Se Zemanem v posteli aneb démonologie všedního dne ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Bylo by lépe se vrátit zpátky ke Gottwaldovi? Obstál by Bůh před zrakem recenzenta? Jaké je to s Milošem Zemanem v posteli? Mají ženy sexuální fantazie o jogurtu? I na tyto otázky dostanete odpověď v dosti populárně pojaté učebnici moderní démonologie. Devadesát humoristických fejetonů, které jistě vstoupí do zlatého fondu, za jehož výnosy však nakladatel neručí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306938/se-zemanem-v-posteli-aneb-demonolog-KST-306938.jpg 4.28
Žánr
Humor, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Viking
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Se Zemanem v posteli aneb démonologie všedního dne

Přidat komentář
TipsyChipsy
05.05.2020

Fejetony Jana Sterna skvěle tepou do absurdní modernosti dneška. Autor se stylizije do prostomyslného pozorovatele, aby mohl naivníma očima odhalit nesmyslnosti světa. Přitom čtenář vnímá jeho všeobecný přehled, jazykovou bohatost a vzdělání. Pro mě jsou nejlepší jeho fejetony o něm, jako nesmělém staromilském muži, kde popisuje "všechny formy maskulinní trapnosti" a také o ženách ("Ženy nenávidí muže, to je všeobecně známá věc"). A další vtipnosti, kde konečně ženské čtenářky mohou pochopit, co znamená mužský svět ("Muž permanentní blízkost ženy nesnese a vyloženě ho vyčerpává. Všichni to víme. Ale nikdy se to přeci nesmí říkat, proboha!"). Právě v těch osobních fejetonech je cítit něco opravdového, lidského... zrnka mužské podstaty.

hippiesak
08.06.2018

Nejlepší co se dá číst v Novým prostoru. S tím borcem se tak nějak stotožňuju a plně mu rozumím :)


helmiczka
15.04.2018

Ach ten autor bol niekedy na facku... ale väčšinou som sa pobavil :)

Arocrynn
21.01.2018

Fejetony Jana Sterna jsem neznala, takže pro mne překvapení. Všechny krátké, lidsky pravdivé a většinou inteligentně humorné. V knížce se sice najde pár slabých kousků, ale třeba to bylo mojí vinou, že jsem zrovna tyto správně nepochopila.
Zajímavý je ambivalentní vztah autora k ženám (bohyně vs. mrcha) - no, doma jej nemám, takže to příliš neřeším - možná byl tento přístup nezbytný, aby mohly vzniknout také ty "druhé" fejetony.

Za mne drobná ukázka, která mluví za vše:
"... A když má pocit, že jí cíl uniká, přesedne na rotoped a na místě dokonce jede. (Zde lze prokázat dokonce empiricky, že já na svém gauči dojel přesně tak daleko, jako má žena na rotopedu). A to vůbec nemluvím o tom, že aby se ten zázrak pohybu na místě mohl odehrát, musí v Temelíně spustit záložní reaktor..."

jmz
01.10.2016

Stojí za přečtení, plná dobrého humoru, trefných postřehů, ale i lidskosti. Navíc není tak těžké stát se bezdomovcem, těžší musí být sebrat sílu a odvahu poprat se s osudem a stát se třeba prodejcem Nového prostoru, proto jsem ráda podpořila polovinou ceny právě toho jednoho, co svůj osud nevzdal. Ale tu podporu dostal vlastně od Jana Sterna - díky!