Poslední zkouška

Poslední zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311482/mid_posledni-zkouska-Zxw-311482.jpg 5 497 126

Sebastian Bergman čelí dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: nesmírně inteligentnímu sériovému vrahovi se zvláštním posláním. Kdo šlápne vedle jako první? Sebastian Bergman rozehraje hru s nevyzpytatelným sériovým vrahem, který touží vymýtit hloupost v povrchní společnosti. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově — s prostřelenou hlavou přivázaná k židli v koutě. Na sobě má špičatou čepici a na holých zádech připnutý test — soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Záhy se ukáže, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení však hledá důkazy na místech činu marně. Klíčem se stanou komentáře na sociálních sítích a anonymní dopisy zaslané do redakcí novin. Je zřejmé, že jejich autor má o vraždách informace, které zná jenom policie — a vrah.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: ekniha , Host

De underkända , 2015

m_martina
18.02.2024 5 z 5

Tohle je jedna z těch opravdu podařených řad, líbily se mi prozatím všechny případy se Sebastianem Bergmanem. Až na ten předchozí, ten byl pro mne o něco slabší než ty ostatní. Ale tato kniha je zase výborná, přečetla jsem ji jedním dechem. Autoři umí dobře vymyslet, co se bude vyšetřovat, a potom vystupňovat napětí tak, jak to má v každém správném thrilleru být. A já si brzy přečtu pokračování.

ArwenAragorn
14.02.2024 5 z 5

85%

...Vtom se Lise-Lotte překvapeně zastavila a na čele jí vyskočila vráska. Už viděla, co to má mladík na zádech.
Byly to dva listy papíru.
Formát A4.
Obě stránky byly popsané a tam, kde je někdo kancelářskými sponkami připnul ke kůži, zůstaly krvavé skvrny. Lise-Lotte se připravovala na nejhorší. Došla k mladíkovi a sklonila se nad něj, aby mu viděla do tváře.
Pokud by jí jako důkaz jeho stavu nestačily mrtvolně vytřeštěné oči, při pohledu na malou kulatou ránu uprostřed čela už se o ničem pochybovat nedalo.
_______________________________________________________________________
Další skvělý díl, který jsem si přečetla znovu. Jde tady o napínavé stíhání sériového vraha se zvraty a adrenalinovým závěrem, o který se postaral Sebastian. Zápletka a rozuzlení jsou výborné. Detektivka je velice čtivá a odkládá se moc těžko.
Současně s vyšetřováním si vždy s chutí přečtu o vztazích mezi policisty v práci a o jejich soukromém životě. Autoři píší tak, že poslední věta v knize vás naprosto rozhodí a s ještě větší netrpělivostí očekáváte další díl. Já si tady na tu poslední větu moc dobře pamatuji.
Samozřejmě doporučuji, kdo ještě nečetl, ale je potřeba číst díly po sobě.

LenkaKa
12.12.2023 5 z 5

Jako vždy napínavé, čtivé. Už se těším na další díl.

Christeene
11.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Detektivka dobra. Jako vazne super zapletka, jen mi pak prislo, ze vrah je az moc dokonaly a ze jim tam musel nakracet sam a priznat se?! To bylo slabe. Pak se to zase na chvili rozjelo...konec zajimave otevreny. Jedine, co me moc nebavilo byly ty osobni linky, ty mi samy o sobe prisly dost na hlavu...kazdej mel nejakej svuj dost velkej trabl.

85098211
16.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Wow, tak tohle byla zase kniha jako víno! :-) Mám samozřejmě moc ráda celou tuto sérii, ale ne všechny případy jsou stejně dobré - jak už to tak obvykle bývá ;-). Tentokrát je vrahem člověk, který svoje oběti zkouší ze znalostí z různých oborů. A pokud neuspějí, mají prostě smůlu a tuto zkoušku nepřežijí. Zavražděných postupně přibývá, ale v jednom případě si pachatel vybere sestry-dvojčata, z nichž jedna přežije. Proto nezbývá, než ji ze hry vyřadit jiným způsobem... Vyšetřovatelé Torkel, Vanja a další - samozřejmě včetně Sebastiana Bergmana - poměrně dlouho tápou ve tmě, podezřelých je hned několik, ale nikdo z nich posléze nepřipadá v úvahu. Až je napadne na vraha nastražit léčku, přestože (minimálně) jednomu z nich možná půjde dokonce o život... Na závěr je tedy i tento případ vyřešený, až na ten úplný konec, kde si autoři ponechali otevřená vrátka (snad) pro další díl? Každopádně jsem doslova nadšená, knihu doporučuji, přestože Sebastian je i nadále namyšlený a nesympatický egocentrik. Ale už jsem si na něj docela zvykla, proto se na další knihu budu zase časem těšit ;-).

Lexie321
27.11.2022 5 z 5

Aj ked prvá kniha z tejto série štýl písania, postavy aj príbeh sa mi páčil. Myslím si, že je to veľmi dobre krimi.

studentice
03.11.2022 4 z 5

Tento díl mě bavil mnohem víc než předešlý a ten konec, vau...nemůžu se dočkat dalšího dílu:)

Katulinka69
07.09.2022 3 z 5

V této detektivní sérii se více probírají osobní životy postav, každopádně mě to chytlo. Billy???

berila
07.07.2022 5 z 5

Tady nemohu jinak, než dát plný počet. I když mě hlavní hrdina maximálně štve, přesto doporučuji všem k přečtení. Téma hodně aktuální a bohužel si nemyslím, že se to nějak změní. Stačí se jen občas mrknout na internet a člověku je z toho teskno.

Margerite
20.03.2022 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl. Autoři nastavili laťku poměrně vysoko a je těžké ji udržet i v 5. díle. Mám pocit, že už se dost opakují. Ani případ, ani osobní vztahy mě tentokrát nebavily tak, jako v předchozích dílech. Tak snad si u mě napraví reputaci dalším pokračováním.

mataj
06.03.2022 5 z 5

V pořadí 5. díl série má velmi zajímavou kriminální zápletku, nechybí napětí a opět závěr typu - "no to snad autor nemyslí vážně" (neboli WTF?). Jinak mám menší výhrady k vývoji vztahů uvnitř vyšetřovací skupiny, které mi začínají připomínat telenovelu. Nicméně jsem zvědavá, kam to vše povede a s čím přijdou autoři příště, takže si nenechám ujít další díl a knize zatím nechávám i tu pátou hvězdičku.

midloch
16.02.2022 4 z 5

Tak nadšení z předchozích dílů pomalu upadá. Jak píší již čtenáři pode mnou, vztahy v týmu jsou přehnané a to tak, až mě začala tato linka knihy ke konci vadit. Nejde ale upříst čtivost. Uvidím, dočtu celou sérii do konce, ale už tomu nedávám plný počet hvězd.

katerina2907
12.02.2022 odpad!

(SPOILER) Zápletka s psychopatem ještě OK, ale vyšetřovatelský tým je naprosto nevěrohodný. Všichni jednají přecitlivěle, zmítají se v neuvěřitelných problémech a v práci se vzájemně vůbec nerespektují. Šéf například vyhodí psychologa z týmu jen proto, že na něj jedna z vyšetřovatelek řve, aby to udělal.

Dashmo
28.01.2022 5 z 5

Zo všetkých častí je táto zatiaľ naj. Perfektný balans medzi vyšetrovaním a súkromnými životmi Riksmordu. Sebastian sa podľa mňa ukázal v celej kráse. A popravde je mi stále viac sympatický. Napätie na konci som myslela, že ani nezvládnem a hádam aj dýchať prestanem. A ukončenie knihy ako inak veľkolepé a nedá sa inak len začať hneď čítať pokračovanie

Sixao
22.01.2022 4 z 5

Super pokračování, jen už mi docela pila krev Vanja a Torkel jí k tomu přizvukuje bez kousku profesionality. Sebastian je nenapravitelný sukničkář, ale tohle si prostě nezasloužil. Navíc pokaždé zásadně přispěje k vyřešení případu. Vážně přemýšlím nad tím, jakým právem Vanja takhle zachází s nejbližšími lidmi. Až za ní Sebastian nebude dolézat, nebude mít skoro nikoho. A jak se zachoval Jonathan k přítelkyni? Taková borka Vanja opravdu není. Na druhou stranu jí Sebastian pokazil to přijetí na FBI... Pěkně si s námi autoři pohrávají :) Co dodat k Billymu. Trochu jsem to tušila a čekala nějaký šílený zvrat na závěr. Teď jen doufám, že to nedopadlo úplně nejhůř jak mohlo.

moudivlacek
15.12.2021 5 z 5

Sice do jisté míry chápu rozzlobenost vraha, ale silně nesouhlasím už s jeho činy. Každopádně si myslím, že jeho motiv je odrazem celého světa, vrahovým řešením se ale nic nezmění. A zároveň souhlasím se Sebastianem, který poukazuje na to, kdo si dnes může říkat, že je úspěšný, zajímavý, inspirativní pro druhé - a rozhodně to nejsou jen pouhé vědomosti, byť na vysoké úrovni.
Tentokrát se v příběhu děje dost i v osobní rovině - u Torkela jsem to kladně přivítala, Ursule přála, Vanjino vyvádění a přístup ne zcela chápu, Sebastian - to je prostě případ pro sebe. Ale kdo je nejvíc šokující už z minulého dílu je Billy. Měla jsem ho moc ráda a docela mu fandila, ale co ten závěr????!!! Jako vážně až takto?? No snad bude nějaké další vysvětlení..... Knihu doporučuji.

Dajine
15.08.2021 5 z 5

Opět jízda na horské dráze a zajímavá zápletka. Sebastian nezklamal. Fakt mu fandím.

rumova_kulicka
09.08.2021 5 z 5

Tento díl a Němá dívka jsou pro mě nejlepší díly série. Vrahův motiv je zajímavý a do jisté míry s ním lze souhlasit. Knihu jsem shltla jako malinu. Akorát ty otevřené konce, to jsou infarktové stavy! Další díl jsem musela vzít do ruky hned...

ejwa1937
10.06.2021 5 z 5

Někdy mi z těch jeho lží a chování je stydno i za něj, ale nemůžou být všichni hlavní hrdinové k zulíbání ... Za mě super, těším se na další :)

jitka1585
31.05.2021 5 z 5

Naprosto skvělý díl,opět otevřený konec.Jak to všechno dopadne jsem moc zvědavá a už mám připravený poslední díl série,...doufám,že je poslední,aby se snad nemuselo čekat až se napíše další pokračování.To neeee!Příběhy se Sebastianem jsou návykové...supr,plný počet hvězdiček.