Temná tajemství

Na policejní ústředně zvoní telefon. Šestnáctiletý chlapec Roger zmizel a jeho matka si dělá starosti. Je vyhlášeno pátrání a skupina mladých skautů učiní zanedlouho v bažinách hrůzný nález. Roger Eriksson je mrtvý a někdo mu vyřízl srdce z hrudi. Případ zavražděného Rogera přebírá Oddělení vyšetřování kriminálních činů a využívá nabídky pomoci psychologa Sebastiana Bergmana, jednoho z předních švédských expertů na sériové vrahy. Sebastian se sice po smrti své ženy a dcery úplně vzdal policejní práce, ale má své vlastní důvody, proč chce být součástí týmu. Proto se zprvu neochotně, ale postupem doby stále větší měrou podílí na vyšetřování vraždy. Ne všichni z Oddělení jsou však ze Sebastianovy přítomnosti nadšeni. Jeho šovinistické způsoby a drsné chování pramenící z pocitů prázdnoty po ztrátě rodiny hraničí se zastrašováním a narušují harmonii skupiny. I přes interní neshody se týmu vyšetřovatelů podaří zjistit, že všechny stopy vedou jedním směrem — k soukromé škole, kam Roger chodil. Palmlövské gymnázium se na první pohled zdá být ideálním prostředím pro mladého chlapce, avšak pod povrchem dřímají temná tajemství. Kniha Temná tajemství přináší inteligentní a strhující příběh, který se čte jedním dechem. Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt píší jistou rukou a autoritativním tónem. Připravte se na výjimečný zážitek!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150332/big_sebastian-bergman-temna-tajemstvi-1FR-150332.jpg 4.4699

Kniha Temná tajemství

TeaPeter

Vynikající detektivka. Plná nečekaných zvratů a s velmi nelehkou cestou k vysvětlení toho, co se vlastně stalo.
Kontroverznějšího hlavního hrdinu knihy jsem snad ještě neviděl. Ten člověk je jak obrázková příloha k učebnici psychologie nebo psychiatrie. Jak takovou rozpolcenost zvládá bez mnohovrstevné schizofrenie nebo jiné pomůcky je mi záhadou.

INCOGNITOREADER

Severská krimi se vším všudy! Jedná se o začátek série, kde na začátku je takové množství postav až jsem si chtěl malovat "pavouka". Po pár stránkách to ale vykrystalizuje a čtenář se zorientuje a dojde mu, kdo je hlavní postava. Sebastian rozhodně není pozitivní postava a sympaťák, se kretým všichni rádi pracují a zvou ho k sobě na večeři.
Děj se točí okolo brutální vraždy 16ti letého chlapce, kterou začne po čase vyšetřovat státní kriminálka ke které se po letech znovu připojí i Sebastian. Ten opravdu není oblíbený a nikdo s ním vlastně nepracuje rád. Po vzoru dalších severských krimi má Sebastian pár vnitřních démonů, které ho pronásledují a taky nějakou tu závislost. Snad neprozradím moc, když řeknu, že k mému nadšení to není alkoholik, ani feťák, ani nebere velké množství prášků, ale má zavislot na sexu. Nebo lépe řečeno na tom co sexu předchází. Svádění, lov... Tohle bylo vcelku originální a tak mi to vůbec nevadilo. Vlastně celkově mi Sebastian byl sympatický. Vyšetřování se pořádně zamotává a jak se do něj zakusuje Sebastian víc a víc stejné to bylo i u mě. Vraha jsem neodhadl ani omylem. A ten konec!!! Paráda.
Jediná výtka kterou mám je velikost fontu. Opravdu se to nečetlo dobře.

Sixao
26.12.2021

Výborná severská detektivka, napínavá do posledních stránek. Torkelův tým s přispěním Sebastiana Bergmana krůček po krůčku odhaloval tajemství, až do sebe jednotlivé dílky skládačky zapadly. Postupně se odhaloval i pohnutý a předčasně ukončený život šestnáctiletého Rogera. Pachatele jsem neuhodla ani náhodou. Sebastian má netypicky plno špatných vlastností, ale je svůj. To se mu musí nechat. Určitě se pustím i do dalších dílů.

midloch
22.11.2021

Seriál Most jsem měl dost rád a tak jsem byl zvědavý na knihu od scénáristy seriálu. Neudělal jsem chybu. Přes pomalejší rozjezd - počáteční linka Sebastiana Bergmanna mě vůbec nebavila - to ve výsledku byla skvělá kniha. Další díl si určitě přečtu.

twiggynka
21.10.2021

Bylo mi doporučenu a musím říct ,že se velice těším na další díl :-)

Bramborak81
28.09.2021

Další můj podařený objev severské detektivky, a to díky databázi. Napínavé a moc dobře napsané. Přemýšlím, zda mi vadilo klišé současných detektivek v podobě rozervaného vyšetřovatele, v tomto případě psychologa, který se vyrovnává se svou minulostí. A vlastně nevadilo.

twigxi
16.08.2021

Skvela detektivka, severane zkratka umi a toto je jedna z nejlepsich detektivek, co jsem za posledni dobu cetla. Ocenuju velice dobre vykresleni postav. Moc se mi libilo, ze se chovaly logicky a uveritelne.
Zaujala me jak vysetrovaci linka, tak ta soukroma - policejniho psychologa Sebastiana a konec me rozhodne navnadil na to, abych si precetla dalsi dil.

Emiška19
14.08.2021

-nejen skvělá detektivka! ale i preciznost s jakou se autoři dokážou vcítit do duší a psychiky jednotlivých postav.
Sebastian B. - mě osobně velmi sympatický i přes jeho neurvalost? arogantnost?.. S utýranou duší již od dětství..
Můžete se těšit na zajímavý a napětím vygradovaný děj do samého konce.. na příběh, který Vás zcela pohltí a nedovolí přestat číst...
Muž, který nebyl vrah....