Temná tajemství

Na policejní ústředně zvoní telefon. Šestnáctiletý chlapec Roger zmizel a jeho matka si dělá starosti. Je vyhlášeno pátrání a skupina mladých skautů učiní zanedlouho v bažinách hrůzný nález. Roger Eriksson je mrtvý a někdo mu vyřízl srdce z hrudi. Případ zavražděného Rogera přebírá Oddělení vyšetřování kriminálních činů a využívá nabídky pomoci psychologa Sebastiana Bergmana, jednoho z předních švédských expertů na sériové vrahy. Sebastian se sice po smrti své ženy a dcery úplně vzdal policejní práce, ale má své vlastní důvody, proč chce být součástí týmu. Proto se zprvu neochotně, ale postupem doby stále větší měrou podílí na vyšetřování vraždy. Ne všichni z Oddělení jsou však ze Sebastianovy přítomnosti nadšeni. Jeho šovinistické způsoby a drsné chování pramenící z pocitů prázdnoty po ztrátě rodiny hraničí se zastrašováním a narušují harmonii skupiny. I přes interní neshody se týmu vyšetřovatelů podaří zjistit, že všechny stopy vedou jedním směrem — k soukromé škole, kam Roger chodil. Palmlövské gymnázium se na první pohled zdá být ideálním prostředím pro mladého chlapce, avšak pod povrchem dřímají temná tajemství. Kniha Temná tajemství přináší inteligentní a strhující příběh, který se čte jedním dechem. Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt píší jistou rukou a autoritativním tónem. Připravte se na výjimečný zážitek!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150332/sebastian-bergman-temna-tajemstvi-1FR-150332.jpg 4.4622

Sebastian Bergman / Sebastian Bergman: Policajný psychológ 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host

Det fördolda, 2010

Kniha Temná tajemství

jitka1585

Kniha se mi celkem líbila,zápletka byla zajimava-mrtvy chlapec s vyrizlym srdcem.Chlapec s nízkým sebevědomím,který prošel šikanou i domácí nepohodou,ale i s tajemstvím..Do vyšetřování se sám zapojí známý psycholog,i on se smutnou minulostí. Musím přiznat,že i přes jeho chytrý pohled na případ mi byl od začátku až do konce psycholog neuvěřitelné protivný,jeho názory na ženy a zacházení s nimi,až odporný.Sebestředný,protivný obtloustlý Don Juan.Případ vyřešil a konec byl překvapivý.I přes to,že mi je Sebastian tak nepříjemný jsem zvědavá na další dil a na to jak se vyrovná se svou minulostí.

maruschka

Tak pokud jsem to pochopila správně, tak Švédi nepovažují pivo a víno za alkohol :)

Evka27

Nebylo to vcelku vůbec špatné, ale chybělo mi napětí a něco, co by mě nutilo se ke knize rychle vracet. Taky se to všechno děsně táhlo.

Mrňous1

Tak toto bylo výborné čtení. Zřejmě další skvělá série, kterou chci přečíst:-) Měla jsem obavy, protože severské krimi mě neberou, ale tohle byla opravdu lahůdka. Zajímavý příběh, zajímavé uvěřitelné postavy - to neznamená všechny sympatické a Sebastian překvapivě nepatřil mezi ty nesympatické:-))), čtivé. Opravdu se mi to velmi líbilo a těším se na další díly.

Zdenas5

Knihu jsem si vybrala kvůli výzvě a byla jsem mile překvapena. Kniha nepopisuje brutalitu zločinu, ale zachycuje detektivní postup při vyšetřování vraždy mladého chlapce. Jeden díl skládačky postupně zapadá do druhého, až dospěje k odhalení skutečného pachatele. Nebo spíš pachatelů? Nemalý podíl na vyřešení případu má i psycholog Sebastian, jehož zvláštní chování je ovlivněno vztahem k rodičům a tragédií ve vlastní rodině. Miluji tyto rozpolcené osobnosti, jejichž osobní příběh bývá velmi zajímavý (ale samozřejmě jen v knihách, žít bych s nimi nechtěla). Při čtení mi ze začátku vadilo chybějící členění textu (nevím však, jestli to není pouze mou čtečkou). V jedné větě vystupuje jedna postava a v další (bez nějakého přechodu) už vystupuje někdo jiný. Časem jsem si však docela zvykla a už mě to nerušilo. Knihu mohu doporučit.

MatoPalkes

Toto vyzerá na novú závislosť. Výborný prvý diel, veľmi sympatický tím a teším sa na ďalšie diely.

jablunka198

Jedna z těch bravurních detektivek, která se čte úplně sama, od začátku do konce jedním dechem. Naprosto excelentní vykreslení postav a charakterů, včetně hlavního hrdiny, kterého prostě musíte nenávidět i milovat zároveň. Už se těším na další díly ????

16.12.2020

Výborná kniha, která mne připoutala hned od první stránky a nedokázala jsem se od ní odtrhnout až do úplného konce. Vyšetřovaný případ je strhující, napínavý a komplikovaný, má tedy všechno, co by ve správné detektivce rozhodně nemělo chybět. Sebastian je nesympatický, nafoukaný a poměrně promiskuitní, takže jsem si něj musela zvykat v podstatě až do konce ;-). Vyšetřování jako takové bylo hodně složité, ale kniha je napsaná tak, že se v něm určitě neztratíte. Kromě toho zde najdeme spoustu postav, které opravdu sympatické jsou, převážně z řad vyšetřovatelů. Rozuzlení případu je doslova famózní, protože to už několikrát vypadá silně nadějně a také věrohodně, že se podařilo chytit toho správného pachatele a nakonec je všechno úplně jinak. A jako třešničku na dortu si pro nás autoři nechali úplný konec knihy, který se týká soukromí Sebastiana Bergmana - a ten stojí za to! :-) Samozřejmě už nic dalšího prozrazovat nebudu, knihu doporučuji a časem se budu určitě zase těšit na setkání s tímto arogantním chlápkem ;-).