Poslední zkouška

Poslední zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296368/bmid_posledni-zkouska-WgR-296368.jpg 5 497 126

Sebastian Bergman čelí nevyzpytatelnému sériovému vrahovi, který ohrožuje samu existenci kriminálního týmu. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově s prostřelenou hlavou. Muž je přivázaný ke školní židli, sedí v koutě se špičatou čepicí na hlavě a na zádech má připnutý několikastránkový test. Soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Ukáže se, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení hledá důkazy, ale Sebastian Bergman najde klíč na internetu a v anonymních dopisech zveřejněných v novinách. Brzy vyjde najevo, že jejich autor má o vraždách informace, k nimž má přístup jenom policie — a vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

De underkända , 2015

Evka27
26.03.2021 4 z 5

Povedený díl a opět s koncem, na který je nutno rychle navázat další četbou. Takže hurá na to.

MirkaProk
21.03.2021 5 z 5

Další skvělý díl s Bergmanem a ostatními vyšetřovateli. Hned se vrhám na další díl.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Výborná séria, skvelý diel, veľmi zaujímavá premisa. Hjorth a Rosenfeld pokračujú vo skvelej práci.

šipek
03.11.2020 5 z 5

Tak se blížím pomalu k závěru vydané série se svérázným psychologem Sebastianem Bergmanem. Jen doufám, že přijdou ještě další díly a kdyby i ten následující poslední vydaný díl skončil s takto otevřeným koncem tak nevím nevím co bych dělal. Prostě hodně povedená série detektivních případů.

Květ
28.09.2020 4 z 5

Fajn švédská detektivka. Tomuto pokračování předchází ještě čtyři knížky, no v knihovně zrovna nebyly, tak jsem sáhla hned po tomto dílu a nevadilo. V postavách jsem se zorientovala a neměla jsem pocit, že by mi něco extra uniklo. Dobrý námět, zajímavé postavy vyšetřovatelů, čtivě a poutavě napsáno. (3,5-4*)

bartoma
27.09.2020 5 z 5

Opět otevřený konec, musím na další knihu! Nedá mi nečíst další a další díl.

harena
06.09.2020 5 z 5

Další díl mé oblíbené série s kriminálním psychologem Sebastianem. Tady se vrah už nechce smířit s tím, že jsou ve společnosti nejvíce oslavováni hvězdičky reality show a spolu s blogery nejvíce ovlivňují chování mladých, kdežto znalosti a vědomosti nikoho nezajímají. Oběti dostanou šedesát otázek a když nezodpoví alespoň dvacet, zastřelí je jateční pistolí. Sebastian tu svoji aroganci trochu zklidnil, snaží se stále získat dceru, Billy je přesvědčen, že svoje démony drží na uzdě a až do konce nevíme, jestli se mu to povede. Kniha má všechno: napětí od první stránky, pátrání plné zvratů i sondy do nitra našich pěti hlavních vyšetřovatelů. A opět, jak to má naše spisovatelská dvojice v oblibě, otevřený konec.

RADOST
19.06.2020 5 z 5

Zajímavý námět. Mnohým lidem se určitě podobné myšlenky někdy honí hlavou. Jenže způsob vypořádání se s tím je naprosto zvrácený výplod mozku na scestí. Napínavé, dobře se to četlo. Chvílemi převažují osobní problémy vyšetřovatelů nad samotným vyšetřováním, snad se to nebude stupňovat.

Danago
02.06.2020 5 z 5

Tuto sérii miluji a ani tento díl nezklamal. Sebastián mě prostě baví a ani ostatní postavy mě nenechávají klidnou.

Dopi70
11.05.2020 5 z 5

Opět za plný počet hvězd. Jen mě vždy štvou ty konce, kdy se na poslední stránce stane něco zásadního a musím shánět další díl série, abych věděl jak to pokračuje :-)

Marosusu
01.04.2020 5 z 5

Fuuu začiatok sa pomaly rozbiehal...veľa omáčky...keď uz došli na vraha tak žiadne intenzívne hľadanie...ale na druhej strane koniec nám nedá spávať kým nezačneme ďalšiu časť..teším sa na ňu ;-)

JitkaHambi
30.01.2020 5 z 5

Podle mně nejlepší kniha série!Nemohla jsem přestat číst.
Akorát teda Vanja mě tu pěkně štvala, přišla mi jak rozmazlený spratek.A ten konec???! Nutně potřebuji další díl :-)

Eicherik
19.01.2020 5 z 5

Další díl této švédské detektivní série se opět povedl. Nejvíc mě na příbězích se Sebastianem Bergmanem baví poměrně bohatě rozvedená osobní a vztahová linka vyšetřovatelů, ale i ta kriminalistická je zajímavá. Konec knihy byl trochu předvídatelný a dramatický. Nezbývá, než se pustit do dalšího pokračování.

ivoiro
26.12.2019 5 z 5

Tak tohle je za mně skvělá kniha. Netrpělivě čekám, jak se budou osudy všech vyvíjet dál.

mol378
25.11.2019 4 z 5

Standardně dobré jako ostatní knihy série, příběh napínavý, vyšetřování odsýpá a navíc se více objevují vlastnosti všech zúčastněných - Vanja nesympatická a děsně neempatická, hluboce introvertní nepříliš milá Ursula, posedlý Sebastian, fakt nudný panák z papundeklu Torkel a přitroublý Billy, který nějak neví, z které do které a mentálně mi přijde tak na 18 místo jeho třiceti. Dohromady to funguje, no body´s perfect! Hvězda dolů za opravdu poněkud překombinovaný Billyho příběh a trošku absurdní konec i na poměry této série, ale pořád je to ještě v mezích, vždyť se jedná o román, tak trocha neuvěřitelnosti a senzace je na místě. Těším se na poslední knihu série, zatím se mi nedostala do ruky.

BlackFun
03.11.2019 5 z 5

Výborný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Příběh Sebastiana graduje a je každým dílem lepší. Rozhodně doporučuju přečíst, ale rozhodně od prvního dílu, jelikož to za to stojí. A pokud nezačnete pěkně popořádku, tak se ochudíte o docela fajn příběh.

EricNor
04.08.2019 4 z 5

Docetl jsem celou serii. Po cca dvou měsících. No a posledni dil me v necem potesil a v necem zklamal. Pozitivni je, ze se vic soustredi na pripad samotny, nez charaktery policistů. To ovsem neznamena, ze se v tomto ohledu nic nedeje. Minule dily mi pripadalo, ze vztahy delaji tak 70% knihy. Tady je to naopak. 70% se vyšetřuje nebo sledujeme vraha, pripadne jeho obeti. Naopak rozvoj postav je tak nejak neuveritelny. SPOILERY: Specialne Vanja se ukazuje jako sobecka krava, ktera zcela postrada jakoukoliv empatii a svym chovanim me stvala. Jak to dopadne s Billym jsem tusil po precteni par zdanlive nevinnych komentaru. Poznamka: Pokud se nekdo rozhodne vyzradit podstatne udaje z knihy, mel by oznacit svuj komentar slovem spoiler.

SilvieSisinka
28.07.2019 4 z 5

Velice napínavé čtení. Ten konec byl opravdu nečekaný a jsem zvědavá co bude dál. Vanda a její život s rodinou je pro mě hodně nepochopitelný. Dělá z toho vědu, přitom je to tak jednoduché všechno vyřešit.

Kortez
17.07.2019 5 z 5

Dostala se mi do rukou v knihovně tahle knížka a i když jsem nečetl předchozí díly, můžu ji označit za skvělou, svižně odsýpající detektivku. Rozhodně se budu snažit dohnat i předešlé díly. Jediné co mě vadilo, bylo řešení vztahů napříč celou sérií, co čtenář který nečte všechno od začátku jak kdy vyšlo pocítí občasným nepochopením textu.

Simstr
16.07.2019 5 z 5

Skvělá knížka a skvělé čtení :-) Trošku na nervy mě leze Vanja a její osobní život, nějak mě ty její myšlenkový pochody vůči její matce, Sebastianovi nebo jejímu nevlastnímu otci nebaví. Za to velkým překvapením je pro mě Billy :-) jsem zvědavá jak to s ním bude pokračovat dál, protože závěr této knihy patří jemu. Už se těším na další díl !