Němá dívka

Němá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248272/bmid_nema-divka-bf2-248272.jpg 5 531 106

V době velikonočních svátků je brutálně zavražděna rodina se dvěma malými chlapci. Sebastian Bergman a jeho tým zjistí, že by mohl existovat svědek. Je jím desetiletá Nicole, která byla během Velikonoc na návštěvě u svých zavražděných bratranců. Policisté najdou její stopy vedoucí do lesa. Dívka je nezvěstná tři dny a její šance na přežití v divočině jsou malé, a tak se policie rozhodne požádat o pomoc veřejnost, přestože tím může upozornit vraha na existenci svědka. Bergmanovi se podaří dívku vystopovat a vznikne mezi nimi zvláštní pouto. Nicole je však natolik traumatizovaná, že nemluví, jen kreslí obrázky. Sebastian Bergman s ní začne pracovat a zjišťuje, že mu čím dál víc připomíná jeho vlastní dceru, o kterou přišel. Dokáže ji před vrahem ochránit?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Den stumma flickan , 2014

e-Lisbeth
10.08.2017 2 z 5

Tato detektivka mi tedy bohužel nesedla. Motiv fádní, osudy vyšetřovatelů jsou jakousi vatou celé knížky, ale význam to nemá žádný.
Dívka má být desetiletá, ale pořád je branná jako malá holčička, kterou musí oblékat a neumí psát... nebo co?!
Reálnost zcela vzala za své od okamžiku vraha v nemocnici.

triatlet
04.08.2017 5 z 5

Sebastian dostává v Němé dívce nejvíc prostoru z celé série. Vanja nezapře, že "jablko nepadá daleko od stromu".
Torkel a Ursula jsou sice trochu upozaděni, zato Billyho postava odhaluje temná zákoutí...
Autoři se v celé sérii drží osvědčené formy - děj posouvají po krátkých kapitolách, během nichž střídají pohledy jednotlivých vyšetřovatelů, pachatelů, obětí. Tím pádem čtenář otáčí stránky a nemůže se od příběhu odtrhnout.
Motiv snu se v Němé dívce objevuje nejen prostřednictvím Sebastiana, ale i Vanji.
Každý díl autoři dokázali zakončit větou, která láká k otevření pokračování.

March
18.07.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, pro mě asi nejlepší díl.
A je fajn, že z toho autoři neudělali "happy end" SB a maminka Nicole.
Napínavé do poslední chvíle, takže za mě plný počet.

Richardson
23.05.2017 5 z 5

Kvalitativně určitě opět zlepšení po Hrobu v horách.

Space.Junkienka
15.05.2017 4 z 5

Začátek byl velmi zajímavý....ztracená malá dívka, brutální vražda....to člověk nemůže jenom tak odložit na noční stolek....Sebastian se opět vyznamenal, i když jeho rádoby náklonost k "mamince" jsem mu nevěřila....

Aymira
15.05.2017 4 z 5

Brutální úvod, výborná mezihra a překvapivých posledních asi 50 stran. Téma bylo velmi zajímavé a skvěle korespondovalo se Sebastianovými démony z předcházejících dílů, což byl koneckonců asi i zájem autorů. Pachatel se dal vytušit, i když i zde platilo, že zvrtnout se to nakonec dalo jakýmkoli směrem. A on na závěr perfektní twist přišel - tedy alespoň pro mě, protože já už byla ukolébaná a čekala, že se bude řešit už jen vztahová omáčka. V knize nechybí ani akční scény včetně automobilové honičky. Konec ve mně vyvolával dojetí, smutek a v jistém případě i vlnu zhnusení, díky níž se autorům podařilo navnadit nás na Poslední zkoušku. Jdu hned do ní.

Kdo ještě váhá, tak tomu tuto sérii rozhodně doporučuji, protože číst ji stojí za to.

ZuK1
14.05.2017 5 z 5

Vynikající, úžasná série! Těším se na další díl, škoda jen, že zatím poslední ....

TheSarcasm
26.04.2017 4 z 5

Mám z knihy trochu rozporuplné pocity, chvílemi mě moc nebavila, ale jindy to byla docela jízda (hlavně ten závěr). Docela dlouho jsem si myslel, že je vše jasné, ale samozřejmě se ukázalo, že tak úplně není. Na můj vkus zde bylo až příliš mnoho osob a vztahů ve vyšetřovacím týmu ve kterých jsem se občas ztrácel. Možná to bylo tím, že jsem nečetl předchozí díly série. Z mého pohledu se nicméně jedná o nadprůměr v žánru, který určitě stojí za přečtení.

jana3099
28.03.2017 4 z 5

Moje první kniha ze série Sebastian Bergman :-) moc dobře se četla a ihned vtahla do děje, rozhodně se těším na další ;-)

tomai
20.03.2017 4 z 5

Opět vynikající.

Kamienkova33
21.02.2017 4 z 5

Po slabsej tretej casti serie som sa velmi potesila :-) super!

SilvieSisinka
14.02.2017 5 z 5

Super detektivka,která se četla sama.

mispulin
02.02.2017 5 z 5

Musím opět dát plný počet hvězd. Příběh se mi líbil. Znovu zajímavý konec, ne tak jako v předchozím díle, ale nicméně si budu muset sehnat další příběh a konečně se vše dozvědět...

Aliii
22.01.2017 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka s bonusem v podobě vztahů mezi detektivy. Pro mě byly všechny složky příběhu namíchány v tom správném poměru, abych si čtení maximálně užila.

SimonaP
20.12.2016 4 z 5

Stejně jako Učedník skvělá kniha. Napínavá, plná zvratů. Temné tajemství a Hrob v horách jsou podle mě slabší kusy série, ale jsem ráda, že jsem se jimi prokousala, protože pro pochopení vztahů mezi vyšetřovateli jsou tyto knihy důležité. Jsem zvědavá na pátý díl.

MarieH
03.11.2016 5 z 5

Pro mne zatím nejlepší díl o Sebastianu Bergmanovi , po prvním dílu série jsem si řekla že nebudu pokračovat, že nemusím číst všechno. Postava Sebastiana je mi silně nesympatická, ale neodolala jsem a teď se chystám na zatím poslední díl. Autor čtenáře vtáhne do děje a jak je vidět i u ostatních recenzí všichni hltáme osudy nejen vrahů. ale hlavně vyšetřovatelů.
Dávám 5 hvězdiček.

konicekbily
09.10.2016 3 z 5

Povedený příběh s velice zajímavou zápletkou, nečekaným rozuzlením. Možná je to napsáno až moc do šířky, zbytečně navíc jsou některé vztahy mezi hlavními protagonisty a tím je to o cca 100 stran delší, než by bylo záhodno.

katka_dv
04.10.2016 4 z 5

Normálně si knížky nekupuji, ale pouze půjčuji ... u této knihy jsem musela udělat výjimku a knížku si koupit, protože jsem nevydržela čekat na to, jaké budou další osudy hlavních hrdinů ... Autorům se tak podařilo to, co málokomu - napsat výborné detektivky a zároveň vytvořit u čtenářů závislost (aniž by se z těch detektivek stala Ordinace v růžové zahradě :-)). A po přečtení je mi jasné, že budu jedna z prvních, kdo si koupí českou verzi následující knihy, Pro nové čtenáře této série - čtěte určitě knihy popořádku.

tinuschen
06.09.2016 5 z 5

Výborná kniha, taká napinava,že si musím dávať prestávky.

dalia1769
19.08.2016 5 z 5

Opět výborný díl, líbí se mi, jakým způsobem se zde rozvíjí Sebastianova osobnost. Mám ho stále raději, naopak Billy je mi čím dál méně sympatický. Oceňuji neustálý vývoj a nejednoznačnost postav, které opravdu nejsou černobílé. Těším se na další díl.