Hrob v horách

Dvě ženy při pěší túře v jämtlandských horách na severu Švédska najdou na břehu řeky ruku kostry. Místní policie však na místě odhalí celkem šest těl: čtyři dospělé a dvě děti. Je povolána švédská kriminálka a Sebastian Bergman vyráží se svým týmem do Jämtlandu. Na místě brzy zjišťují, že všech šest těl bylo pohřbeno současně, avšak stav pozůstatků stejný není. Dvě z těl se podaří snadno identifikovat jako holandský pár, který byl nezvěstný od listopadu 2003. Ostatní jsou záhadou — jejich DNA dokazuje, že se jedná o rodiče s dětmi; tou dobou se ovšem žádná rodina nepohřešovala. Další záhadou je vyšetřování smrtelné dopravní nehody, k níž došlo ve stejném týdnu, kdy Holanďané zmizeli. Jméno, na které bylo auto pronajato, nevede k žádným dalším stopám. Státní kriminálce spousta věcí nedává smysl. Případ nabývá ještě větších rozměrů ve chvíli, kdy se protne s vyšetřováním podivného zmizení dvou afghánských přistěhovalců. Policejní tým se pouští do vyšetřování s vytrvalostí a odhodláním, zároveň však musí čelit vlastním problémům, personálním změnám a nečekaným odhalením…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207115/big_hrob-v-horach-207115.jpg 4.1460

Kniha Hrob v horách

twigxi
včera

Hlavni kriminalni zapletka byla v tomto dile opravdu velice slaba, tesila jsem se na prostredi hor, ale toho se mi dostalo jen minimalne, stejne jako nejakeho napeti a originality. Ke konci jsem uz preskakovala, protoze me to vubec nebavilo.
Propletene vztahy vysetrovaciho tymu a jejich blizkych se zacinaji odvijet slibne a zajima me, jak budou pokracovat dal, ale nemuzu se ubranit pocitu, ze uz zacinaji byt prece jen hodne prekombinovane.
Slibny konec me sice navnadil na dalsi dil, ale bylo to hodne na silu.

Margerite

Tentokrát mě kriminální linka moc nebavila. Naopak linka soukromí vyšetřovatelů je čím dál lepší, už se těším na další díl.

Nelly

Oproti předchozím dílům mi tento přišel slabší, málo smysluplného pátrání, hodně věcí podléhalo náhodě, navíc Sebastian zde byl spíše jen do počtu a příběh se zaobíral spíše jeho osobním životem než nějakým jeho přispěním k práci v týmu. A konec? Každý si asi musí přečíst další díl...

rumova_kulicka

Sérii jsem si oblíbila nejen kvůli Sebastianovi na zabití. Tento díl pro mě ale za ostatními trochu zaostával. Téma přistěhovalců, tajných služeb apod. mi není blízké. Vyšetřování z mého pohledu stálo na mrtvém bodě, zato jsme si dosyta užili lovestory padesátníků a dění kolem Vanji. Mám ráda, když se o hlavních postavách dozvím více z jejich osobního života, ale tady toho přemítání nad vztahy bylo až příliš. Tentokát se to aspoň obešlo bez toho příšerného Haraldssona, zato tu máme stále šílenou Elinor. Doufám, že s ní v dalším díle už něco udělají. Jako všechny tady, i mě mrzí, co se děje s Billym. Tak vzhůru na další díl :)))

Dajine

Opět parádička. Sebastian fakt sympaťák na zabití.

moudivlacek

Zajímavé, akční a docela pro mě uvěřitelné. Sebastian tu má docela okrajovou roli, alespoň ve vyšetřování, ale v osobním životě toho stihne docela dost. Nesouhlasím s jeho činy, ale dokážu některé pochopit. Každopádně Vanja je nucena prozřít v osobním životě. Překvapuje mě chování Ursuly, moc ji nechápu. Doslova šokoval mě svými niternými pocity Billy. Vyšetřování jako takové bylo dlouho rozvleklé, ale postupně se nitky sbíhali dohromady. A ukázka toho, že i vražda může být ještě něco mnohem víc, než se zdá.

jitka1585

Kniha byla opravdu dobrá,zajímavý případ.V prvním díle jsem Sebastiana naprosto nesnášela,ale zjišťují,že přece jen je lepší,alespoň co se týká žen.Tesim se,jak se bude vyvíjet jeho vztah s Vanjou.A zajímá mě hodně i Billy,jeho euforické pocity následně po zastřelení člověka mě dost děsí.Knihu doporučuji,je čtivá,příběh není zdlouhavý a má spád.

Charlesska

Jedna z mých oblíbených severských sérií. Každý další díl je lepší a lepší. Líbí se mi, že sebestředný arogantní Sebastian se vrátil ke své podstatě, v minulém díle jsem měla obavu, že projde katarzí a bude z něj sympaťák :-)