Poslední zkouška

Poslední zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296368/bmid_posledni-zkouska-WgR-296368.jpg 5 497 126

Sebastian Bergman čelí nevyzpytatelnému sériovému vrahovi, který ohrožuje samu existenci kriminálního týmu. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově s prostřelenou hlavou. Muž je přivázaný ke školní židli, sedí v koutě se špičatou čepicí na hlavě a na zádech má připnutý několikastránkový test. Soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Ukáže se, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení hledá důkazy, ale Sebastian Bergman najde klíč na internetu a v anonymních dopisech zveřejněných v novinách. Brzy vyjde najevo, že jejich autor má o vraždách informace, k nimž má přístup jenom policie — a vrah.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

De underkända , 2015

ArwenAragorn
ArwenAragorn
07.07.2018 5 z 5

Vynikající detektivka ze skvělé série. Ach jo, netrpělivě čekám na další díl.

JustWomen
JustWomen
16.06.2018 5 z 5

Motivace k seriovým vraždám mi přišla nepřesvědčivá, ale celou knihu vyšperkovaly životy a vztahy skvělých hlavnich postav, v tomto dile zaujal zejména Billy. A nemohl by už někdo trochu uzemnit Vanju, která manipuluje s lidmi kolem sebe podle svých nálad? Jak toto skončí?

Rade
Rade
08.06.2018 3 z 5

Překvapilo mě, že poslední díl není skutečně poslední a nějak smysluplně zakončený, série se pro velký úspěch do nekonečna natahují a nikdy vlastně nekončí…
Detektivní část tímhle natahováním naštěstí neutrpí, tady byla navíc zápletka opravdu dobrá a originální, pro mě jsou ale minusem nekonečné a chvílemi dost nepravděpodobné peripetie v soukromých vztazích vyšetřujících kriminalistů. Je mi jasné, že hlavní postavy stvořili autoři schválně poněkud kontroverzní, aby to bylo ještě „napínavější“, mně to ale vlastní detektivní linku dost kazí a např. taková Vanja mi byla chvílemi nesympatičtější než samotný „televizní vrah“...
Tři plus.

astra3
astra3
31.03.2018 4 z 5

Dobrá detektivka s koncem, který vás nutí přečíst si další pokračování. Bohužel to je zatím v nedohlednu. Teď to vypadá, že se tým rozpadá.

Lotka
Lotka
04.03.2018 4 z 5

Velmi podařené zakončení série. Za mě jeden z nejlepších dílů. A co dál?!

Johncze
Johncze
25.02.2018 5 z 5

Není to nejlepší díl série, ale kvalitativně se stále drží na špici. Sem tam se mi některé části příběhu podařilo odhadnout až příliš brzy a závěrečné rozuzlení je až příliš divoké, ale jinak čtenář opět dostane, na co je zvyklý. Skvělé napsané postavy, zajímavý vrah, vztahy kolegů a policejní práce pod drobnohledem, kdy můžete krok po kroku sledovat práci policie.
Poslední zkouška by opravdu být poslední, ale zřejmě se dočkáme i pokračování, za což se rozhodně zlobit nebudu.

Jadavin
Jadavin
21.02.2018 4 z 5

Další skvělý díl skvělé série. Ale (bacha SPOILER) měl jsem trochu problém uvěřit, jak se zachovalo to chytřejší dvojče, když vrah zatáhl její sestru do dodávky. Měla u sebe mobil, takže měla ještě dobré šance na záchranu nejenom sebe, ale i své sestry. Když se ale zachovala, jak se zachovala, tak šance obou z nich klesly na nulu. Ale jinak celkově velmi čtivá a napínavá detektivka.

knihomolka_eli
knihomolka_eli
20.02.2018 5 z 5

U mňa zas 5 *z 5. Mňa tieto knižky neskutočne bavili a dúfam, že bude aj pokračovanie a že nebude dlho trvať, kým bude :-) Koniec totiž ostal taký, že som zvedavá, čo bude ďalej. Vyšetrovanie, prípad, vrah a celé to okolo ma vtiahlo maximálne do deja a za 1,5 dňa bola otočená posledná stránka knižky, súkromie vyšetrovateľov ma bavilo tiež, aj keď veľa postáv nakoniec nepôjde takým smerom, ako by som si želala :-) Teším sa na všetky ich ďalšie knižky :-)

irva
irva
09.02.2018 5 z 5

Pro mě nejzajímavější díl i když celá série Sebastiana výborně zpracovaná. Těším se na další.

Lucek
Lucek
07.02.2018 5 z 5

Ježkovy voči, potřebuju pokračování! Ten konec mě rozsekal ještě víc než v předchozím díle...

saman001
saman001
31.01.2018 5 z 5

Úžasné! Kdy bude další? :-)

gulas
gulas
28.01.2018 5 z 5

No páni! Doufám, že Poslední zkouška nebyla od pánů Hjortha a Rosenfelda poslední knížka, že pokračování už mají připravené, protože se přímo samo nabízí.
Už se nemůžu dočkat dalšího setkání se starými známými, se kterými bych se v reálu ale asi znát nechtěla. Se sebestředným donchuánem Sebastiánem, který svým okolím manipuluje podle potřeby a jen málokdy mu to přijde blbý, s nekompromisní Vanjou, které bůhví proč každý udělá, co jí na očích vidí, ale která není zrovna tolerantní k chybám svých bližních (na rozdíl od svých, ale ty moc nevnímá). A nesmím zapomenout na sympaťáka Billyho, kterýmu se to nakonec zatraceně "nepovedlo". Jakpak to s ním dopadne? Chudák jejich šéf - s takovouhle partičkou sice zdárně vyřeší každý zapeklitý kriminální případ, ale zároveň s nimi pracovat musí být docela očistec.
Rozhodně radím číst postupně od první části. I když je kvalita série trochu nevyrovnaná, například Hrob v horách mi přišel slabší, vše na sebe navazuje a postupně to do sebe zapadá.

mi-380
mi-380
28.01.2018 4 z 5

Vrah se silným motivem, kterému dá jistě za pravdu nezanedbatelné procento čtenářů a proti němu efektivní Torkelův tým, jehož členové se ale bohužel řítí do čím dál hlubšího zatracení.
75 % (zatím 202 čtenářů je na 92 %).

kadgam
kadgam
27.01.2018 4 z 5

Štyri hviezdičky za napínavý príbeh. Vedľajšia téma knihy - hrdinovia blogov a reality show je dnes aktuálna aj u nás. Mladí, obvykle menej vzdelaní ľudia diktujú názory na módu aj správanie sa. Potiaľ by som súhlasila s vrahom, že je potrebné obracať ľudí k trvalejším hodnotám, no spôsob aký si vybral nemôže byť spoločensky akceptovateľný. Sebastian je osamelý jazdec v tíme vyšetrovateľov, kde každý z nich má svoje súkromné problémy a traumy. Pri pracovných postupoch sa však zjednocujú, prečo to Vanja nevie akceptovať a vo vzťahu k svojmu otcovi -kolegovi jej menej záleží na práci ako na súkromí?

Janek
Janek
16.01.2018 2 z 5

Hlavní motiv pachatele i způsob, jak vraždí, je zajímavý a zasloužil by rozpracovat. Autoři se ale mnohem více soustředí na vztahy mezi vyšetřovateli, na jejich vzpomínky a milostné eskapády. Jako by sex bylo to jediné, o co v životě jde... Bez znalosti předchozích dílů série jsem se v tom všem bohužel jen těžko orientovala.
První polovina knihy se zdála ještě docela uvěřitelná, závěr byl ale zbytečně přitažený za vlasy - jak mnohé americké filmy, které ve správný čas neskončí.

DriftBooks
DriftBooks
13.12.2017 3 z 5

Sebastian Bergman je naprostý antihrdina. Lže svým nejbližším. Svým způsobem jim ubližuje. Podvádí. Je arogantní. Nesnesitelný. Sobecký. Prostě hajzlík k pohledání. Není to nikdo, s kým by se čtenář (alespoň mého typu) chtěl ztotožnit. Nepomáhá (a neomlouvá) ani prožité trauma. Přesto mu ve slabé chvilce přejete, aby našel vytoužený klid a štěstí. Když mu ho autoři již po několikáté odepřou, skřípete zubama, ale zároveň chápete, že bez těchto nemilosrdných zádrhelů by série zřejmě musela skončit. A to rozhodně nechcete…

Knihy Hjortha a Rosenfeldta jsou prostě čtivé a v rámci svého žánru i zábavné. A to je přeci úhelným kamenem zábavné literatury, do které detektivky jistě patří. A jejich knihy navíc patří do nejvyšší ligy.

Jediným zádrhelem je maximálně to, že jednotlivé příběhy na sebe velmi těsně navazují. Pokud jste nečetli předchozí díly, ztratíte se a spousta souvislostí vám unikne. Ideální číst všechny tituly ihned za sebou jako jednu knihu. Důležitá je také chronologie. Protože třeba právě v Poslední zkoušce autoři prozradí poměrně dost věcí z minulých knih.

Z hlediska motivu je Poslední zkouška značně bizarní a na hraně. Ale vše přebije virtuozita, se kterou jsou knihy psány

dalia1769
dalia1769
15.11.2017 5 z 5

Výborné jako vždy, pouze Vanja mi tentokrát občas lezla na nervy svou dětinskou trucovitostí ve vztahu k matce, Valdemarovi i Sebastianovi. Jinak skvělá detektivka, která se opět četla jedním dechem.

Booky84
Booky84
12.10.2017 5 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil nejvíc, možná to bylo i tím, že jsem musela čekat na jeho vydání po přečtení předchozího dílu a knihu jsem přečetla během chvíle, ale co ten Konec?! Bohužel jsem nikde nezjistila, zda bude další díl, dokonce jsem i četla, že snad má být dílů jen pět?! Doufám, že si to autoři rozmyslí a napíší pokračování.

ddkk
ddkk
05.10.2017 5 z 5

Ještě že jsem měla po přečtení prvního dílu už pohromadě všechny ostatní, jinak se dá těžko přežít očekávání termínu vydání každého následujícího...jedním slovem, opět výtečné! Plný počet.

qydko
qydko
26.09.2017 5 z 5

Další kniha ze série, která mě určitě nezklamala...
POZOR MINISPOILER
Jako takový konec? To mi chcete říct, že si teď mám hryzat nehty než vyjde další díl? To si je okoušu až k ramenům :D