Poslední zkouška

Sebastian Bergman čelí nevyzpytatelnému sériovému vrahovi, který ohrožuje samu existenci kriminálního týmu. Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově s prostřelenou hlavou. Muž je přivázaný ke školní židli, sedí v koutě se špičatou čepicí na hlavě a na zádech má připnutý několikastránkový test. Soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Ukáže se, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení hledá důkazy, ale Sebastian Bergman najde klíč na internetu a v anonymních dopisech zveřejněných v novinách. Brzy vyjde najevo, že jejich autor má o vraždách informace, k nimž má přístup jenom policie — a vrah....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296368/posledni-zkouska-WgR-296368.jpg 4.6176
Série:

Sebastian Bergman (5.)

Originální název:

De underkända (2015)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Přidat komentář
TheSarcasm
05. září

Scénárista skvělého seriálu "Most" se prostě nezapře. Stejně jako v seriálu je i v řadě "Sebastian Bergman" stejně důležitá kriminální linka i postavy vyšetřovatelů a vztahy mezi nimi. V "Poslední zkoušce" mě ale bavila ta kriminální o něco více. Vztahy mezi členy vyšetřovacího týmu mi přijdou až zbytečně moc komplikované. Vždy když někdo za někým náhodou zašel tak ho tam hned s někým načapal, navíc Vanja mi není moc sympatická. Finální akční scéna byla už trochu za hranou, ale jakékoli pochybnosti přebil šokující závěr.

RSR
31. srpna

Výborná detektivka, stejně jako předchozí ze série. Těším se na další knihu, i když na druhou stranu jsem možná ráda, za tu pauzu před dalším dílem.

rottovat
08. srpna

Autoři jsou zárukou kvality a opět nezklamali, skvělá detektivka, místy sice pár nelogičností, ale jinak opět bodují na konci - poslední dvě strany, klobouk dolů, a už se těším na další díl.

HλNKA
25. července

Tak tohle byla jízda!! A opět si dvojice autorů neodpustila pár posledních infarktových stránek, po kterých prostě nejde nemít.. absťák!! :-D Čekání na další díl bude opravdu nesnesitelně dlouhé..

March
18. července

Napínavé do poslední chvíle. I když kaskaderskym kousek SB byl trochu moc.... Trochu mi i ukapla slza, když šla Vanja říct Torkelovi její rozhodnutí.
Konec tohoto dílu byl hooodne slušný a už trpim, protože není zatím další díl ....

ZuK1
25. června

Výborná série, skvěle napsaná, jedna z nejlepších, jakou jsem četla!
Dokonalá souhra napětí - kriminální zápletky i vyvíjejích se osudů Sebastiana Bergmana a otatních členů vyšetřovacího týmu a závěr, který vás okamžitě nutí sáhnout po dalším díle ... tohle vše se autorům mimořádně povedlo!
Nemůžu se dočkat, až vyjde další díl ...

BlackWidow
24. června

Tenhle díl se mi po Němé dívce líbil nejvíce. Byl napínavý až do konce a Sebastian byl jako vždy bravurní.Docela mi ho je i léto,ale snad mu autoři dopřejí v dalším díle zasloužené štěstí. :-) Billy mě šokoval a jsem zvědavá,jak to s ním nakonec dopadne. Doufala jsem,že by Jenny mohla nahradit Vanju,která mi byla tady nepříjemná,ale kdo ví,co z toho všeho ještě vyleze..:-)

Hana62
20. června

SUPER!!! jako vždy, nemůžu se dočkat, kdy vyjde další díl. Sebastiana chápu a přála bych mu víc uznání a štěstí, ale co nebylo, může být, že? :-)
Díly mají stoupající tendenci, tak jsem zvědavá, kam až můžou "vystřelit".

Aymira
18. května

Pánové Hjorth a Rosenfeldt mají zrejme smysl pro humor a hlavně pro otevrene konce. Tentokrát slovo padlo na Billyho... ale o tom az priste.

Poslední zkouška je jistě zajimavym příspěvkem do série, ale nemůžu si pomoct, už me unavuje, jak ze Sebastiana dělají outsidera. A to i přesto, že nasazuje vlastni krk a vteluje se do akčního hrdiny, aby zachránil Stockholmany před pohromou. Zadna slova díků, zadne uznání od rodiny. Jeho soupeř byl sice inteligentní, ale žádný Učedník to nebyl. V detektivní linii mi v příběhu proto tentokrát něco málo na plný počet hvězd chybělo.

Space.Junkienka
15. května

Nejlepší knížka...pánové si to prostě nechávali nakonec....Perfektní námět, úžasný příběh, skvělé popisy, dokonalý Sebastian a vlastně i celý vyšetřovací tým....Jenom ta Jennifer....když já v ní měla takovou naději (na další rozšířený tým, a tudíž i dokonalé případy)...

marion111
13. května

Sebastian Bergman - dokonalá serie ! S napětím jsem sledovala seriál Most - a tohle je naprosto stejné! Vzrušující čtení, při kterém mrazí, hrdinové se spoustou negativních vlastností - a přesto si je čtenář musí zamilovat.
Netušíte, zda bude pokračování?

Makii
09. května

Duo autorů mě opět nezklamalo. Knihu jsem přelouskla velice rychle, je napínavá. Odhalit pachatele nebylo zrovna jednoduché. Osudy hlavních hrdinů se opět dobře vyvíjí. Za mě vše dobré, až na ten závěr - byl hodně předvídatelný.. Ale budiž. Těším se na pokračování.

ren6939
06. května

Trochu moc "masová" akce, trochu amerického přehánění ... ale jinak skvělý díl, excelentní závěr, ale vzhledem k vývoji postav, no nevím, zda bude ještě nějak pokračovat.
Cením si, že když už se zdá, že je případ vyřešen, umí autoři přijít ještě s něčím ... nenechá to nikoho klidným, vidouc ještě 100 stran do konce a zdá se, že máte vraha ?!
Souhlasím s Ollinka1989, sice mi to dalo zabrat více než 10 dní - jinde než v metru a tramvaji nečtu, ale nejednou jsem přejela :D

ollinka1989
16. dubna

Prvni dil serie me moc nebavil..ale vsechmy dalsi dily byly super..ctivy..napinavy..vsech pet dilu jsem stihla precist behem 10ti dnu..az tak jsem to hltala. Diky posledni strance teto knihy bych opravdu nutne potrebovala dalsi dil..je to jak droga :)

Vvvera
10. dubna

Nejlepší díl série, bez debat. A ten závěr? Nutně potřebuji další díl..

Aliii
30. března

Jednoznačně má nejoblíbenější severská série - jak se do knih jednou začtete, už nechcete přestat. Navíc mi připadá, že kvalita s každou další knihou roste. Autoři dokážou udržet v napětí a věrohodně zpracovat jak detektivní případy, tak i osudy těch, kdo je vyšetřují.

matej9766
22. března

Žák: "Pane učiteli, pane učiteli, k čemu mi to jako v životě bude?"
Učitel: "Může se stát, že se tě na to někdo zeptá a když nebudeš vědět, tak ti k čelu
přitlačí jateční pistoli"
Žák: ":-O"

Jedná se o nejlepší knihu v sérii. Určitě patří k tomu lepšímu, co si v tomto žánru můžete přečíst.

Více v mé recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/uceni-v-mladi-je-moudrost-ve-stari-7626

Эva
15. března

Spolu s Učedníkem nejlepší kniha serie! Stydím se to přiznat, ale poprvé jsem sympatizovala s vrahem! Plus postavy se skvěle vyvíjejí, ze Sebastiana se stává můj velký oblíbenec!

ankaras
11. března

Do osudů hlavních postav jsem se s radostí začetla a někdy bych se o nich zase ráda něco dozvěděla.

Kamienkova33
07. března

Uplne najlepsia cast serie! Skvely krimi pribeh aj neustale problemy detektivnejo timu... a ten koniec wow! Prva budem cakat na dalsiu cast :)

konicekbily
06. března

Tandem našich oblíbebých autorů nezklamal, přinesl nám nevšední počteníčko - a to až do úplného závěru.

čika
03. března

uz klasika, velmi velmi dobre odvedene remeslo. zapletka i psychologizacia postav na 1.

1.ještěrka
17. února

Já mám prostě ráda tuhle partičku, každý se svými starostmi, problémy a úchylkami. Samozřejmě ve všem vede Sebastian, ale ani ostatní nezůstávají pozadu. Co v této knize odhalil Billy.....A navíc ještě neobvyklý případ, kdy vrah poukazuje na hloupost lidstva.
Rozhodně je to knížka, kterou jsem musela vzít do ruky každý den, i když času bylo tentokrát pomálu. A ten konec....., jen jediné je jasné, už aby tady byla další.

happy-smile
21. ledna

Je to podivuhodné, ale zdá se mi, že si tato série drží pořád stejnou úroveň. Číst o této partě vyšetřovatelů mě prostě baví a opět se mi to četlo stylem, kdy jsem si na konci každé kapitoly říkala: Ještě si přečtu jednu. Stejně tak jsou pánové mistři na to vás na konci nalákat na další díl. Doporučuju.

pet_pet
20. ledna

Super, kniha, super závěr :-) doporučuji.

jendoslav
19. ledna

Autoři drží vysoko nasazený standard série, i když zápletka je možná trochu přitažená za vlasy. Ale v rámci žánru nic vybočujícího. Napínavé, čtivé, no a Sebastian je prostě Sebastian. Jediné negativum vidím v tom, že otevřený konec navnadil ještě víc než minule na pokračování, které ale vyjde nejdřív někdy za rok...

rybizka
18. ledna

Jak jsem se začetla do prvního dílu,tak jsem nemohla přestat. Během pár dnů jsem přečetla všech pět dílů, pěkně popořadě. Úžasná série,nezapomenutelný Sebastian. I tento zatím poslední díl je plný napětí a zvratů a nechyběl otevřený konec. Má to jednu chybu a to,že šestý díl vyjde ve Švédsku až na podzim 2017.

Tuff
14. ledna

Sérii jsem začal číst od Hrobu v horách a postava Sebastiana mi byla zpočátku nesympatická. Měl jsem z příběhu smíšené pocity, ale přesto jsem se vrátil ke čtení v Němé dívce, která mě už nepustila a Sebastian začal u mě sbírat plusové body. Poslední zkouška je na hodně vysoké úrovni. Je znát rukopis scénáristy Mostu. Vysoce hodnotím schopnost překvapit čtenáře do posledního okamžiku. Těším se už na další díl..

PetK
12. ledna

Původně jsem někde četa, že tenhle díl bude poslední, ale prej ne, hurá :-) Perfektní děj, postavy, napětí, vztahy, které rozhodě nejsou černobílé... A konce, tak ty autoři teda fakt umí. :-) U tohoto dílu tomu není jinak. Už se nemůžu dočkat pokračování.

Iki1
08. ledna

Výborně propracovaný děj, aktuální kritika rádoby celebritek propagovaných televizí i sociálními sítěmi. Vlastní popis odhalování vraha je románově obalen psychologickými sondami do nitra vyšetřovatelů, opepřen líčením jejich vzájemných vztahů. Navíc se postavy také vyvíjejí, což je jen dobře. Pěkné počtení je to.