Poslední templář

Poslední templář https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13526/bmid_posledni-templar-dUt-13526.jpg 4 436 59

Poslední templář série

Detektivní thriller o hledání tajuplného templářského artefaktu, ukradeného při loupežném přepadení newyorského muzea. V Metropolitním muzeu v New Yorku se připravuje ojedinělá výstava - vystavovány mají být poklady ukryté po staletí za zdmi Vatikánu. Ale již při vernisáži vnikne i přes všechna bezpečnostní opatření do muzea čtveřice ozbrojených mužů, pozabíjí a zraní mnoho návštěvníků a několik cenných artefaktů ukradne. Do pátrání po zločincích se pustí nejen FBI, ale i archeoložka - očitá svědkyně krádeže, a církev, stojící za každou cenu o navrácení jednoho z odcizených předmětů. Ten by totiž mohl odhalit dlouho ukrývané tajemství zpochybňující samotné základy křesťanství. Vcelku čtivě napsaná kniha s detektivní zápletkou a konspirační teorií čerpající inspiraci z historie tajuplného templářského řádu. Chybět samozřejmě nesmí přitažlivost mezi vyšetřovatelem FBI a důvtipnou archeoložkou.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The last templar , 2004

Arka
20.03.2017 4 z 5

velmi čtivá kniha, ráda se k ní někdy opět vrátím:)

trudoš
17.11.2016 2 z 5

Ze všech pastišů Da Vinciho kódu mi tenhle přišel nejslabší, třebaže nedosahuje „kvalit“ Paula Christophera. Jenže ten, i když je literárně horší, alespoň nadchne otevřenou brakovostí. Oproti tomu Raymond Khoury se bere smrtelně vážně, přestože pracuje s obehranými motivy a jeho konspirační teorie by neobstála ani jako novinářská kachna.
Přitom začátek je hodně povedený, mystikou opředený masakr uprostřed velkoměsta, to je něco, co zaujme. Jenže pak akce začne ustupovat lacinému pitvání toho, jak za všechno může církev, a mé nadšení začalo upadat. Zatímco Dan Brown dokázal zaujmout chytrými disputacemi na obhajobu víry, ty Khouryho jsou z mého pohledu jednoduše dětinské. A není to jen o otázkách náboženství, které se táhnou málem celou druhou půlkou románu, autor selhává i v uvěřitelnosti co se jednání postav týče, až to chvílemi hraničí s latinskoamerickým melodramatem. Nehledě na dosti kostrbatý děj, jehož logika při zpětném pohledu (a po odfláknutém finále) postrádá drobet na smyslu.

gabriela7256
20.07.2016 4 z 5

Bavilo mě to a docela dost. Raymond se zařadil k mým oblíbeným spisovatelům právě touto knihou. Když jsem viděla syna, jak knihu hltá v jednom kuse, nedalo mi to, abych se ,,nepodívala" o co vlastně jde :) a děkuji mu za tuto inspiraci. :)

Grety
26.06.2016 3 z 5

Jednoduché čtení s nádechem romantiky oživené mýty o Templářích.

petra4080
24.02.2016 2 z 5

Nevím jak tuto knihu ohodnotit abych autorovi nekřivdila... prostě nic pro mě :-(

angelice
04.12.2015 4 z 5

Moc se mi líbila, je štěstí, že jsem ji četla před Šifrou..., protože by mi přišla slabší. Na rozjezd v takovém žánru je ale perfektní.

Ladinek
28.06.2015 4 z 5

Pominu-li trochu zbytečně spektakulární začátek, je to celkem příjemná kniha. Hlavně oceňuji, že se Khourymu podařilo zvládnout inteligentní zakončení příběhu, čož nebývá u těchto tajemných příběhů tak časté.

martin6500
05.05.2015

pokus priživiť sa na TEMPLÁROCH

martin6500
21.04.2015

ako píše Uberto Eco - blázon sa dá pozanť toho - že nakoniec aj tak vyrukuje s Templármi. ako-tak sa to dá čítať, má to prvky pútavosti. ale celé je to riadny paškvil.

peedbook
06.04.2015 4 z 5

Príjemné čítanie ....

stopař
26.12.2014 5 z 5

Opět autor,který vtáhne čtenáře do děje a člověk se nemůže od knihy odtrhnout a ráno je pak krutý,ale stálo to za to...

Ivanka83
21.08.2014 5 z 5

Knihu jsem četla již několikrát a jistě se k ní opět někdy vrátím :-)

Simbli
29.07.2014

Prostředek knihy jsem přečetla jedním dechem a pomíjela jsem ten fakt, že kniha je podle mě psána přesně podle šablony knih Dana Browna. Nicméně mi začaly vadit nesmysly, které se s koncem objevují. Loď ztroskotá a moře vyplaví ten zásadní objekt zrovna na pláž na kterou se jde hlavní postava projít? Nebo kóma ze kterého se probere během týdne přestože lékař předpokládá mnohem delší trvání? Já nevím, prostě mi tam vadilo tolik těch absurdit, že se mi úplně znechutilo knihu číst. Ale špatné to nebylo, až na ten zabitý konec.

alois.randa
29.04.2014 4 z 5

Kdysi jsem viděl film, nyní četl. Místy zbytečně protahované, ale jinak se mi kniha jako oddechovka líbila

Annox
27.12.2013

. Už od začátku se čtenář těší na strhující rozluštění záhady, ale minimálně já jsem byl ke konci opravdu hodně zklamán. Autorova představa o náboženství a stejně tak jeho "ohromná záhada" jsou opravdu dost slabé.
Ale abych nebyl jenom kritický, musím přiznat, že v určitých místech jsem se opravdu nenudil, příběh mě vtáhnul a nepustil, dokud jsem kapitolu nedočetl. A jelikož mě vše co souvisí s historií vždy lákalo, moc mě v knize bavily 'dějepisné vsuvky', kterými autor děj zase o něco oživil. Jakmile pan Khoury napíše knihu, ve které
Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1312/posledni-templar-recenze

Tomislav
27.10.2013 4 z 5

Po Da Vinciho kódu se objevila spousta podobně zaměřených knih, ale stejně se mi kniha libila a někdy se k ní vrátím.

avad
27.07.2013 5 z 5

Příběh se mi líbil, je napínavý. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Gabkažabka
08.07.2013 5 z 5

Ráda čtu knížky tohoto druhy :) historie prolínající se do současnosti. Super čtení. U mě je to za pět hvězd :)

Lady Dracula
19.06.2013 3 z 5

Tohle dílo mě zaujalo (jak jinak,než v naší knihovně) nejdříve hlavně svojí obálkou. Navíc podobná tématika jako u Šifry. No,konec konců,ono to se šifrou bylo víc než podobné,jak schéma,téma,tak čtivost a spád děje. Akorát mi to přišlo ke konci trochu nedotažené. Ale jako kniha,která je Šifrou určitě inspirovaná,dobré. Takže,jak říkám,pokud vás baví tyhle témata,doporučuju.

BooksLucyKing
09.06.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Příběh byl velice poutavý a napínavý, téměř nenechal odpočinout. Hltala jsem stránku za stránkou. Líbilo se mi jak se to prolínalo s vyprávěním z minulosti a jak to do sebe celé nakonec zapadlo. A hlavní hrdinové byli bezvadní.