Se záští

Se záští https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321845/bmid_se-zasti-wuk-321845.jpg 4 137 45

Osmnáctiletá Jill Charron vyráží na výlet do Itálie. Má to být dobrodružství na celý život. Ale dochází k nehodě. Jill se probouzí v nemocnici, nohu v sádře, stehy v obličeji, a místo paměti z posledních 6 týdnů jen jedno velké nic. Jill zjistí, že se připletla do nehody se smrtelnými následky. Její otec jí nechá převézt domů, aby měla kvalitní péči. Včetně právníka a houfu novinářů... Zdá se, že nehoda nebyla nehoda... Jill se snaží dát dohromady události posledních šesti týdnů, než její dosud pohodlný a bezproblémový život zmizí v nenávratnu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

With Malice , 2016

Zlatinka.Emilly
13.11.2023 4 z 5

Kniha byla od první stránky čtivá, ale ten konec se nepovedl. Spisovatelka vyřešila příběh snem, takže se čtenář nedozví, co se tehdy doopravdy stalo.

barush_books
12.09.2023 5 z 5

Četla jsem ji prvně po vydaní a nyní po několika letech. I přesto, že jsem čekala, že mě brzy omrzí, se nestalo. Stále jsem z ní nadšená a občas vyvolává nějaké otázky.
Konec je lehce rychlý, nečekala jsem ho takový, ale podobný. Jsou momenty, kdy se dá předvídat, co se stane, a samotný konec je tak nějak očekávaný. I přesto všechno se mi kniha líbila a přečtu si znovu.

Maky806
22.12.2022 5 z 5

Mě teda bavila dost.

Janík511
19.11.2021 3 z 5

Zajímavá kniha. Jednou mi ale stačila.

petra9164
15.01.2021 5 z 5

Napínavé, netradiční. Za mě stojí za přečtení.

Majdalenka
02.08.2020 5 z 5

Super!!! Kniha mě moc bavila. Byla jsem napnutá po celou dobu a musela jsem číst a číst.. Ve srovnání s dívkou ve vlaku - je za mě tahle kniha lepší.

Leena
26.07.2020 3 z 5

Za mne tedy nic moc, žádná pecka. Průměrný příběh.

Peyka
09.05.2020 2 z 5

Nic převratného nečekejte! Podle toho, co se píše na zadní straně obálky, kniha vypadá jako zajímavý psychologický thriller. Tady poněkud hazarduji se slovy zajímavý a thriller, protože nic "thrilling" na tom rozhodně není.

Děj je jednoduchý, přímočarý, postavy neutrální, autorka nerozvíjí žádnou ze svých postav, ale také nerozvíjí své znalosti o Itálii. Zklamalo mě, že kniha se neodehrávala v Itálii a podle toho, jak autorka popisuje tuto temperamentní zemi, mi přišlo, že tam ani v životě nebyla a všechno info obšlehla z Wikipedie. Ačkoliv je kniha psaná v ich-formě, vypravěčka je totálně vzdálená čtenáři a vy sledujete děj jakoby z dálky. Hodně povrchní. Konec absolutně nesmyslný a spíš mě vytočil než překvapil.

Když ale budu knihu hodnotit v kategorii Knihy pro mládež (Young Adult), není zas tak špatná. Určitě bych doporučila třeba těm, co s thrillery začínají. Já četla v originále, jazyk je velmi jednoduchý, svižný a srozumitelný. Pro ty, kdo si chce procvičit angličtinu a rozšířit slovní zásobu, tak si tohle přečtěte.

romanka26
15.03.2020 4 z 5

Nebylo to špatné..

Hanaluna
07.02.2020 2 z 5

Jedna ze slabších knih co jsem četla. Dočetla jsem, ale určitě už se k ní nevrátím.

monci6485
06.12.2019 3 z 5

Hodnocení bych dala tak 3,5.
Hlavní hrdinka je trochu sebestředná a nevděčná. Jedna hloupost dokáže zničit celou rodinu a vzít lidský život. Ale tak to v životě je a lidi jsou neuvěřitelně zlí a slepí. Kniha je doplněna o výslechy a vyšetřování, každý má svou verzi. Konec trochu hrrr, bohužel předvídatelný.

Akireee
30.10.2019 2 z 5

Jak již zde bylo řečeno... Ani neurazí a ani nenadchne. Příběh se četl lehce, ale celý to bylo takový,, jalový,,...

Herietm
19.09.2019 2 z 5

Kniha začala zajímavě, zklamal mě závěr.

SimonaP
12.05.2019 3 z 5

Při čtení jsem se docela nudila, vůbec nic se tam podle mého nedělo, posledních pár stran bylo zajímavých, konec překvapivý, proto za tři.

Mandlevest
05.05.2019 3 z 5

Pocit po přečtení této knihy se dá shrnout dvěma slovy: neurazí, nenadchne. Souhlasím s názory, že se jedná spíše o YA literaturu, ale jednou za čas, proč ne. Navíc je mé třetí dítě v podobném věku jako hrdinka knihy, takže jsem se na její často nelogické myšlenkové pochody dokázala dívat s nadhledem a porozuměním:-). Ač obvykle za závěr hvězdičku přidávám, tady je to naopak, u mě vyvolal spíše rozpaky než překvapení.

NikolSeven
03.05.2019 4 z 5

Od samotného začátku mi byla hlavní hrdinka neskutečně nesympatická – arogantní, ufňukaná. Postupem času se to trochu zlepšilo a knihu jsem dočítala s pocitem, že postavu Jill zkrátka akceptuji, ale nelíbí se mi. Vlastně jediný, ke komu jsem si vybudovala nějaký vztah, byla Anna.
Příběh poměrně zajímavý, napínavý takřka do konce, místy však dosti zdlouhavý. Příjemné bylo oživení prostřednictvím útržků z článků, výslechů, zpráv a výpovědí. Nepopírám, že se konec nedá předvídat – sama jsem to někdy od poloviny tušila.
Iritovala mě však místy omezená slovní zásoba vypravěče. Nevím však, zda je to problém samotné knihy, nebo jen překladu.

Dela111
02.05.2019 3 z 5

Tady si autorka vystačila skutečně s málem. Příběh nemá žádný živý děj, stačí si přečíst anotaci, první dvě a poslední dvě kapitoly a čtenář ví v podstatě všechno.
Jediným plusem, ač nijak originálním, je ukázka chování bulváru a lidí na sociálních sítích. Odsuzování, slovní útoky až vulgární urážky jsou dnes na sociálních sítích bohužel zcela běžné.
Kniha sice není v žánru YA, ale hlavní postava má 18 let a její myšlenky odpovídají dokonce ještě mladší středoškolačce, takže četba nemusí bavit všechny dospělé čtenáře. Za mě je hodnocení 50 %.

Jitule17
12.02.2019 4 z 5

Knížka se četla dobře a přečtena na jeden zátah.
Bavilo i napínalo mě to postupné odhalování, co se dělo v Itálii prostřednictvím účastníků výletu, ale přesto mi v knize něco chybělo, možná více napětí... za thriller bych to úplně nepovažovala.
Asi se nevyhnu mírnému SPOILERU:
I když to byla fikce, stejně mi po přečtení bylo smutno, smutno ze Simone... z toho falešného kamarádství, navenek báječné kamarádky, ale pod tím vším...
A smutno mi bylo i z toho jak anonymní lidé na internetu dovedou někoho odsoudit jen na základě domněnek a polopravd, ale to je bohužel i realita dnešních dní.

maličkán
22.01.2019 5 z 5

Já jsem si knihu užila, nevím proč se tu píše, že je pro mladé, jsem skoro důchodového věku a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doporučuji.

Beky
02.12.2018 2 z 5

Tohle měl být thriller?
Pak mám tedy asi poněkud jinou představu o tom, jak má vypadat a co se v něm má dít. Tohle mi nepřišlo zdaleka mrazivé, dech beroucí, nijak napínavé a do čtení jsem se musela vcelku nutit, protože to v podstatě nebylo ani nijak zajímavé ...
Konec se dal prakticky očekávat, vzhledem k názvu knihy.
Za mne rozhodně propadák.

Autorovy knížky

Eileen Cook