Poslední zkouška

Sebastian Bergman čelí nevyzpytatelnému sériovému vrahovi, který ohrožuje samu existenci kriminálního týmu. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově s prostřelenou hlavou. Muž je přivázaný ke školní židli, sedí v koutě se špičatou čepicí na hlavě a na zádech má připnutý několikastránkový test. Soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Ukáže se, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení hledá důkazy, ale Sebastian Bergman najde klíč na internetu a v anonymních dopisech zveřejněných v novinách. Brzy vyjde najevo, že jejich autor má o vraždách informace, k nimž má přístup jenom policie — a vrah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296368/posledni-zkouska-WgR-296368.jpg 4.6352

Sebastian Bergman / Sebastian Bergman: Policajný psychológ 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

De underkända, 2015

Kniha Poslední zkouška

RADOST

Zajímavý námět. Mnohým lidem se určitě podobné myšlenky někdy honí hlavou. Jenže způsob vypořádání se s tím je naprosto zvrácený výplod mozku na scestí. Napínavé, dobře se to četlo. Chvílemi převažují osobní problémy vyšetřovatelů nad samotným vyšetřováním, snad se to nebude stupňovat.

Danago

Tuto sérii miluji a ani tento díl nezklamal. Sebastián mě prostě baví a ani ostatní postavy mě nenechávají klidnou.

Dopi70

Opět za plný počet hvězd. Jen mě vždy štvou ty konce, kdy se na poslední stránce stane něco zásadního a musím shánět další díl série, abych věděl jak to pokračuje :-)

Marosusu

Fuuu začiatok sa pomaly rozbiehal...veľa omáčky...keď uz došli na vraha tak žiadne intenzívne hľadanie...ale na druhej strane koniec nám nedá spávať kým nezačneme ďalšiu časť..teším sa na ňu ;-)

JitkaHambi

Podle mně nejlepší kniha série!Nemohla jsem přestat číst.
Akorát teda Vanja mě tu pěkně štvala, přišla mi jak rozmazlený spratek.A ten konec???! Nutně potřebuji další díl :-)

Eicherik

Další díl této švédské detektivní série se opět povedl. Nejvíc mě na příbězích se Sebastianem Bergmanem baví poměrně bohatě rozvedená osobní a vztahová linka vyšetřovatelů, ale i ta kriminalistická je zajímavá. Konec knihy byl trochu předvídatelný a dramatický. Nezbývá, než se pustit do dalšího pokračování.

ivoiro
26.12.2019

Tak tohle je za mně skvělá kniha. Netrpělivě čekám, jak se budou osudy všech vyvíjet dál.

mol378
25.11.2019

Standardně dobré jako ostatní knihy série, příběh napínavý, vyšetřování odsýpá a navíc se více objevují vlastnosti všech zúčastněných - Vanja nesympatická a děsně neempatická, hluboce introvertní nepříliš milá Ursula, posedlý Sebastian, fakt nudný panák z papundeklu Torkel a přitroublý Billy, který nějak neví, z které do které a mentálně mi přijde tak na 18 místo jeho třiceti. Dohromady to funguje, no body´s perfect! Hvězda dolů za opravdu poněkud překombinovaný Billyho příběh a trošku absurdní konec i na poměry této série, ale pořád je to ještě v mezích, vždyť se jedná o román, tak trocha neuvěřitelnosti a senzace je na místě. Těším se na poslední knihu série, zatím se mi nedostala do ruky.

Nejsem mrtvá
Nejsem mrtvá