Temná tajemství

Temná tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150332/bmid_sebastian-bergman-temna-tajemstvi-1FR-150332.jpg 4 834 212

Na policejní ústředně zvoní telefon. Šestnáctiletý chlapec Roger zmizel a jeho matka si dělá starosti. Je vyhlášeno pátrání a skupina mladých skautů učiní zanedlouho v bažinách hrůzný nález. Roger Eriksson je mrtvý a někdo mu vyřízl srdce z hrudi. Případ zavražděného Rogera přebírá Oddělení vyšetřování kriminálních činů a využívá nabídky pomoci psychologa Sebastiana Bergmana, jednoho z předních švédských expertů na sériové vrahy. Sebastian se sice po smrti své ženy a dcery úplně vzdal policejní práce, ale má své vlastní důvody, proč chce být součástí týmu. Proto se zprvu neochotně, ale postupem doby stále větší měrou podílí na vyšetřování vraždy. Ne všichni z Oddělení jsou však ze Sebastianovy přítomnosti nadšeni. Jeho šovinistické způsoby a drsné chování pramenící z pocitů prázdnoty po ztrátě rodiny hraničí se zastrašováním a narušují harmonii skupiny. I přes interní neshody se týmu vyšetřovatelů podaří zjistit, že všechny stopy vedou jedním směrem — k soukromé škole, kam Roger chodil. Palmlövské gymnázium se na první pohled zdá být ideálním prostředím pro mladého chlapce, avšak pod povrchem dřímají temná tajemství. Kniha Temná tajemství přináší inteligentní a strhující příběh, který se čte jedním dechem. Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt píší jistou rukou a autoritativním tónem. Připravte se na výjimečný zážitek!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Det fördolda , 2010

MonikaK
07.08.2018 5 z 5

Přestože jsem delší dobu měla podezření na pachatele, neboť muž, který není vrah, mluví dosti konkrétněji o sobě samém, musím říct, že jsem si knihu naprosto užila. Nejvíc mě překvapilo, že přestože tým vyšetřovatelů není úplně na první pohled sympatický, svým způsobem mě všechny postavy nějak přirostly k srdci, i když mě jejich chování vytáčí. Možná právě to dodává knize realističnosti. Závěr mě opravdu příjemně překvapil a o to víc se těším na druhý díl.

skrob
28.06.2018 5 z 5

Chytře napsané a opravdu dobrý závěr.

Patapuf
19.06.2018 5 z 5

Konečně po dlouhé době pořádná detektivka... dobře se čte a rozuzlení příběhu mě i pobavilo... nejlepší byl ten policista co to pokazil hned na začátku a čtenář na něj upoutá svoji averzi....

Marcela52
16.06.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a komplikovaný příběh měl logické rozuzlení. Ocenila jsem výbornou psychologii jednotlivých postav, úsporný styl a také dobře popsaný vyšetřovatelský tým. Pokračování si určitě přečtu. Je to rozhodně další zajímavá spisovatelská dvojice v severské literatuře, která dokáže velmi čtivým způsobem zprostředkovat čtenářům odvrácenou tvář švédské současnosti.

6355
08.06.2018 5 z 5

Páčilo sa mi to veľmi. Mám rada triezve príbehy, nie vykonštruované zabitia, komplikované a nadbytočné. Bergman je hajzlík, ale sympatický. Postavy sú uveriteľné a ľahko si ich predstavíte. Rozhodne dávam medzi oblúbených a čítam ďale.

Disease
23.05.2018 4 z 5

Je z toho znát autorství tvůrců Mostu. Jen místo aspergerky tu máme normálního zatrpklýho hajzla. Nicméně postavy i příběh jsou v pořádku, určitě dám i další díly.

Niu
22.05.2018 4 z 5

Na Sebastiana Bergmana jsem "přesedlala" z Carla Morcka. Mám ráda severské detektivky a když je to série, tak hned hurá do toho. Tato byla hodně dobře hodnocená. Hm. Sebastian. Asi mi nepřirostl k srdci, ale nebudu házet flintu do žita. Napíšu toto - pozitivní bylo, že na konci už působil trochu lidsky. Jeho chování by mu jistě na poli psychologie nikdo netrpěl. Dost k Sebastianovi. Příběh byl opravdu hodně čtivý, dobře promyšlený a prostředí školy je ideálním prostředím pro temná tajemství. Ale pořád nějak nechápu ty povahy dalších postav - Ursula a Vanja. Za čím se ženou? Byli tam asi dva normální lidi - Billy a Torkel. A úplný závěr? Tak to jsem opravdu zvědavá na pokračování.

Rade
23.04.2018 4 z 5

Pro mě hodně dobrá detektivka, oddechovka jak se patří. To, co mě vesměs vadí na severských krimi – přehnaně akční, překombinované, nedořešené záležitosti, na které jsme lákáni na další díly – to tu nebylo.
Týmové vyšetřování, postupné odhalování dalších a dalších indicií, dokonce i soukromí vyšetřovatelů, které jinak moc nemusím, akce tak akorát, trochu té psychologie, to vše tu docela dobře fungovalo. I ten psycholog „na přezdržku“ byl celkem uvěřitelný…
Čtyři plus.

vyvodka
31.03.2018 5 z 5

Většinu knížek si půjčuji z knihovně. Ale tuhle jsem si koupila a jsem za to ráda. Prostě parádní čtení. Jedna z hlavních postav Sebastian Bergman je opravdu zvláštní. Chvílemi jsem měla pocit, že mu křivdím, že přece není takový nesnesitelný sobec...ale je :-).

Bobina74
24.03.2018 5 z 5

Tak tohle určitě ano. Celou sérii Bergmana dáte na jeden zátah, mezi to prostě nejde vložit oddechovka....co kdyby vám něco mezitím uteklo....Hlavní postavy - sympatický, zápletka - napínavá, napsáno - skvěle. Je to lahůdka? Je !
P.s. : Chci už 6. díl? CHci !!!

Raymi
17.03.2018 5 z 5

Vyloženě knižní chuťovka. Tedy aspoň pro mne. Sebastian je prostě borec!
Těm, co mají rádi severské krimi mohu jedině doporučit.

jan0504
18.02.2018 4 z 5

U mňa trochu sklamanie. Na to aké to má celkové hodnotenie som čakal o dosť viac, než mi kniha ponúkla. Nechcem to porovnávať s inými severskými krimi, ale minimálne to nemalo taký spád a atmosféru, kedy to čitateľa dokáže vtiahnuť do deja. Ja som sa celú polovicu ba až 2/3 knihy vyslovene nútil do čítania. Až ku koncu to začalo mať grády... takže v tejto sérii asi pokračovať nebudem. Aj keď ten koniec bol dosť prekvapujúci :-)

alexis818
13.02.2018 5 z 5

Tak tohle bylo fakt velmi milé překvapení.Už jsem těch krimi přečetla opravdu hodně a tak jsem ze začátku byla trochu skeptická.Ukázalo se ,že zbytečně.Autoři dokázali,jak umí perfektně propracovat příběh a hlavně psýchu postav.Těším se na další díl.

Lotka
13.02.2018 5 z 5

Tak tohle se vážně povedlo! Jak hlavní hrdinové, tak děj knihy mě baví. Napětí, propracovanost a závěr opravdu nezklamal! Doporučuji!

JustWomen
08.02.2018 5 z 5

Přesně jak píše Lucek- naprosto skvělé čtení, mělo to koule, nápad, skvělé postavy včetně nesympatického Sebastiana, nepředvídatelné rozuzlení a překvápko nakonec. Bylo to čtení za odměnu.

knihomolka_eli
28.01.2018 5 z 5

Pre mňa ideálna krimi knižka :-) Skutočného vinníka som odhalila fakt len pár strán pred koncom, aj to som v podstate len tušila....prišlo mi to celé dostatočne reálne, objasnené bolo hádam úplne všetko, neostali mi žiadne nezodpovedané otázky. Vyšetrovací tím som si obľúbila, knihu som prečítala za 1,5 dňa. A to som sa obávala či ju do 15.12. stihnem vrátiť do knižnice. Za mňa 5*z 5 a už má čaká v knižnici ďalšia v poradí, neviem sa dočkať :-)

Lucek
04.01.2018 5 z 5

Naprosto boží. Mělo to nápad, švih, fajn postavy. A to finále...

spicule
24.11.2017 3 z 5

Asi jsem čekala něco víc. Špatné to nebylo...
Ale motiv taková vcelku "blbost" vyhnaná do strašných extrémů (např. odstranění psychologa).
Asi v půlce knížky jsem si říkala, že snad nebude Sebastianovým dítětem ten, kdo jím na konec opravdu byl. To bylo dost přitažené za vlasy.
Snad mě to neodradí od dalšího dílu.

ArwenAragorn
06.11.2017 5 z 5

První díl detektivky mě hodně bavil. Vedle napínavého pátrání po vraždě mladého chlapce (s pro mě překvapivým závěrem) se autoři hodně věnují i postavám vyšetřovatelů, jejím vlastním problémům i vztahům mezi nimi. Kniha má spád, je čtivá,výborně propracovaná (postavy i děj), bez hluchých míst. Za sebe doporučuji a už se chystám na Učedníka.Tuším, že celá série bude skvělá.

gordon13
05.11.2017 5 z 5

První díl nové závislosti, příběh mi okamžitě učaroval a s ním i jeho další pokračování, doufám, že jich bude ještě opravdu hodně :-)