší, ale téma, odhalení a závěr super :-)

knihomolka_eli
14.07.2020 5 z 5

Veľmi dobre napísaná kniha, rovnako ako všetky časti pred ňou. Už teraz sa neviem dočkať ďalšej časti. Príbeh, dej, motív, priebeh vyšetrovania...to všetko bolo fajn, napínavé, kniha sa čítala sama :-) vyvrcholenie bolo prekvapivé. Som zvedavá, kedy Sebastian Billymu klepne po prstoch. Ursula a jej rozhodnutie na záver ma celkom potešili. Tak nejak stále dúfam, že sa niekomu Sebastiana ešte podarí,,zachrániť" a doviesť na inú cestu. Tiež dúfam, že Vanja svoje rozhodnutia prehodnotí. A som zvedavá, či Sebastiana ešte predsa len prizvú k vyšetrovaniu :-) Nemám čo vytknúť autorom, baví ma aj tím vyšetrovateľov aj prípady. :-)

PetrCepek
19.06.2020 3 z 5

Sebastian Bergman se mi líbil mnohem víc jako sebestředný parchant než jako přičinlivý lítostivý taťka. Po pěti výborných detektivkách přišla nepovedená "bakalářská" šestka o strastech soukromého života členů slavné mordparty, obklopených spoustou vzájemně zaměnitelných ženských figur, o nichž si udrží přehled pouze velmi pozorní čtenáři. Navíc spousta logických lapsů plus pachatel se zvláštní schopností nepozorovaně pronikat (asi skrz zdi jako Hopkirk?) do cizích bytů i garáží. Snad příští díl nepříznivý dojem napraví.

dalia1769
05.06.2020 5 z 5

Tento díl mne opět velmi bavil a ten zvrat na konci slibuje ještě zajímavé pokračování v dalším díle. Psáno skvěle jako vždy, vztahy uvnitř týmu jsou u této série často zajímavější než samotné vyšetřování. Pouze ten zvrat v postavě Billyho, který byl až do předminulého dílu naprosto normálním a sympatickým členem týmu, mi připadá prostě nevěrohodný. Přesto je to pro mne stále jedna z nejlepších skandinávských krimisérií.

Danago
03.06.2020 5 z 5

Vyšetřování je stále více na vedlejší koleji a tentokrát nebylo ani moc napínavé, v obětech a svědkyních jsem se chvílemi dokonale ztrácela.
Sebastian není tak v popředí jako v jiných dílech, ostatní z týmu se tak nějak vyvíjejí, někteří lépe jiní hůře. I když některé činy policistů jsou na pováženou, a to je slabé slovo, mě to pořád baví, udrží mě to při čtení a v napětí.
Shoduji se, že detektivka je něco jiného, víc a víc se jedná o osudy švédských policistů na pozadí vyšetřování nějakého zločinu.
Bohužel série nekončí a další díl v nedohlednu....

mol378
27.05.2020 4 z 5

Tak jsem čekala, že vyšší spravedlnost dopadne na jiného pazdráta, ale podle konce soudě si na to ještě musíme počkat. Jinak mám pocit, že si autorská dvojice dělá čímdál větší srandu z klasických vážně míněných thrillerů a semtam se objevují pěkné absurditky. Kriminální zápletky se dostávají stále víc na vedlejší kolej a osobní propletence v týmu a povahy jeho členů pěkně gradují - a to mě baví. Situace byla taková, že už se nas..l i hyperkorektní Torkel!!! Dobré!

Aghatte
25.05.2020 1 z 5

(SPOILER) No, přečetla jsem to, ale nerada.
Co to jako mělo být?
Banda psychicky narušených jedinců vyšetřuje znásilnění a vraždy. Vztahy v rodinách a v týmu by vydaly na samostatné publikace - ovšem nic, co bych chtěla číst.
Chudinky znásilněné jim byly dány napospas, aby "vyšetřili", kdo jim to udělal. Vyšetřovací metody byly k smíchu. Psycholog totální úchyl. Konec naprosto ujetý.
Nikdo nepoznal, že vlastně technicky vůbec nešlo o znásilnění? Nikdo neprověří rodinu? Nikdo nehledá novináře, který zmizí z povrchu zemského?" Zatím jsme si nevyžádali lékařské záznamy Lindy". Proč ne? "Dali vám v nemocnici Postinor?" Ne, čekali, až jim to poradíte...
Jakoby je to vyšetřování prostě jen otravovalo a zdržovalo od jejich složitých povah, životů a problémů.

Ztrácela jsem se v těch nevýrazných ženách, Ursula, Ingrid, Ulrika..., pořád jsem si musela uvědomovat, která je která, kdo už umřel a kdo ještě ne. Největší kriminálník s nimi celou dobu sedí u stolu, ale to asi vyřeší až za 15 dalších dílů, které já tedy číst nebudu.

Zraněná.
Narušený.
To mě taky vytáčelo, ten pokus o dramatičnost v podobě řádků o jedné větě.

Matuko05
16.05.2020 4 z 5

Po slabej až nudnej polovici, to bolá dobrá kniha. Dávam jej 4,5*. No vyšetrovanie pomaly prechádza na druhú kolaj a skôr sa rieši súkromný život hlavných hrdinov. Čo je troch škoda. Súkromie Billyho je čoraz viac zaujímavejšie, no večný boj Sebastiana s Vanjou sa už stáva nezaujímavým. Prípad dával zmysel a som rád, že to neboli len nezmyselné sériové zločiny. V každom prípade dúfam, že bude aj ďalšia kniha.

Dopi70
15.05.2020 5 z 5

Zatím poslední kniha série a opět povedená. Předchozí dva případy mě ale tématicky zaujaly více. Naštěstí tento díl už nekončil tak šokujícím způsobem, jako předchozí díly série, takže nemusím netrpělivě čekat na další díl. Jestli ještě nějaké pokračování bude, tak si ho s chutí přečtu. Rozhodně nelituji času stráveného čtením této série, Sebastian Bergman mě opravdu bavil.