Poslední zkouška

Poslední zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296368/bmid_posledni-zkouska-WgR-296368.jpg 5 497 126

Sebastian Bergman čelí nevyzpytatelnému sériovému vrahovi, který ohrožuje samu existenci kriminálního týmu. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově s prostřelenou hlavou. Muž je přivázaný ke školní židli, sedí v koutě se špičatou čepicí na hlavě a na zádech má připnutý několikastránkový test. Soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Ukáže se, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení hledá důkazy, ale Sebastian Bergman najde klíč na internetu a v anonymních dopisech zveřejněných v novinách. Brzy vyjde najevo, že jejich autor má o vraždách informace, k nimž má přístup jenom policie — a vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

De underkända , 2015

TheSarcasm
05.09.2017 5 z 5

Scénárista skvělého seriálu "Most" se prostě nezapře. Stejně jako v seriálu je i v řadě "Sebastian Bergman" stejně důležitá kriminální linka i postavy vyšetřovatelů a vztahy mezi nimi. V "Poslední zkoušce" mě ale bavila ta kriminální o něco více. Vztahy mezi členy vyšetřovacího týmu mi přijdou až zbytečně moc komplikované. Vždy když někdo za někým náhodou zašel tak ho tam hned s někým načapal, navíc Vanja mi není moc sympatická. Finální akční scéna byla už trochu za hranou, ale jakékoli pochybnosti přebil šokující závěr.

RSR
31.08.2017 5 z 5

Výborná detektivka, stejně jako předchozí ze série. Těším se na další knihu, i když na druhou stranu jsem možná ráda, za tu pauzu před dalším dílem.

rottovat
08.08.2017 4 z 5

Autoři jsou zárukou kvality a opět nezklamali, skvělá detektivka, místy sice pár nelogičností, ale jinak opět bodují na konci - poslední dvě strany, klobouk dolů, a už se těším na další díl.

HλNKA
25.07.2017 5 z 5

Tak tohle byla jízda!! A opět si dvojice autorů neodpustila pár posledních infarktových stránek, po kterých prostě nejde nemít.. absťák!! :-D Čekání na další díl bude opravdu nesnesitelně dlouhé..

March
18.07.2017 4 z 5

Napínavé do poslední chvíle. I když kaskaderskym kousek SB byl trochu moc.... Trochu mi i ukapla slza, když šla Vanja říct Torkelovi její rozhodnutí.
Konec tohoto dílu byl hooodne slušný a už trpim, protože není zatím další díl ....

ZuK1
25.06.2017 5 z 5

Výborná série, skvěle napsaná, jedna z nejlepších, jakou jsem četla!
Dokonalá souhra napětí - kriminální zápletky i vyvíjejích se osudů Sebastiana Bergmana a ostatních členů vyšetřovacího týmu a závěr, který vás okamžitě nutí sáhnout po dalším dílu ... tohle vše se autorům mimořádně povedlo!
Nemůžu se dočkat, až vyjde další díl ...

BlackWidow
24.06.2017 5 z 5

Tenhle díl se mi po Němé dívce líbil nejvíce. Byl napínavý až do konce a Sebastian byl jako vždy bravurní.Docela mi ho je i léto,ale snad mu autoři dopřejí v dalším díle zasloužené štěstí. :-) Billy mě šokoval a jsem zvědavá,jak to s ním nakonec dopadne. Doufala jsem,že by Jenny mohla nahradit Vanju,která mi byla tady nepříjemná,ale kdo ví,co z toho všeho ještě vyleze..:-)

Hana62
20.06.2017 5 z 5

SUPER!!! jako vždy, nemůžu se dočkat, kdy vyjde další díl. Sebastiana chápu a přála bych mu víc uznání a štěstí, ale co nebylo, může být, že? :-)
Díly mají stoupající tendenci, tak jsem zvědavá, kam až můžou "vystřelit".

Aymira
18.05.2017 4 z 5

Pánové Hjorth a Rosenfeldt mají zrejme smysl pro humor a hlavně pro otevrene konce. Tentokrát slovo padlo na Billyho... ale o tom az priste.

Poslední zkouška je jistě zajimavym příspěvkem do série, ale nemůžu si pomoct, už me unavuje, jak ze Sebastiana dělají outsidera. A to i přesto, že nasazuje vlastni krk a vteluje se do akčního hrdiny, aby zachránil Stockholmany před pohromou. Zadna slova díků, zadne uznání od rodiny. Jeho soupeř byl sice inteligentní, ale žádný Učedník to nebyl. V detektivní linii mi v příběhu proto tentokrát něco málo na plný počet hvězd chybělo.

Space.Junkienka
15.05.2017 5 z 5

Nejlepší knížka...pánové si to prostě nechávali nakonec....Perfektní námět, úžasný příběh, skvělé popisy, dokonalý Sebastian a vlastně i celý vyšetřovací tým....Jenom ta Jennifer....když já v ní měla takovou naději (na další rozšířený tým, a tudíž i dokonalé případy)...

marion111
13.05.2017 5 z 5

Sebastian Bergman - dokonalá serie ! S napětím jsem sledovala seriál Most - a tohle je naprosto stejné! Vzrušující čtení, při kterém mrazí, hrdinové se spoustou negativních vlastností - a přesto si je čtenář musí zamilovat.
Netušíte, zda bude pokračování?

Makii
09.05.2017 4 z 5

Duo autorů mě opět nezklamalo. Knihu jsem přelouskla velice rychle, je napínavá. Odhalit pachatele nebylo zrovna jednoduché. Osudy hlavních hrdinů se opět dobře vyvíjí. Za mě vše dobré, až na ten závěr - byl hodně předvídatelný.. Ale budiž. Těším se na pokračování.

ren6939
06.05.2017 5 z 5

Trochu moc "masová" akce, trochu amerického přehánění ... ale jinak skvělý díl, excelentní závěr, ale vzhledem k vývoji postav, no nevím, zda bude ještě nějak pokračovat.
Cením si, že když už se zdá, že je případ vyřešen, umí autoři přijít ještě s něčím ... nenechá to nikoho klidným, vidouc ještě 100 stran do konce a zdá se, že máte vraha ?!
Souhlasím s Ollinka1989, sice mi to dalo zabrat více než 10 dní - jinde než v metru a tramvaji nečtu, ale nejednou jsem přejela :D

ollinka1989
16.04.2017 5 z 5

Prvni dil serie me moc nebavil..ale vsechmy dalsi dily byly super..ctivy..napinavy..vsech pet dilu jsem stihla precist behem 10ti dnu..az tak jsem to hltala. Diky posledni strance teto knihy bych opravdu nutne potrebovala dalsi dil..je to jak droga :)

Vvvera
10.04.2017 5 z 5

Nejlepší díl série, bez debat. A ten závěr? Nutně potřebuji další díl..

Aliii
30.03.2017 5 z 5

Jednoznačně má nejoblíbenější severská série - jak se do knih jednou začtete, už nechcete přestat. Navíc mi připadá, že kvalita s každou další knihou roste. Autoři dokážou udržet v napětí a věrohodně zpracovat jak detektivní případy, tak i osudy těch, kdo je vyšetřují.

matej9766
22.03.2017 5 z 5

Žák: "Pane učiteli, pane učiteli, k čemu mi to jako v životě bude?"
Učitel: "Může se stát, že se tě na to někdo zeptá a když nebudeš vědět, tak ti k čelu
přitlačí jateční pistoli"
Žák: ":-O"

Jedná se o nejlepší knihu v sérii. Určitě patří k tomu lepšímu, co si v tomto žánru můžete přečíst.

Více v mé recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/uceni-v-mladi-je-moudrost-ve-stari-7626

Эva
15.03.2017 5 z 5

Spolu s Učedníkem nejlepší kniha serie! Stydím se to přiznat, ale poprvé jsem sympatizovala s vrahem! Plus postavy se skvěle vyvíjejí, ze Sebastiana se stává můj velký oblíbenec!

ankaras
11.03.2017 5 z 5

Do osudů hlavních postav jsem se s radostí začetla a někdy bych se o nich zase ráda něco dozvěděla.

Kamienkova33
07.03.2017 5 z 5

Uplne najlepsia cast serie! Skvely krimi pribeh aj neustale problemy detektivnejo timu... a ten koniec wow! Prva budem cakat na dalsiu cast :)